18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

ue, a Rosja

Koral32 • 2014-03-24, 11:18
Chcę od razu na początku zaznaczyć, że: Nie jestem żadnym prorosyjskim komunistą ani socjalistą, nigdy nie lubiłem Rosji za to, że wymordowali tyle Polaków (oficerów (Katyń), żołnierzy AK, księży, cywilów); za prześladowania i tortury, ale w tym o to konflikcie Ukraińsko-Rosyjsko popieram w 100% Rosję.
W mediach podawane są ciągłe kłamliwe informację. Nawet „media” nazywające siebie prawicowymi robią ludziom sieczkę z mózgu.
Media te popierają banderowców i zbrodniczą formację zbrojną UPA, która w latach 1942-1945 wymordowała na ziemiach polskich blisko 300tys. ludzi w sposób tak bestialski, że ciężko to opisać.
Dokonali jednego z najbrutalniejszych mordów w dziejach świata, tylko dlatego, że Polak jest/był Polakiem, a teraz w Kijowie (w sposób niedemokratyczny i niekonstytucyjny; pogwałcono konstytucję) władzę przejęli ludzie, którzy popierają Bandere i krzyczą „Slava Ukraini! Geroyam slava!” - w czasach II wojny światowej było wykorzystywane przez odziały OUN-UPA, w której programie zawarto tezy o konieczności mordowania ludności cywilnej narodowości innej niż ukraińska, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków.
W mediach podawane są informacje o tym, że Rosja w brutalny sposób przejmuję Krym, co jest nieprawdą, nie ma tam żadnych walk, ludzie sami przyłączają się i solidaryzują z Rosją z tego powodu iż są.... Rosjanami. Trudno mówić o tym, że Rosjanin będzie walczył z Rosjaninem. Taka sama sytuacja jest we Lwowie. To tak jakby Polska weszła na tereny okręgu lwowskiego i zajęła ten teren, i myślicie, że Polacy by walczyli z Polakami? Oczywiście, że nie. Z chęcią chcieli by dołączyć do Polski. Tak samo jak cała wschodnia część Ukrainy chce przyłączyć się do Rosji. Na Krymie zrobiono referendum, w którym 97% ludzi mieszkających na Krymie uznało, że chce należeć do Federacji rosyjskiej. Zachodnie media podają informację, że wybory sfałszowano. Nie wiem czy ludzie są tacy głupi żeby wierzyć tym mediom, że Rosjanin z krwi i kości woli należeć do Ukrainy niż do Rosji. To tak jakby Polak powiedział, że woli być Niemcem niż Polakiem. Gdyby zrobiono referendum na terenach zachodniej Ukrainy to jestem przekonany, że większość zadeklarowałaby przyłączenie się do Polski (oczywiście trzeba było by pozamykać to bydło banderowskie, ponieważ zapewne zaczęli by mordować Polaków)
Jest to problem ponieważ teraz ciężko jest się odłączyć od socjalistycznej ue z tego powodu iż mamy taki popie**olony rząd i chodzi im tylko o to by dostać się do parlamentu i zarabiać 30tys. miesięcznie, a życie Polaków żyjących w biedzie mają w dupie, ale gdyby tak zrobić tak jak Węgrzy i odłączyć się od ue i dołączyć sojuszem do Rosji? Co tak naprawdę daje nam ue? Co ludzie tak naprawdę widzą w tym rządzie, który popiera socjalistyczną ue? Nie wiem, ale jak ludzie w Polsce nie zaczną myśleć to nie widzę przyszłości dla kraju z tak niesamowitą przeszłością jaką chyba nie ma żaden kraj na świecie jakim jest POLSKA.

PS Co do Ukrainy to:
Zachód nigdy nie uzna jakiegokolwiek referendum z prostego powodu: Gdyby za 10 lat zrobiono referendum w Berlinie i w Paryżu, to Berlin należał by do Turcji, a Paryż do Maroka.






Jakie korzyści wpłynęły by po sprzymierzeniu się Polski z Rosją?


