18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

VW Golf V DSG R32 Turbo 555hp 0-300 km/h

pawelow • 2013-01-15, 18:06
Projekcik z Polski :) na tym filmie Golf legitymował się mocą 555 koni mechanicznych i momentem obrotowym 580nm. Obecnie auto ma 567 koni i 640nm. Jego opis jest dostępny na stronie firmy CompSport (tam też opis dotyczy tego słabszego setupu).



i mały bonus w postaci "marchewek"



niejedno ferrari czy lambo już się zdziwiło. w zależności od temperatury otoczenia, nawierzchni itp. czas do setki to około 3,3-3,6 sekundy.

asdefo

2013-01-15, 22:00
ASR mu miga.

dostępny_nick

2013-01-15, 22:01
Jak to mówią chłop ze wsi wyjdzie zawsze, wieś z chłopa z nigdy.
Mimo ogromnych osiągów, dla mnie to dalej podrzędny golfik, koszt jego tuningu opiewa pewnie na cenę dobrego, sportowego auta. Ale, co kto lubi...
Czekam na hejt <3

AdmirałFloty

2013-01-15, 22:01
Panie kapitanie zapie**alamy że za oknem ch*ja widać :D !

majkel1615

2013-01-15, 22:07
I tak bym wolał jakieś 100s4/rs2/s2 zdrowo dłubnięte.

Ciekawe czy ten właściciel golfa nie ma przypadkiem jakiegoś lambo w garażu...

ro...........an

2013-01-15, 22:08
ja bym sobie posmigal takim golfikiem, i niektorych lansiarzy z dziewczynami zagial takim golfem ^^, poza tym kopa ma a jezeli chcesz sie polansowac samochodem typu lambo, ferrari to nie na polskich drogach pozdrawiam.

cappy_dk

2013-01-15, 22:11
nie wiem skad te jaranie sie ferrari i lambo. kazde z nich to szit i brane jest przez GT-Ra w niewygórowanej wersji, dokładając do tego cenę jaką trzeba zaplacic za Nissana przy relatywnie duzo wyzszej za konia czy byka to japoniec przewyzsza je w kazdym calu i detalu ;)

gywer1

2013-01-15, 22:13
Ciągle mnie zastanawia po co robić z golfu wyścigówkę... równie dobrze można zglebować śmieciarkę albo uturbić chiński skuter. Rozumiem, tuning, lekką poprawę golfa żeby wogóle dało się tym jeździć, jak już ktoś musi mieć tdi, bo z pracy ma ropę na lewo, ale ładować furmankę pieniędzy żeby mieć szybszego golfa niż inni w moim bloku? co z tego że przyspiesza jak szatan, jak nie od dziś wiadomo że moc powyżej 300hp nie ma sensu w aucie przednionapędowym, golf na najdroższym i najtwardszym zawiasie i tak się nie prowadzi i i tak wygląda jak.... wszystkie inne golfy które mijasz czwórkami jadąc do pracy.

losvitos

2013-01-15, 22:18
@gywer
Golf R32 ma napęd na 4 koła, a osiągnięcie tych 555KM to jest wydatek rzędu 50-70tys złotych. Za te pieniądze nie kupisz nic szybszego.

nots

2013-01-15, 22:18
@gywer1:
Jakie TDI i jaki przód napęd?

pawelow

2013-01-15, 22:23
gywer1 napisał/a:

Ciągle mnie zastanawia po co robić z golfu wyścigówkę... równie dobrze można zglebować śmieciarkę albo uturbić chiński skuter. Rozumiem, tuning, lekką poprawę golfa żeby wogóle dało się tym jeździć, jak już ktoś musi mieć tdi, bo z pracy ma ropę na lewo, ale ładować furmankę pieniędzy żeby mieć szybszego golfa niż inni w moim bloku? co z tego że przyspiesza jak szatan, jak nie od dziś wiadomo że moc powyżej 300hp nie ma sensu w aucie przednionapędowym, golf na najdroższym i najtwardszym zawiasie i tak się nie prowadzi i i tak wygląda jak.... wszystkie inne golfy które mijasz czwórkami jadąc do pracy.



Po co wyścigówkę? Chociażby po to żeby mieć kurewską satysfakcje z wydymania jakiegoś nowobogackiego cwaniaka w GTRze czy innym samochodzie za grubą bańkę, to raz. Dwa - jeśli nie widzisz różnicy między tym samochodem a śmieciarką czy chińskim skuterem, to gratulacje. Po drugie widać, że jesteś niezłym ekspertem bo każde R32 to auto z napędem na cztery łapki. Kolejna rzecz - nigdy nie jeździłeś takim samochodem skoro mówisz, że się go "nie prowadzi", widocznie Twoja śmieciarka prowadzi się na tyle dobrze, że nic więcej Ci już nie potrzeba (zazdrość zżera co?). I jakbyś choć trochę znał się na rzeczy to wiedziałbyś od razu, czy to zwykły Golf czy też R32 - bo to widać od razu panie Stevie Wonder :)

TomdeX

2013-01-15, 22:42
Ja stawiam na standard, w rodzinie mam drugie auto, Renault Clio III 2.0, żadne k***a turbo, ścierwa co może się popsuć, mam 213 kucy po chipie przy 2 litrowym motorze, satysfakcje mam zajebistą, co prawda łyka powyżej 10l, ale to nie auto do jazdy codziennej, takie autko można dorwać za mniej niż 30 tysięcy, a fun jest przezajebiaszczy. Te BMW i VW, k***a, aż pysk mi się śmieje, mam zj***ny dzień, a tu francuz bierze j***nego szwaba, cud, miód i smród w ich kabinie.

gywer1

2013-01-15, 22:43
Fakt, nie jestem fanem aut które już w nazwie marki mają określone do kogo są kierowane, R32 kojarzy mi się raczej z zupełnie innym autem, z innej bajki, które naprawdę jeździ i się prowadzi i jeśli ten golf naprawdę dobrze przyspiesza, hamuje i skręca, to nadal jest autem dla ludu, kojarzącym się raczej z łysym dresem niż ze sportem i do tego potwornie brzydkim. Co do nowobogactwa to raczej własnie właściciel rzeczonego golfa musiał się ostatnio dorobić, bo kasę widać ma, ale horyzont jeszcze nie sięga dalej niż posiadanie golfa...
A teraz zapraszam do pojeżdżenia sobie po mnie i moich tezach :D

mlynaros

2013-01-15, 22:56
I niech mi ktoś powie, że automaty są ch*jowe albo dla starców :)

Loki91

2013-01-15, 23:00
Może i się nie znam czy coś, ale tuning golfa... to jak tuning lanosa albo tico.