18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukraińscy kibice uczczą morderców podczas meczu z Polską!

jankol • 2013-10-10, 19:37
Chciałem zaoszczędzić czasu i skopiowałem tekst stąd, jako iż jest to wp, różnie to może być, ale polecam się zaznajomić z tematem. Wklejam:

Cytat:




Podczas piątkowego meczu z Polską ukraińscy kibice planują, w ramach protestu wobec działań FIFA, "patriotyczną" demonstrację - informuje dziennik "Siegodnia". Fani zamierzają przynieść na to spotkanie dużo czerwono-czarnych flag, które symbolizują zbrodniczą UPA, odpowiedzialną za rzezie Polaków podczas II wojny światowej.


Początkowo mecz w Charkowie miał odbyć się przy pustych trybunach. Taką karę oraz grzywnę w wysokości 45 tys. franków szwajcarskich i zakaz rozgrywania spotkań el. MŚ 2018 we Lwowie FIFA nałożyła za zachowanie ukraińskich kibiców podczas wrześniowego meczu z San Marino. Fani mieli rozwiesić flagi o rasistowskiej treści a także naśladować odgłosy małp, kiedy przy piłce był reprezentant gospodarzy Edmar.

Ostatecznie światowa federacja zmieniła zdanie i kibice będą mogli obejrzeć mecz z Polakami. Działania FIFA wywołały jednak wściekłość wśród ukraińskich fanów, którzy planują w piątkowy wieczór urządzić demonstrację swoiście pojmowanego "patriotyzmu".

Jak informuje dziennik "Siegodnia", dominującymi barwami podczas pojedynku z Polakami mogą być nie niebiesko-żółte Ukrainy, ale czerwono-czarne. Takie kolory nosiły sztandary UPA - organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich podczas II wojny światowej. Tymczasem dla niektórych Ukraińców, takie postaci jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz czczone są jako narodowi bohaterzy...

- Wierzymy w nasze patriotyczne symbole i zamierzamy pokazać FIFA, że ukraińscy kibice nie porzucą swoich idei - powiedział gazecie jeden z przywódców fanów z Charkowa.

Podobnie do fanów zareagowali również działacze Karpat Lwów, którzy na oficjalnej stronie klubu ogłosili, że od przyszłego sezonu jego oficjalnymi barwami w miejsce dotychczasowych zielono-białych staną się czerwono-czarne.



Ode mnie parę słów... Te symbole powinny być w jednym worze ze swastyką, sierpem i młotem! A taki gest jest chamskim policzkiem dla NAS POLAKÓW! Pluję na ich czarno-czerwone ścierwo.

Cześć poległym na Wołyniu, pokój ich duszom!

contowsky

2013-10-11, 14:09
mam nadzieje że nasze chłopaki zrobią tam regularny rozpie**ol

artis1990

2013-10-11, 14:23
Dzięki nieudolnym rządom Donalnda Tuska, Kaczyńskich, Kwaśniewskiego i wstecz... staliśmy się krajem do pośmiewiska. Każdy historyk na Świecie powie wiele dobrego o Polakach, o naszej waleczności, nieugiętości, honorze i dumie. Niestety, w dzisiejszych czasach można z nas sobie robić gówno, a nasz rząd jeszcze za to nas ukarze. Nie jestem skrajnie prawicowym cymbałem jakich tu wielu, nie jestem też skrajnie pie**olniętym nielogicznym pedałem lewackim. Mam poglądy wypośrodkowane, ale Państwo nie może być zarządzane przez takie c**y jakie zasiadają w dzisiejszych czasach w ławach naszego Sejmu, musi być trochę silnej prawej ręki, zarówno jak i postępowej, trochę liberalnej lewej ręki. Mówcie co chcecie, ale porządku nigdy nie będzie dopóki obydwie strony nie zaczną odnajdywać kompromisów.

robex9

2013-10-11, 14:29
Niech przyjadą zrobimy im akcje "Wisła" po raz drugi.