1 Zyskali byśmy potężnego sojusznika jakim jest Rosja (ue mogła by nam wtedy naskakać).
2. Odłączenie się od złodziejskiej ue, która w moim przekonaniu jest teraz bardziej socjalistyczna niż Rosja.
3. Powrót żołnierzy z misji, z których gówno nasz kraj ma, a giną za to by żydowskie USA miały u siebie ropę.
4. Przyłączenie okręgu lwowskiego i tarnopolskiego do Polski (choć było by to problematyczne z tego powodu iż mogły by na tamtych ziemiach dokonywać się mordy na Polakach. Ale zamknęło by się te UPA-owskie i banderowskie bydło w więzieniach). Polska powinna przejąć zachodnią część Ukrainy, Węgry i Rumunia południowo-zachodnią, Rosja wschodnią, a Ukraina niech sobie zostanie w centralnej części z Kijowem.
5. Możliwa była by negocjacja z Rosją w sprawie zmniejszenia ceny gazu i ropy.
6. Nie ma żadnego argumentu przekonującego o tym, że lepszym sojusznikiem w tym momencie jest ue z NATO, niż Rosja.
7.Polska przez to, że wstąpiliśmy do ue jest zadłużana w katastrofalnym tempie, ogromne bezrobocie, wyjazd 3mln Polaków na emigrację, mamy dużo większe ceny towarów, niż było to przed przystąpieniem do ue.
Przykład:

Produkt / Przed wejściem do ue / Po wejściu do ue
Chleb / 1,3zł / 2,3zł
Mąka / 1,5zł / 2,4zł
kg Wołowiny / 11zł / 26,2zł
Mleko / 1,3zł / 2,6zł
Masło / 2,8zł / 4,4zł
Cukier / 1,9zł / 3,8zł
Olej / 4,8zł / 7zł
Centralne ogrzewanie za m2/ 0,3zł / 2,5zł
Benzyna za litr / 3,4zł / 5,5zł

8. Rosja w sytuacji zagrożenia wojną na pewno pomogła by Polsce, natomiast gdyby teraz nas ktoś zaatakował to ue i NATO nawet nie kiwnęły by palcem.



LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ I PRZEJRZYJCIE NA OCZY CO ue ROBI Z NASZYM KRAJEM!!

xts

2014-03-24, 11:21
"1 Zyskali byśmy potężnego sojusznika jakim jest Rosja (ue mogła by nam wtedy naskakać)."

rosja traktowała by nas jako sługusa murzyna tak jak teraz, nic by się nie zmieniło.

Koral32

2014-03-24, 11:24
up@
Tylko mi nie mów, że ue nas tak teraz nietraktuje

Kahkeshan

2014-03-24, 11:25
@upup, czyli dokładnie tak samo, jak teraz traktuje nas ue. tylko że z takiego traktowania przez Rosję mielibyśmy jakieś korzyści.

Smutas

2014-03-24, 11:25
Jak przeczytałem na wstępie: "Nie jestem żadnym prorosyjskim komunistom ani socjalistom" to ręce mi opadły. Czy naprawdę tak trudno nauczyć się pisać po polsku? I czy każdy kretyn musi od razu dzielić się swoimi przemyśleniami z resztą?

Ek...........em

2014-03-24, 11:28
Koral32 napisał/a:



Jakie korzyści wpłynęły by po sprzymierzeniu się Polski z Rosją?


1 Zyskali byśmy potężnego sojusznika jakim jest Rosja (ue mogła by nam wtedy naskakać).
2. Odłączenie się od złodziejskiej ue, która w moim przekonaniu jest teraz bardziej socjalistyczna niż Rosja.
3. Powrót żołnierzy z misji, z których gówno nasz kraj ma, a giną za to by żydowskie USA miały u siebie ropę.
4. Przyłączenie okręgu lwowskiego i tarnopolskiego do Polski (choć było by to problematyczne z tego powodu iż mogły by na tamtych ziemiach dokonywać się mordy na Polakach. Ale zamknęło by się te UPA-owskie i banderowskie bydło w więzieniach). Polska powinna przejąć zachodnią część Ukrainy, Węgry i Rumunia południowo-zachodnią, Rosja wschodnią, a Ukraina niech sobie zostanie w centralnej części z Kijowem.
5. Możliwa była by negocjacja z Rosją w sprawie zmniejszenia ceny gazu i ropy.
6. Nie ma żadnego argumentu przekonującego o tym, że lepszym sojusznikiem w tym momencie jest ue z NATO, niż Rosja.
7.Polska przez to, że wstąpiliśmy do ue jest zadłużana w katastrofalnym tempie, ogromne bezrobocie, wyjazd 3mln Polaków na emigrację, mamy dużo większe ceny towarów, niż było to przed przystąpieniem do ue.




