18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"Wal po osobówce" czyli nauka jazdy tirem

markkers • 2011-03-31, 13:55
"Walcie po osobówce, jest poniżej waszych nóg" - takie instrukcje na temat zachowań na drodze mogą usłyszeć uczestnicy obowiązkowych szkoleń dla kierowców tirów, organizowanych przez Ogólnopolskie Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego. To jeszcze nie wszystko. Nagranie z jednego z takich szkoleń ujawniła telewizja TVN24.

Uczestnicy tych szkoleń są według TVN24 instruowani, jak rozpychać się na drodze, pośród osobowych samochodów. W sytuacji, gdy dojdzie do zagrożenia, powinni zdaniem instruktorów wybierać zderzenie z samochodem osobowym, niż z jakąkolwiek większą przeszkodą, która może poważnie uszkodzić pojazd i ładunek.

O kierowcach samochodów osobowych można usłyszeć mnóstwo niewybrednych komentarzy. Szkolenie wydaje się być szokującym "praktycznym poradnikiem" kierowcy, który dowie się też, jak oszukać policjanta, jadąc przeładowanym samochodem, albo że zapraszając do kabiny prostytutkę ryzykuje areszt w razie policyjnej kontroli, ponieważ dziewczyna może mieć przy sobie narkotyki.

http://moto.wp.pl/kat,106078,title,Wal-po-osobowce-Tak-ucza-jezdzic-Tirem,wid,13276032,wiadomosc.html?ticaid=1c0b5&_ticrsn=5

PrezesTegoBurdelu

2011-03-31, 16:27
tania sensacja, słowa wyjęte z kontekstu

jak ci debil wyjeżdża puszką a ty lecisz załadowany to masz wybór zjechać na lewy pas i polecieć na czołówkę z innym uczestnikiem ruchu jadącym z naprzeciwka tudzież skręcić w prawo i pie**olnąć w drzewo narażając przy tym własne życie.

ja wybrałbym opcje dogodną dla mnie, przypie**oliłbym w tego co mi wyjechał na drogę tudzież zajechał drogę, przynajmniej miałbym pewność że nie zabiłem niewinnej osoby.

gdy kierowca tira uderza w drzewo i ginie mówi się "zasnął" prawda jest taka że znaczna część takich "zaśnięć" to tak na prawdę wina osobówek które zajeżdżają drogę a potem sp***alają jak najdalej.

nie ma świadków, towar rozj***ny kierowca przeżył, ubezpieczenia za towar nie dostanie o odszkodowaniu może pomarzyć a k***a która zawiniła uciekła.

kierowco tira - napie**alaj osobówki !

Xenomorph08

2011-03-31, 18:08
Powiem krótko! TIRY NA TORY! I nie będzie trzeba ani uciekac, ani Walić po osobówce

Gienek2

2011-04-01, 11:53
takiego typa co tak naucza należy roztrzelać a w anal to chyba tobie wjeżdzali baranie. taki TIR waży 40 razy więcej niż osobówka i ich zdeżenie to jak zdeżenie 40 kg z czymś 1kg do tego dochodzi prędkość. życie ludzkie jest priorytetem a nie k***a stan towaru idioto .... co z tego że idiota wjedzie tirem w osobówke ( może chyba tlyko wtedy kiedy ma wybór autobus albo osobówwka ale mając drzewo a osobówka to powinien wybrać drzewo niech j***ny idiota kontorluję prędkość i niech on ginie a nie niewinne osoby) skoro spowoduję śmierć

zawlo

2011-04-05, 14:32
up@ gienek2 :) ) lecz się synku z magazynku , przyszło by ci płacić za ten towar to byś nie jednego hu... sam rękami zabił wiec nie piernicz że życie ludzkie jest jakimś priorytetem ,wsiądź za kółko większego mobila to się dowiesz o co chodzi a przynajmniej uważaj jak jeździsz małym i nie zasłaniaj się jakimiś prędkościami i przepisami bo robię więcej kilometrów na wstecznym niż ty do przodu.

