18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Unia Europejska

WiemWszystkoNajlepiej • 2012-06-17, 15:56
Więc założenie jest takie, żeby stworzyć silną i jednolitą Unię Europejską zachowując wspólną walutę pod przywództwem Niemiec.
Co za genialny plan! Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

ktoslos

2012-06-17, 19:22
Hitler wpadl na to zeby polakow wyjebac

DomPas

2012-06-17, 22:23
sad but true

aleksander6

2012-06-17, 22:24
wreszcie 'kawał', który pozostawia w głowie więcej niż brak kolejnych szarych komórek. Piwo! :)

sandshadow

2012-06-17, 22:26
USA jest całkiem dobrym wzorem, tylko oni tam maja jeden jeżyk wszędzie, to pewnie ułatwia sprawe znacznie...

franek11

2012-06-17, 22:36
Unia Europejska robi legalnie to co ZSRR chciał zrobić "nielegalnie", a to że zbaraniałe populacje nie widzą tego to już inna sprawa !

Ra...........or

2012-06-17, 22:42
Up


Buduje kołchozy i wywozi niewinnych ludzi na Syberię?

do...........ne

2012-06-17, 23:07
@Raynor

Nie buduje kołchozów i nie wywozi niewinnych ludzi na Syberię, ale na wiele innych sposobów ogranicza ich wolność: monitoruje każdą dziedzinę Twojego życia począwszy od tego czy wieczorem oglądałeś m jak miłość czy klan, a kończąc na gospodarowaniu Twoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi w dowolny sposób- postawmy sobie jako przykład kryzys w Grecji, gdzie zagraniczne banki, które udzieliły pożyczek "dzięki" decyzjom unii mogą odzyskać co najwyżej połowę sumy, którą pożyczyły( i na pewno to nie banki poniosą z tego powodu straty, tylko Ty dopłacisz więcej do kredytu itp.) tylko dlatego, żeby Grecy mogli nic nie robić z kryzysem( w sumie im się nie dziwię- skoro ktoś cały czas daje mi kasę tak jak unia i niczego praktycznie nie może żądać w zamian bo i tak im tego nie oddam to na ch*j się męczyć i coś robić skoro mogę nie robić nic i jest fajnie). Zatem podsumowując nie trzeba wysyłać ludzi na roboty do obozów, skoro można dymać ich w bardziej wyrafinowany sposób.

stery_srh

2012-06-17, 23:16
Zabawne i smutne jednocześnie... :-/

savetrees

2012-06-17, 23:49
Unia Europejska to był świetny pomysł! Gwarancja bezpieczeństwa i przyspieszenie rozwoju gospodarczego poprzez otwarcie rynków. Szkoda, że zabrali się za to socjaliści...

Ra...........or

2012-06-17, 23:49
Cytat:

Nie buduje kołchozów i nie wywozi niewinnych ludzi na Syberię, ale na wiele innych sposobów ogranicza ich wolność: monitoruje każdą dziedzinę Twojego życia począwszy od tego czy wieczorem oglądałeś m jak miłość czy klan, a kończąc na gospodarowaniu Twoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi w dowolny sposób



Czyli jak stawiam sobie klocka na kiblu, to gdzieś tam ogląda mnie na monitorze jakiś zbok i wali strażaka po hełmie?
A na serio to skąd ty to wiesz?

Cytat:

postawmy sobie jako przykład kryzys w Grecji, gdzie zagraniczne banki, które udzieliły pożyczek "dzięki" decyzjom unii mogą odzyskać co najwyżej połowę sumy, którą pożyczyły( i na pewno to nie banki poniosą z tego powodu straty, tylko Ty dopłacisz więcej do kredytu itp.) tylko dlatego, żeby Grecy mogli nic nie robić z kryzysem( w sumie im się nie dziwię- skoro ktoś cały czas daje mi kasę tak jak unia i niczego praktycznie nie może żądać w zamian bo i tak im tego nie oddam to na ch*j się męczyć i coś robić skoro mogę nie robić nic i jest fajnie). Zatem podsumowując nie trzeba wysyłać ludzi na roboty do obozów, skoro można dymać ich w bardziej wyrafinowany sposób.