Jesteś utopistą. Rosja prowadzi politykę imperialną i mogłaby nam wbić nóż w plecy zawsze. To nie jest partner do rozmów i sojuszy. Można mieć wiele zastrzeżeń do polityki Unii Europejskiej ale żaden kraj nie najechałby nas pod byle pretekstem. Rosja natomiast - jak najbardziej.
Piszesz takie nonsensy że naprawdę trudno było to przeczytać bez ironicznego uśmieszku pod nosem. Z Rosjanami nie mielibyśmy nigdy dobrze, ponieważ nie uznają oni suwerenności terytorialnej krajów innych niż ich własny, w państwach sojuszniczych najchętniej widzieliby marionetkowy rząd, a ich sposób prowadzenia polityki sięga XIX wieku.

1. Rosja nie jest i nie będzie niczyim sojusznikiem.

2. Unia z jej wszystkimi wadami jest stokroć lepsza od Rosji.

3. Dzięki tym misjom mamy gwarancję, że ci "źli Żydzi" się od nas nie odwrócą i w razie zagrożenia dla naszego kraju wyślą tu swoich żołnierzy.

4. Zachęcasz do.. rozbioru Ukrainy?! Ileż my Polacy wycierpieliśmy przez zaborców? Ile razy traciliśmy nasz kraj? Naprawdę jesteś tak głupi aby chcieć fundować innym nacjom podobny los? WSTYD! :roll:

5. Negocjacja z Rosjanami... dobry żart.

6. Z UE bywa różnie ale dzięki NATO nikt nas nie zaatakuje. Nie będzie turystów w kamazach i militarnej agresji na Polskę. Członkostwo w NATO jest buforem bezpieczeństwa i ochroną przed agresją Rosji. Nie masz bladego pojęcia w temacie który chcesz tutaj poruszać. Rosja nigdy nie była i nie będzie niczyim sojusznikiem. Nie ochroni nas przed obcą agresją, a zamiast tego może się tej agresji dopuścić. Jestem zażenowany poziomem twojej ignorancji.

7. Też mam zastrzeżenia do funkcjonowania UE i dlatego tutaj się spierać nie będę.

Koral32

2014-03-24, 11:42
@up
Głupoty gadasz.
Rosja jakby chciała to zajęłaby całą Europe bezproblemowo. Zamiast układać się z ue, dla której jesteśmy gorsi od gówna to może lepiej popatrzeć na wschód choćby dla tego, że jesteśmy uzależnienie od Rosji z powodów gospodarczych i ekonomicznych (gaz, eksport towarów).
Podaj mi chociaż jeden powód, w którym Polska ma jakieś korzyści będąc w ue?

xts

2014-03-24, 11:50
Gdyby nie UE, każda szkoła w Polsce by miała boisko typu "kurz" bez bramek. Place zabaw byłby by 50letnie.

Ek...........em

2014-03-24, 11:55
Koral32 napisał/a:

@up
Głupoty gadasz.
Rosja jakby chciała to zajęłaby całą Europe bezproblemowo.



Siły NATO w wojnie konwencjonalnej dałyby radę wojskom rosyjskim, a użycie przez tych drugich broni masowego rażenia oznaczałoby atomową hekatombę również dla ich kraju.
Rosja inwestuje w przemysł zbrojeniowy ale wciąż odstaje od krajów zachodnich. Bitew pancernych, lądowych i morskich nie są wstanie wygrać.




Koral32 napisał/a:

Zamiast układać się z ue, dla której je
steśmy gorsi od gówna to może lepiej popatrzeć na wschód choćby dla tego, że jesteśmy uzależnienie od Rosji z powodów gospodarczych i ekonomicznych (gaz, eksport towarów).



Unię Europejską tworzy wiele państw w tym Polska. To są nasi sojusznicy. Oczywiście każdy z tych krajów gra głównie pod siebie, ale mimo wszystko są to nacje nam przychylne. Nie można tego samego powiedzieć o Rosjanach pod rządami Putina.
Zobacz co się obecnie dzieje na Ukrainie i jak Rosja gra paliwami kopalnymi przeciwko rządowi Jacyniuka, a wcześniej szantażowała Białoruś. Zależność od Rosji w jakimkolwiek aspekcie jest cholernie niebezpieczna.
Albo nakłamałeś z wiekiem w profilu i jesteś jeszcze dzieckiem, albo twoja ignorancja i brak rozeznania w temacie jest nieproporcjonalnie wysoki do wieku. Jakby z tobą nie było - lepiej skończ już politykierstwo na Sadisticu.

