18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uganda chce kary śmierci dla gejów

sr...........ty • 2012-12-17, 22:40
Uganda i prezent rządu na Boże Narodzenie :beka:

W ugandyjskim parlamencie trwają przymiarki do przyjęcia Kill the Gays Bill, czyli ustawodawstwa przewidującego karę śmierci dla osób homoseksualnych za „ciężkie akty homoseksualne”, czyli seks uprawiany przez osobę będącą nosicielem wirusa HIV, seks z nieletnimi oraz „powtarzalne występki homoseksualne”.

Przymiarki do wprowadzenia tej ustawy trwają już trzy lata, jednak w 2012 atmosfera polityczna wobec niej stała się wyjątkowo przychylna. Wspiera ją większość parlamentarna, a szefowa ugandyjskiego parlamentu Rebecca Kadaga jest jej gorącą orędowniczką.

Kadaga obiecała, że ustawa będzie „prezentem na Święta Bożego Narodzenia dla ugandyjskich chrześcijan”. Kilka dni temu Kadaga była w Watykanie, gdzie otrzymała osobiste błogosławieństwo od papieża Benedykta XVI. Tego samego dnia papież w swoim orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju jednoznacznie potępił związki osób homoseksualnych. Inne formy związków niż małżeństwo mężczyzny i kobiety wymienił wśród zagrożeń dla stabilizacji i pokoju na świecie.

Najbliższe obrady parlamentu Ugandy będą miały miejsce w lutym przyszłego roku. Być może, dzięki naciskom międzynarodowym, kara śmierci zostanie zmieniona, jednak wiele wskazuje na to, że nowe prawo będzie o wiele ostrzejsze od dotychczasowego, tym bardziej, że jego główna orędowniczka otrzymała wsparcie od papieża. Ugandyjska społeczność LGBTQ zwraca się z apelem o pomoc do całego świata.

Opracowanie: Piotr Szumlewicz
Żródło Źródło źródła

brisen

2012-12-18, 11:46
ciagle wjazdy na katolikow sa zenujace. Niech kazdy sobie wierzy w co chce i ch*j to powinno kogos obchodzic. Dopoki dopoty nie maja wypranych mozgow jak starsza nacja naszego wspanialego narodu, to jest spoko. Sam nie chodze do kosciola, choc wychowano mnie w chrzescijanskiej rodzinie.

he...........07

2012-12-18, 11:48
To Kadaga otrzymała błogosławieństwo a nie ustawa - nie dajcie się wmanipulować.

A małżeństwo to związek prawny mężczyzny i kobiety mający na celu utworzenie rodziny, co w przypadku homoseksualistów jest wypatrzeniem społecznym takim samym jak wybranie rudego na premiera.

Loaloa

2012-12-18, 11:49
"Ojcowie święci" zawsze darzyli szczególnymi względami morderców, byle tylko ci mordercy mieli prawicowe przekonania. Dla gościa, który przez dekady pomagał uchylać się od odpowiedzialności zboczeńcom w sukienkach, poparcie mordowania homoseksualistów to jak dla nas zabicie komara. Uganda już miała jednego wielkiego przywódcę, nazywał się Idi Amin Dada i doprowadził swój kraj do ruiny. Teraz mają inną plagę - importowanych głównie z US&A chrześcijańskich misjonarzy. To właśnie oni odpowiedzialni są za kampanię nienawiści stosunku do homoseksualistów.

ramzes12

2012-12-18, 11:51
"świat się skończy jak mężczyźni przestaną chodzić na wojny, a kobiety przestaną rodzić dzieci"

jazda123

2012-12-18, 11:55
k***a kogo interesuje kto gdzie i jak wsadza ?.

Tulkas

2012-12-18, 12:01
a ja wam powiem że jestem za a nawet chciał bym tego w Polsce xD
nie widział bym pedałków na ulicach ^^

wilu84

2012-12-18, 12:03
Nikogo nie interesuje dlatego gdy zboki ze swoimi zboczeniami wychodzą na ulicę należy ich gonić.

he...........07

2012-12-18, 12:06
@jazda123 jak u sąsiadów usłyszysz, że w jednym pokoju bawi się dziecko a w drugim tatusiowie walą się w dupę to zaczniesz się interesować.

mglisty

2012-12-18, 12:20
Uganda- to mówi wszystko. Wystarczy spojrzeć na ich kino akcji.


bz...........ue

2012-12-18, 12:43
mglisty napisał/a:

Uganda- to mówi wszystko. Wystarczy spojrzeć na ich kino akcji.



Lepsze to niż jakiś "och Karol".

ads19

2012-12-18, 13:47
@mglisty

skąd toto jest? :D fajny trailer, całe bym obejrzał

moomin

2012-12-18, 15:22
Wszelkiego rodzaju religijne ekstremizmy rodzące się w głowach idiotów ze stanów i europy realizowane są w afryce tam murzyni przyjmą wszystko. Dlatego właśnie tam jest trzeci świat, myśmy to przeszli 700 lat temu.

doubletech

2012-12-19, 00:45
Uganda chce karać śmiercią gejów, a zamiast murzynom, którzy są obywatelami tego kraju, dostaje się w komentarzach polskim katolikom - Tylko lewak może być takim debilem. Poza tym, gdzie wynika bezpośrednio, że głowa katolickiego to zainspirowała, czy że to była decyzja papieża, żeby takie prawo w Ugandzie wprowadzić ? Nie obchodzi mnie kościół, zatwardziałym rasistą nie jestem, jestem bardziej wrogiem politycznej poprawności, żeby mi żaden gimbus zaraz nie wyskoczył z siegheilowaniem i kaczyńskim...