Mi tam się w Unii żyje dobrze, nie narzekam. Jest znacznie lepiej niż w latach 90tych gdy byliśmy "suwerenni", a już na pewno lepiej niż za ZSRR. Mogę sobie bez paszportu jeździć po całej Europie, ludzie z różnych kultur są do siebie przyjaźnie nastawieni, nie ma godziny policyjnej, w sklepie jest coś więcej niż pie**olony ocet, mogę sobie czytać te książki na które mam ochotę itd. itp.

A Grecy mogą się wypchać z tym swoim kryzysem, jak dla tych idiotów praca powyżej 4 godzin dziennie to niewolnictwo, płacenie podatków to zbrodnia na narodzie (ściągalność rzędu 20% rocznie, bo wszyscy r*chają tam fiskusa w dupę), a dodatki do pensji doliczają sobie nawet za darmowe korzystanie z firmowej stołówki to teraz mają kryzys. Może jak posiedzą sobie 5 lat bez pracy to czegoś się nauczą.

S.O.A.D.

2012-06-17, 23:58
sprawa z Grecją jest przej***na. głównie z powodu greków. nagle, od kiedy mają kryzys, wszyscy mają komunistyczne poglądy i uważają, że kraje członkowskie powinny wręcz im dawać kasę. no k***a mać, co jeszcze? Grecja powinna zostać wyj***na z Unii. a w ogóle najlepiej jakby Unia się rozpadła, bo to jest tak chybiony i pie**olnięty pomysł, że aż dziw, że ludzie tego nie widzą.

!Timon

2012-06-18, 00:20
Raynor napisał/a:



Mi tam się w Unii żyje dobrze, nie narzekam. Jest znacznie lepiej niż w latach 90tych gdy byliśmy "suwerenni", a już na pewno lepiej niż za ZSRR. Mogę sobie bez paszportu jeździć po całej Europie, ludzie z różnych kultur są do siebie przyjaźnie nastawieni, nie ma godziny policyjnej, w sklepie jest coś więcej niż pie**olony ocet, mogę sobie czytać te książki na które mam ochotę itd. itp.

A Grecy mogą się wypchać z tym swoim kryzysem, jak dla tych idiotów praca powyżej 4 godzin dziennie to niewolnictwo, płacenie podatków to zbrodnia na narodzie (ściągalność rzędu 20% rocznie, bo wszyscy r*chają tam fiskusa w dupę), a dodatki do pensji doliczają sobie nawet za darmowe korzystanie z firmowej stołówki to teraz mają kryzys. Może jak posiedzą sobie 5 lat bez pracy to czegoś się nauczą.



'Do układu z Schengen należą obecnie 22 państwa Unii Europejskiej oraz Islandia i Norwegia, wchodzące w skład Związku Paszportowego Krajów Nordyckich oraz Szwajcaria i Liechtenstein, który jest z grupą z Schengen stowarzyszony.' Zatem nie musieliśmy być w UE, żeby być w Schengen.

Odnośnie tych dopłat które nam dawała unia - dawali grube miliony euro - mniej się mówiło o tym, że bardzo dużą część oddawaliśmy z powodu niezagospodarowania. No i to, że unia dorzuci do projektu jeśli masz pokrycie połowy środków - cóż niektórzy wolą nie budować 'imperium na kredytach' zatem te środki nie są dla nich.

Co do dostatniego życia - dużo lepiej wychodziliśmy na handlu z ruskimi - w 2001 to była katastrofa dla wielu małych zakładów produkcyjnych różnych branż [wiem z życia nie z gazet] kiedy 'uszczelnili granice' ze wschodem. Pewnie, że po tylu latach trochę się odnaleźliśmy w handlu w tej całej UE, ale uwierz mi że to nie to samo. Dużo ludzi potraciło wtedy pracę - no ale ja wiem - 2-3 bezrobotnych z jednego zakładu pracy [a takich zakładów jest dla przykładu 100] nie brzmi tak dźwięcznie jak 200 pracowników z jednej firmy. [od stycznia 2000 do stycznia 2002 wzrost bezrobocia o ok 5%]

Grecy mają nas za idiotów i to Ty się wypchasz ich kryzysem bo im to siedzenie 5 lat bez pracy z socjalem wyższym niż minimalna płaca w Polsce specjalnie przeszkadzać nie będzie. Na dzień dzisiejszy gwiżdżą sobie na to co wypada co nie wypada i robią swoje czyli doją frajerów.

methee

2012-06-18, 02:57
Wpadali... tylko, że olewali Niemcy - teraz pora spróbować z Niemcami... wyjdzie tak samo - skończy się wojną...