Koral32

2014-03-24, 11:57
@up
Lepiej zadłużać nasz kraj i spłacać dług przez 50lat. Przez co ludzie nie mają pracy i jest tak wysokie bezrobocie

gathor

2014-03-24, 12:31
@Up Co Ty gadasz? Od kiedy spłata długu ma jakiś związek z zatrudnieniem? W Polsce już praktycznie nie ma państwowych zakładów pracy, a prywatni przedsiębiorcy Państwowego długu nie spłacają.

Koral32

2014-03-24, 12:47
@up
Prywatni przedsiębiorcy państwowego długu nie spłacają ????? :shock: :shock: :shock: Większej głupoty dawno nie słyszałem.
A za co ja płacę podatki!! Mam własną firmę i muszę tym złodziejom płacić i co mam na to poradzić? I są coraz większe bo ciągle jesteśmy zadłużani!

gathor

2014-03-24, 17:25
Koral32 napisał/a:

@up
Prywatni przedsiębiorcy państwowego długu nie spłacają ????? :shock: :shock: :shock: Większej głupoty dawno nie słyszałem.
A za co ja płacę podatki!! Mam własną firmę i muszę tym złodziejom płacić i co mam na to poradzić? I są coraz większe bo ciągle jesteśmy zadłużani!


Więc... Płacisz podatki, czy spłacasz zadłużenie? Podatki płaci się w każdym kraju (nie wliczając USA) bez względu na jego zadłużenie. A to że te podatki rosną zawdzięczasz pazerności świń siedzących przy korycie.
Poza podatkami płacisz jeszcze ubezpieczenie społeczne, którego też na oczy nie zobaczysz, a nie wlicza się w dług, zdrowotne i masę innych opłat.
Ale... Co ja się tam znam... Podatek przecież pobierany jest np. gdy kupisz chleb i oczywiście też pojdzie na spłatę długu publicznego.

Tak dla wyjaśnienia, gdyby podatki miały spłacić dług publiczny to już dawno by go nie było.

di...........os

2014-03-26, 14:19
Koral, ale ty głupi jesteś... Mówisz: MANIPULUJO! A już te ceny produktów wymyśliłeś ad hoc... To jest namacalna manipulacja.