SVcius

2013-10-11, 15:52
Czerwono - czarny kolor był, jest i będzie zawsze związany z Anarchią, a Ty nie łykaj wszystkiego co piszą Ci media

Miki6830

2013-10-11, 16:11
@up upa była przed anarchią

piotrek0171

2013-10-11, 16:19
a Surkis postawi flache Blatterowi i znow kara zostanie zawieszona :D , a nasi "politycy" beda przepraszac za to ze polscy kibice gwizdali na sztandary upamietniajace bohaterow UPA, nie wiem czy wiecie ale w Sevilli oprocz transparentu z KAtyniem kibice Śląska zebrali rowniez wpie**ol od lewakow, kilku zostalo pocietyc i stracili flage czy flagi, jakos polskie media nie powiedzialy nic na ten temat, dziekuje dobranoc, Donald na papieza

oresto94

2013-10-11, 18:24
o Wy j***ne, sk***ysyńskie ścierwo, a o akcji Wisła to się nie słyszało? O mordach akowców na ukraińskiej ludności cywilnej w Lublińcu, Jarosławiu, Monastyrze, Werhracie to się k***a nie słyszało? Polskie media robią Wam papke z mózgu, Upowcy byli takimi samymi bardziorami jak Akowcy a Bandera takim samym zbrodniarzem jak Piłsudzki. Ale fajnie oceniać nie znając historii drugiej strony... pie**oleni pseudo narodowcy ch*ja wiedzący o swojej historii. Idźcie dalej słuchać swojego Pana Kaczyńskiego i jego Ojca Rydzyka jak to Was ukraińcy mordowali. Bo taki z Was dobry naród, ch*ja prawda... A do tego pana co stwierdził, że Lwów ich i że tam by bieda była... j***na tvnowska cioto (sorry za wszelkie wizwiska, ale jak czytam takie artykuły i komentarze to mnie krew zalewa). Wasze państwo powstało po Rusi Kijowskiej i też po niej dostało chrzest. Gdyby nie układy handlowe Ruryka I i Włodzimierza z pierwszymi Polanami z Waszego kraju nic by nie było. A i panie "wilno i lwów są nasze" oddajcie Niemcom Śląsk, Ukraińcom kresy południowo wschodnie, a Kaszubom Kaszuby, jak taki k***a mądry jesteś. żadnego z tych miast nie założyli Polacy więc nie rozumiem tego bólu dupy o to...

I tak generalnie to ch*j Wam w dupę pseudopatriotyczne świnie, co nie umieją otworzyć książki i przeczytać co się działo naprawdę, tylko wierzą święcie w słowa, które padają w mediach... Rzygać mi się chce, że tak wygląda Nasze społeczeństwo

ProVVe

2013-10-11, 18:47
McMenel napisał/a:

Widać sami historycy na sadisticu. k***a skoro Polska obojga narodów była taka cudowna to jak to możliwe iż kresy wschodnie poza kilkoma nielicznymi miastami to taka nędza iż szkoda gadać?? Zobaczmy sobie dzisiejszą Polskę. Rozwinięty zachód który często i gęsto był pod rządami bądź Austrii bądź Niemiec i wschód pod dłuuugim panowaniem Polskich rządów. I co i mamy w miarę rozwinięty zachód i nędze Polski B. Ciekawe dlaczego ?? Ano bo Polacy nigdy nie potrafili rządzić i prosperować w czasach pokoju. Polacy są dobrzy jedynie w bitce. I mówię to jako potomek człowieka który musiał sp***alać z kresów bo wyrżnęli mu część rodziny narodowcy z UPA.




Co ty pie**olisz... Chyba zapomniałeś kto rządził terenami podczas rozbiorów... pie**olisz o niemcach i austryjakach (nie mam zamiaru stosować to poprawnej pisowni), ale o ruskich zapominasz... Obiektywizm chyba w dupie Ci się zawieruszył... Mogę jeszcze pogratulować pamięci o przodkach. Ja nie mam zamiaru wypowiadać się pozytywnie o ludziach co mi rodzinę mordowali...

BongMan

2013-10-11, 19:27
jankol napisał/a:

Fani zamierzają przynieść na to spotkanie dużo czerwono-czarnych flag, które symbolizują zbrodniczą UPA, odpowiedzialną za rzezie Polaków podczas II wojny światowej.


