18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W pośpiechu za obiadem

Osqr • 2012-04-12, 16:18
Bo zupka wystygnie! A wiadomo zimna zupa to ch*jowa zupa :emo:

BILBO18

2012-04-13, 10:35
Srasłkasz napisał/a:

Góralski język to nie jest polski język...



Nie ma czegoś takiego jak "góralski język", są w Polsce za to dialekty:

Dialekt małopolski obejmuje m.in. gwarę podhalańską, krakowską, sądecką, żywiecką, kielecką. Ich cechą wspólną jest mazurzenie (wymowa głosek oznaczonych literami sz, ż, cz, dż jak s, z, c, dz), największą odrębność zachowała podhalańska: archaiczna końcówka -ech w 1.os., np. byłech, spółgłoska -ch na końcu wyrazu wymawiana jak -k; występowanie dźwięcznego h; akcent wyrazowy na pierwszej sylabie.

Jak ktoś tak został wychowany to nie jego wina. Choć i tak sądzę, że każdy powinien znać język polski, a gwarę traktować jako coś dodatkowego.

michal_ole1990

2012-04-13, 10:58
święci sami się odezwali.. żałosne... pojecie "pojazd uprzywilejowany" coś ci mówi?
jak wam się nie podoba co się dzieje w Polsce to wypie**alać do Irlandii czy UK.
nie rozumiem skąd ta nie chęć do policji w polakach... na szczęście policja dostaje coraz więcej praw. jak strzela ma "w razie możliwości nie zabić" a nie jak było wcześniej "nie zabić" w niektórych przypadkach nie trzeba dawać strzału ostrzegawczego. coraz ciekawiej się zaczyna robić.. a kolega z podhala zamiast się podniecać tym że policja jedzie szybko niech by to zgłosił, może akurat by sie okazało że sąsiad gwałci mu żone a oni na interwencje jadą.. ciekawe czy by zmienił ton głosu... :P

exculibrus

2012-04-13, 11:06
@up

Szkoda, że z tymi prawami nie idzie w parze większa selekcja przy rekrutacji. Na tą chwilę dostać się do policji jest tak samo łatwo jak dostać się do gimnazjum. Nie wspominając już o korupcji....

I do czego to prowadzi?
Zakładasz stację benzynową, przyjeżdżają chłopaki z terenu i informują o kosztach czynszu. Pójdziesz na policję, to albo już na posterunku, albo dopiero w domu tego pożałujesz. Więc zamykasz interes albo płacisz.

kl3juuu

2012-04-13, 11:29
Filmik o policji łamiącej prawo, a tu się k***a debata na temat języka polskiego i nie tylko rozwinęła :D
Wszystkim Wam się już we łbach poprzewracało chuije! :homer:

Leothyr

2012-04-13, 12:13
Po 20 sekundach słuchania wsiurskiego zaciągania wyłączyłem filmik, czekam na rage

BILBO18

2012-04-13, 12:49
@michal_ole1990

Czyżby policjant?
"pojecie "pojazd uprzywilejowany" coś ci mówi?"
Tak mówi mi, bo ostatnio na przedmiocie "przepisy ruchu drogowego" miałem całą definicję, wszystko co jest w kodeksie musiałem przeczytać. I nigdzie tam nie pisze, że mogą wyprzedzać na podwójnej ciągłej, jechać więcej w terenie zabudowanym niż pozwalają nam na to przepisy. No oczywiście policja ma coś takiego jak niebieski sygnał świetlny - po załączeniu nie obowiązują ich przepisy ruchu, ale mogą go używać wyłącznie podczas interwencji. Tutaj takiej nie było więc wina policji.

"jak wam się nie podoba co się dzieje w Polsce to wypie**alać do Irlandii czy UK."
No sorry, ale urodziłem się w Polsce, jestem Polakiem, całe życie śpiewałem hymn polski, więc jakim prawem ktoś mnie może wyganiać z tego kraju? Jeśli mi się coś nie podoba to trzeba starać to zmienić a nie pozwalać na to, by było ciągle jeszcze gorzej.

"nie rozumiem skąd ta nie chęć do policji w polakach"
Przeważnie z tego, że to jest modne. Inni mają rzeczywiste powody poparte doświadczeniem znajomych, bliskich lub ich samych.
Moja sytuacja. Byłem z bratem i kolegą w pewnej miejscowości. Nad nami był monitoring. Mieliśmy trochę wódki. Przed nami rzeka, trochę ludzi. W rzece ze 30cm wody.
Żeby napić się wódki, przechodziliśmy przez rzekę w ustronne miejsce. Potem wracaliśmy.
Jak już trochę weszło w głowę, to zaczęliśmy się kąpać w tej rzece. Przez cały pobyt (ze 3 godziny) rozmawialiśmy z trzema osobami, raz z babką, żeby nam popilnowała ciuchy, drugi raz z dziadkiem żeby nam popilnował ciuchy, a raz ze znajomym z daleka. Przyjechałą straż miejska. Brata chwycili jakby kogoś zabił. Wrzucili w samych bokserkach do radiowozu, nie pozolili nawet butów ubrać. Mi i koledze kazali posprzątać "syf" czyli nasze ciuchy i wsiąść do radiowozu. Pojechaliśmy na komendę. Zarzut bycia agresywnym dla nas trzech. No to mówię żeby mi pokazali to na monitoringu, no to zmiana zarzutów, picie w miejscu publicznym, ale za picie tylko 100zł można dostać, więc kolejna zmiana na zakłócanie porządku publicznego i po 200zł dostał brat i kolega a mi groził sąd, bo miałem 16 lat (zarzucony potem wycofali). Mój stosunek do policji? Czasami potrafią być mili i wyrozumiali, ale czasami przesadzają co widać po moim wypadku. Nie można mówić, że każdy policjant jest dobry, albo że każdy jest zły. Trzeba ich traktować indywidualnie, jak każdego innego człowieka.

Gi...........on

2012-04-13, 13:20
@BILBO18

Przyjechałą straż miejska

Policja jednak nieco się od straży miejskiej różni.

BILBO18

2012-04-13, 13:26
Gibon napisał/a:

@BILBO18

Przyjechałą straż miejska

Policja jednak nieco się od straży miejskiej różni.



No tak, wzięła mnie straż miejska i zawiozła na komendę - policja. A potem już tylko policja tak zmieniała te zarzuty. Aha i według policji przeklinanie (no dużo osób w rozmowę wplątuje jakieś wulgaryzmy, tak wiem źle to świadczy o wychowaniu) w miejscu publicznym to oznaka bycia agresywnym :smiechzula:

FunTastic

2012-04-13, 14:55
zjeb nie wie, że teraz policja może mierzyć i z przodu, i z tyłu ;)

Winters

2012-04-13, 18:17
Ej. Wam nie przyszło do głowy, że mogą jechać do interwencji? :| Wszechwiedząca gimbaza... Uprzedzam hej, nie nie muszą mieć włączonych sygnałów jeżeli nie zdecyduje o tym dyżurny jednostki.