Po pierwsze - jeszcze w 1999 benzyna kosztowała 2,40. Tu faktycznie można zauważyć wielki skok - lecz do 2004 roku skoczyła do 3,40 przez niestabilną sytuację ceny ropy. Gdyby ropa kosztowała tyle, ile w 1999, teraz mielibyśmy benzynę za około 4 zł.
Po drugie - za 11 zł to mogłeś sobie kupić miesięczną wołowinkę... Kosztowała tak powyżej 20 zł.
Po trzecie - mleko nigdy nie było tańsze niż 1,70 zł. Teraz można kupić za 2,20.
Po czwarte - masło kupuję (normalne masło) za 3,40.
Po piąte - olej kupuję za 5,40.
Po szóste - cukier kosztuje 2,80.
Po siódme - mąka i chleb koło dwójki.
Po ósme - średnia pensja od 2000 roku wzrosła o ponad 1000 zł (3800 brutto dzisiaj, 2200 brutto w 2000)
Po dziewiąte - przejrzyj sobie zdjęcia np. Wrocławia z 1990, 2000 i 2014.
Po dziesiąte - przejrzy sobie statystyki konsumpcji z 1990, 2000 i 2014.
Po jedenaste - przyjrzyj sobie statystyki pkb per capita wg parytetu siły nabywczej z 1990, 2000 i 2014.
Po dwunaste - popytaj mieszkańców np. Wrocławia, jakim wydatkiem dla nich był kiedyś wypad do mcdonaldu, a jakim jest teraz.
Po trzynaste - wytłumacz mi skąd biorą się np. we Wrocławiu ci wszyscy gówniarze, którzy popie**alają sobie samochodami z salonu.
Po czternaste - spróbuj wreszcie zrozumieć, że pewna część społeczeństwa (ze 70%) czuje skok cywilizacyjny. Np. Moja stara jako nauczyciel zarabiała w latach 1990-2000 poniżej dwójki. Teraz ma czwórkę - i to pomimo faktu, że wzrosły jedynie nieznacznie ceny żarcia, poważnie gazu i benzyny, zaś elektronika, samochody czy nawet meble, dzięki coraz bardziej rozrastającej się konkurencji na rynku w każdej branży, ceny zachowały na tym samym poziomie. Co więcej: kiedyś skórzaną kanapę można by dostać najtaniej koło 10 koła... Teraz skórzany narożnik 2,70 m na 1,60 m kosztuje 6 k. Do tego dużo tańsze podróże...
Po piętnaste - handel z krajami UE na taką skalę, umożliwiło dopiero wstąpienie do UE.
Po szesnaste - mówisz że wyemigrowało 3 mln ludzi z Polski... W ciągu 20 lat - to i tak sukces. Cały czas amplituda migracyjna waha się koło 1-2 % rocznie. Nie wierzysz - wpisz sobie: "liczba ludności w Polsce" w googlu.
Po siedemnaste - mówisz: "gigantyczne bezrobocie"? Wpisz sobie "bezrobocie w Polsce" w googlu i porównaj później polski wskaźnik ze wskaźnikami reszty świata. Zważ przy tym, że te dane nie uwzględniają szarej strefy... W Polsce, przez duże podatki, wiele firm działa na czarno - podobno nawet powyżej 25% wszystkich przedsiębiorstw.
Po osiemnaste - to, że ty jesteś nieudacznikiem, wcale nie oznacza, że jest nim każdy. Wystarczy że skończysz studia medyczne i po jakiś pięciu latach możesz już zarabiać powyżej 10k na miesiąc. Zawsze najzaradniejsi najwięcej zarabiali; jeśli temu chcesz się sprzeciwić, znaczy żeś jest zakamuflowany KOMUCH. Albo po prostu tępak, który to narzeka, że cały świat się uwziął, by go pognębić... Spróbuj raczej zmienić siebie, aniżeli świat.
Po dziewiętnaste - zdaję sobie sprawę z faktu, że wszystkie wskaźniki gospodarcze mogłyby rosnąć w dużo szybszym tępię - ludzie wybierają rządzących. Jeśli ktoś jednak mówi, że jest gorzej niż było, jest albo szaleńcem, albo desperatem, albo ślepcem, albo właśnie nieudacznikiem.
Koral32 napisał/a:

@up
Głupoty gadasz.
Rosja jakby chciała to zajęłaby całą Europe bezproblemowo. Zamiast układać się z ue, dla której jesteśmy gorsi od gówna to może lepiej popatrzeć na wschód choćby dla tego, że jesteśmy uzależnienie od Rosji z powodów gospodarczych i ekonomicznych (gaz, eksport towarów).
Podaj mi chociaż jeden powód, w którym Polska ma jakieś korzyści będąc w ue?



Sama Turcja ma porównywalną siłę armii do Rosji... Do Turcji jednak należy dołączyć siły USA i krajów europejskich. Na jakiej ty planecie żyjesz?


Jeszcze mały bonus dla ciebie: Wynagrodzenia Polaków po transformacji

krzysztof48

2014-03-26, 18:44
NATO upada tak jak juz dawno upadlo ONZ. Wiekszosc tych " potęznych" organizacji jest sterowana przez poteżne panstwa, taka Polska, Belgia, Czechy nie ma nic tam do gadania robimy czarna robote i na wszystko przytakujemy. Dlaczego USA walczyło z Irakiem ???Dlaczego zawsze USA walczy z rzadami "Dyktatorow"(wogole kto ich tak nazwal ?? tam jest taka religia nie inna i takie zwyczaje ) kiedys wycztalem ze jak SADDAM byl prezydentem bylo godniejsze zycie, pomyslcie ludzie, jak bylby ten kraj rozwiniety jak by mial takich sojusznikow gospodarczych jak my ?? Chlopaki z USA nigdy nic nie robia za frajera, jak widza zysk to garna sie odrazu do dzialania, ja widze tak nasza przyszlosc ze Polska podczas wojny zapozycza sprzet w USA tylko skad wziasc pieniadze ??? Trrzeba wziasc na zeszyt . A ONZ pokazalo na co ich stac w 1994 roku w DRK gdy zginelo 1000000 osob ?? Chlopaki z Anglii zarobili na sprzedazy broni jedynie taki zysk :(