cracker10

2011-04-06, 12:06
Tak się składa, że akurat jeżdżę przysłowiowym "tirem" po europie, i widzę co się dzieje. Z reguły jest tak ,że im dalej na zachód tym bardziej społeczeństwo jest wyedukowane w stosunku do dużych, tam nie wpie**alają się przed maskę, na prostej nie jadę (jak baby/dziadki) 70 i wk***iają innych, tylko jadą tak żeby nie być wyprzedzanym przez tiry i żeby im nie przeszkadzać. Tam wiedzą ,że bez transportu nic nie będzie w sklepach. A u nas? Tak jak koledzy wyżej pisali, wpie**oli się pod maskę i sp***oli z miejsca zdarzenia, a ty zostajesz z uszkodzonym towarem i o północy dzwonisz do szefa i mówisz ,że towar uszkodzony, samochód też a sprawcy niema. W polsce panuje taka mentalność,że duży to zawalidroga i na tory go, a może by tak zacząć budować normalne drogi na których po sezonie nie będzie kolein i dziur, i niebędzie żadnych problemów. PKP nie może się zdecydować o której pociąg do wawy z Gdańska przyjedzie, a co dopiero kilka tyś. tirów przewieźć ze wschodu na zachód lub odwrotnie, to nie jest takie proste, ale wy gimbusy j***ne co możecie wiedzieć, powtarzacie tylko gadki głupie moherów nie mając pojęcia o niczym, ale co tatuś dał nowe audi na 18-tke i wielki kozak k***a, wsiądź do tira to nawet nim nie ruszysz .

Dz...........uz

2011-04-08, 01:23
@Xenomorph08 Cóż za ch*jowy argument.

@Gienek2 Jechałeś kiedykolwiek w ciężarówce? Wydaje mi się, że nie.
Zresztą jak TIR ma nie przyk***ić w osobówkę jak ktoś nie ma dynamiki jazdy rusza za wolno, hamuje z opóźnieniem i się wlecze do tego jak c**a. Ograniczenie do 70, a gość się wlecze 50, bo k***a znaku nie widział i cały czas myśli, że jest w terenie zabudowanym.
Albo kończy się teren zabudowany jest zielona tabliczka i gość nie wie czy ma jechać 50 czy 70 czy 90. Tylko patrzy przed siebie "o tamten jedzie 70 to jadę tak jak on" -_- Użycie kierunkowskazu dla niektórych, by skutkowało upie**oleniem ręki chyba. Pół biedy jak wjedzie przed Ciebie i chociaż użyje awaryjnych, by przeprosić.
Naprawdę jeśli czasami narzekacie na kierowców ciężarówek to pojedźcie z jakimś kierowcą i przekonajcie się jak to jest, bo to zupełnie inny punkt widzenia w stosunku do zwykłej osobówki.

zonk

2011-04-27, 19:27
jak ja widzę że ktoś pisze "TIR" to chętnie rozstrzelałbym, pewnie i tak większość geniuszy którzy tak narzekają na ciężąrówki nie mają pojęcia co to znaczy ten skrót.

Yasiu99

2011-04-30, 13:25
Popieram kolegę wyżej. Samochody ciężarowe wypieprzyć na tory i nie będzie problemów.

lith

2011-04-30, 15:40
@Yasiu99
Sam wypieprzaj na tory wozić dupę PKP to nie będziesz miał problemów. Akurat wśród kierowców ciężarówek jest dużo mniej kretynów niż wśród osobówek. Aż się czasami prosi żeby jakiś tir ściągnął takiego debila zanim ten komuś krzywdę zrobi.
Z resztą co tu dużo gadać, jakby Wam rower/motor się wj***ł przed maskę to już widzę jak ochoczo polecicie na czołówkę choćby z drugą osobówką żeby go ratować (jeżeli jednak to chociaż kamerę włączcie).

Kierowca osobówki.

PureWhite

2011-04-30, 16:46
"News" sprzed ery kamienia lizanego, wszystko juz zostało w temacie powiedziane nawet na WSI24 zdążyli zrobić reportaż pozytywnie przedstawiający kiermanów ciężarówek.
Tych wykładowców od siedmiu boleści i tak nie słuchał dopóki nie było Kwalifikacji Wstępnej (taka mini matura dla szoferów).

kellerman

2011-05-01, 10:36
nieraz to widziałem takie sytuacje jak komuś sie spieszy i wyskakuję wprost pod tira,jak masz 40Ton pojazd to hamulce tak dobrze nie działają jak w tuningowych golfach 3 ale ludzie nie myślą.Co komu da te 5-10 sekund jak może tir nie wyhamować

ramo

2011-05-01, 11:51
A ja widzę że tu się wypowiadają sami tirowcy. Stronnicze wypowiedzi ze strony blokujących drogi k***iarzy. Mam was w dupie