Nie żebym bronił zbrodniarzy z UPA, ale bądźmy konsekwentni: Powinno się zakazać i bojkotować symbol krzyża. Ile osób pod nim zamordowano? W ch*j - krucjaty, inkwizycja.

boberm

2013-10-11, 22:08
Frajerzy przej***li - jak zwykle.
Może ktoś powiedzieć czy wywieszono te flagi UPA?

PRG

2013-10-12, 00:00
tak jak te bydło czci UPA tak wy czcicie ONR, nie roznicie się od nich niczym

Steven

2013-10-12, 00:05
oresto94 napisał/a:

o Wy j***ne, sk***ysyńskie ścierwo, a o akcji Wisła to się nie słyszało? O mordach akowców na ukraińskiej ludności cywilnej w Lublińcu, Jarosławiu, Monastyrze, Werhracie to się k***a nie słyszało? Polskie media robią Wam papke z mózgu, Upowcy byli takimi samymi bardziorami jak Akowcy a Bandera takim samym zbrodniarzem jak Piłsudzki. Ale fajnie oceniać nie znając historii drugiej strony... pie**oleni pseudo narodowcy ch*ja wiedzący o swojej historii. Idźcie dalej słuchać swojego Pana Kaczyńskiego i jego Ojca Rydzyka jak to Was ukraińcy mordowali. Bo taki z Was dobry naród, ch*ja prawda... A do tego pana co stwierdził, że Lwów ich i że tam by bieda była... j***na tvnowska cioto (sorry za wszelkie wizwiska, ale jak czytam takie artykuły i komentarze to mnie krew zalewa). Wasze państwo powstało po Rusi Kijowskiej i też po niej dostało chrzest. Gdyby nie układy handlowe Ruryka I i Włodzimierza z pierwszymi Polanami z Waszego kraju nic by nie było. A i panie "wilno i lwów są nasze" oddajcie Niemcom Śląsk, Ukraińcom kresy południowo wschodnie, a Kaszubom Kaszuby, jak taki k***a mądry jesteś. żadnego z tych miast nie założyli Polacy więc nie rozumiem tego bólu dupy o to...

I tak generalnie to ch*j Wam w dupę pseudopatriotyczne świnie, co nie umieją otworzyć książki i przeczytać co się działo naprawdę, tylko wierzą święcie w słowa, które padają w mediach... Rzygać mi się chce, że tak wygląda Nasze społeczeństwo


Dawno takiego pie**olenia nie czytałem. Może i masz rację jeżeli chodzi o fakty historyczne ale Polska to jest Polska. Tu i teraz. Nie wiem czy zauważyłeś w swoim studiowaniu historii ale ziemie które teraz należą do Polski kiedyś były, metaforycznie to nazwę jednym wielkim skrzyżowaniem na szlakach handlowych w Europie. Kto chciał i czuł biznes to się tu osiedlił. Dlatego żydom tak się tu spodobało. Tu kupi, tam sprzeda itp. Jak było tak było ale ważne żeby się teraz nie sp***oliło bo mamy do tego tendencję. Ale mimo wszystko wierzę że będzie dobrze. Ajak Ty chcesz dzielić bo Mieszko to a Włodek tamto to daj pan spokój. Nie rozumiem dlaczego ludzie w Polsce szukają sobie powodów do tego żeby się dzielić zamiast łączyć w jeden naród i jakoś wspólnie dązyć do tego żeby było dobrze. Zamiast się spinać lepiej zastanowić się nad tym co zrobić żeby było lepiej.

adams_123

2013-10-12, 00:49
Lewusy w szkole się nauczyliście niemickiego, ruskiego (specjalnie) to wypie**alać tam jak wam tak lepiej w multi- kulti i "tolerancji na wszystko" . Przekrocz granice i j***ł cie pies, rób sobie co chcesz... W Polsce zawsze był "ostatni bastion" i tak zawsze powinno być, kurestwem jest wyj***ć lache na to o co nie od lat, ale od wieków walczyli nasi przodkowie