18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ugryzienie pszczoły z bliska

sa...........os • 2012-10-07, 18:57
Jak powszechnie wiadomo, pszczoła w przeciwieństwie do osy czy szerszenia, po upie**oleniu zostawia swoje żądło w skórze (tym samym skazując siebie na nieuchronną zagładę). Nie jest wskazane wtedy próbowanie wyciągnięcia żądła na pałę, gdyż ściskając je, można sobie dosrać dodatkową porcją jadu, co nie dla każdego jest przyjemne.
Poniżej parę ładnych fotografii, jak wygląda proces udziabania w przybliżeniu.









Reszta zdjęć w komentarzach.

Mc6

2012-10-08, 04:36
@up i up
ale musieliście mieć smutne dzieciństwo, no ale tak to jest jak się mieszka w dużych miastach ;/
Nie pamiętam lata żeby mnie osa czy pszczoła nie uj***ła, a i szerszeń się trafił kilka razy jak się gniazdo zaczepiało ;p

Krwawy Opiekacz

2012-10-08, 07:17
@up
Też napie**alałeś jabłkami w gniazda? ;-)

Mc6

2012-10-08, 07:39
@up
blisko, gruszkami, a one właśnie zajęły taką fajną starą jabłoń ;p

maciukrk

2012-10-08, 08:00
Uj***ła misia pszczoła: "O ta k***a!" - misio woła. Za te męki, za te bóle rozpie**ole wszystkie ule!!

Sz...........jk

2012-10-08, 08:41
Odnośnie szerszeni i obrazka wyżej. Wracałem kiedyś rowerem z wycieczki i zrobiłem się głodny, przy drodze rosły jabłonie, które już były oskubane przez innych ludzi. Udało mi się zerwać 2 małe owoce co nie zaspokoiło mojego głodu, ale z daleka zobaczyłem jabłoń, która wyglądała na nienaruszoną. Podjechałem do niej, postawiłem rower i podszedłem, po chwili poczułem jak coś łazi mi po plecach, a inne coś w liczbie mnogiej lata mi nad głową. Jabłoń miała w "dziupli" gniazdo szerszeni, ciekawe przeżycie, sp***alałem jak najdalej.

PretorJAN

2012-10-08, 09:21
Przy takich użądleniach nigdy nie wolno palcami wyciagac żądła bo cały jad wciskamy do środka, najlepiej zeskrobac nożykiem lub innym narzedziem

mglisty

2012-10-08, 10:08
@up

No k***a niesłychane. A opis tematu czytał? ;)

Stranuh

2012-10-08, 10:55
Mnie pszczoła upie**oliła w dupę...

pieto90

2012-10-08, 12:10
NuclearBlast napisał/a:

Poł ch*ja jak cię pszczoła czy osa ujebie a daj się takiemu sk***ielowi jebnąć ..
Obrazek



Mój sąsiad (rówieśnik) miał u siebie na działce komórkę, która była zbudowana z desek, w których były dziury po sękach. Pewnego dnia odkrył, że z dziury wylatują szerszenie. Niewiele myśląc, przekazał mi tę jakże dla gnoja ciekawą informację (mieliśmy po 9-10lat) i postanowiliśmy ponapie**alać w tę dziurę jabłkami papierówkami.
Zabawa była fajna, szerszenie wlatywały i wylatywały, my celowaliśmy z odległości mniej więcej 3-4m w dziurę, niekiedy w nią trafiając. Widać owady nie podzielały naszego entuzjazmu i po jakimś czasie nas "namierzyły". Kiedy zauważyliśmy, że nie kręcą się się już w okolicach dziury, a latają bardziej do przodu to postanowiliśmy uciekać. Niestety, ale jeden uj***ł mnie za uchem, dosyć bolesne, nie powiem, na szczęście poza ogólnym bólem po użądleniu nic mi nie było. Chociaż słyszałem, że osoby, które nawet nie są uczulone na jakiś związek, który zawarty jest w jadzie pszczół, czy szerszeni mogą od jednego użądlenia umrzeć (tego k***a nie rozumiem, bo jak to? Nie jestem uczulony na jad, a umieram? No tak, czy siak, wyczytałem w jakimś wywiadzie z lekarzem).

Czeczeńczyk

2012-10-08, 12:56
do panów wyżej, jeśli chodzi o szerszenia

Z wiki.
Jad szerszeni europejskich jest porównywalny z jadem pszczół i os, zawiera jednak nieznacznie większą dawkę toksyn. Szerszenie nie są groźniejsze od mniejszych os, a doniesienia o kilku użądleniach zabijających dorosłych ludzi są zazwyczaj nieprawdziwe (jeżeli nie występuje reakcja alergiczna).Jeden szerszeń potrafi wstrzyknąć mniej niż 0,2 mg jadu za każdym użądleniem. Statystyki wykazują, że dawka śmiertelna jadu szerszeni to od 10 do 90 mg jadu na każdy kilogram ciała, a więc potrzeba przeciętnie kilkuset użądleń, aby zabić człowieka, ponieważ jednak tylko około 1/10 roju (liczącego zazwyczaj kilkaset owadów) atakuje i żądli, liczba ta w praktyce zostaje bardzo rzadko osiągnięta. Zazwyczaj szerszenie są mniej agresywne od os i trudniej je sprowokować do ataku.

~Faper Noster

2014-09-20, 08:48
Przyczepić się muszę - fotki przedstawiają użądlenia, nie ugryzienia