18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ucieczka przed pożarem

Jesse.Pinkman • 2023-09-15, 19:46
Według źródła pożar wybuchł w stolicy Meksyku.

Cudak

2023-09-15, 20:34
To już lepiej celować w drzewo niż na beton. Ale co ja tam wiem

rosky

2023-09-15, 22:43
co ja też się nie znam ale szedł do okna po prawej a po lewej miał piękny gzymz po którym można się wspiąć na dach ale co ja tam wiem

Johny69

2023-09-15, 22:54
Chłop się za dużo Spidermana naoglądał :evil: :-P :-D

chceszczynie

2023-09-16, 00:53
rosky napisał/a:

co ja też się nie znam ale szedł do okna po prawej a po lewej miał piękny gzymz po którym można się wspiąć na dach ale co ja tam wiem




przecież on chciał to okno po prawej zamknąć.


a tak poważnie, to za dużo assassin's creeda. całe życie podciągam się na drążku, na koniuszkach palców, szmery bajery, ale wolałbym zawisnąć na tym parapecie i sp***olić się na ziemie, niż łapać się takiego gzymsu. chyba, że byłoby tam coś naprawdę stabilnego i chwytnego, a nic takiego tam nie widać. gleba murowana.

szkoda typa, widać, że zasmucony całą sytuacją







rafaloss

2023-09-16, 01:08
Lokalizacja to "República de Cuba 56, 06010 Ciudad de México, Mexico". Pomysł skakania na drzewo jest średni, bo raz, że są dość rachityczne (zdjęcia ze stycznia 2023), a dwa, że od ściany jest do nich ok. 4 metry (tj. 8 płytek chodnikowych, które mają przeważnie rozmiar 50x50cm). Wystarczy odmierzyć sobie w mieszkaniu 4 metry i spróbować je przeskoczyć z miejsca i stojąc tyłem. Powodzenia :lol:

Lepszym pomysłem było pójście w lewo, ale nie na dach, bo żar i gorący, dławiący dym też raczej tam idą, tylko łapać się tej kolumny ozdobnej i przewieszki nad nią, i powoli zejść na balkonik nieco niżej. No ale to się tak łatwo mówi. Być może by nie sięgnął do nich pewnym chwytem. Niejaki Banot dałby pewnie radę ;-)

Gdyby miał wwiercony w elewacji jakiś uchwyt pomiędzy oknami pewnie łatwiej byłoby mu przejść na drugi parapet.

Generalnie mieszkając na wyższych piętrach warto wybrać się do marketu budowlanego i kupić jakąś linę plus ewentualnie jakieś dodatki wspomagające bezpieczne zejście, i dodatkowo za wczasu przymocować ją w okolicach okna (dobry do tego jest np. kaloryfer). Taka inwestycja nie jest duża, a może uratować kiedyś życie ;-)

Odnośnie pożarów budynków to niezły "sajgon" był kilka dni wcześniej w Wietnamie...
https://www.cbsnews.com/news/vietnam-fire-hanoi-death-toll-apartment-building/

raistpol

2023-09-16, 02:58
Widzieliście go k***a tego pojeba wyżej??
Przyszedł na sadola i on k***a, wielki pancio, uzywa słów powszechnie uznawane za nieznane jak: rachitycznie.
To teraz do sadola ze słownikiem trzeba siadać.

Janko

2023-09-16, 08:43
I ch*j mu w dupę jak nie umie chodzić po parapetach

rafaloss

2023-09-16, 09:40
Widzieliście tego patointeligenta wyżej?
Przylazł na forum wielki patoprawilniak, używa słów powszechnie uznawanych za znane jak: k***a.
Teraz wszscy mają się dostosować, bo patoprzygłup ma problemy z czytaniem "trudnych" wyrazów. "Niech się bambus języka uczy."

PS Najwyraźniej moje zdanie cię nie jebie. Wracaj patoosiołku do nory z której wypełzłeś :lol:

Wracając jeszcze na chwilę do tematu. Okazuje, się, że ludzkość (a przynajmniej ta jej część, która posiada słowniki i umie z nich korzystać :lol: ) wymyśliła całkiem ciekawe rozwiązanie na okoliczność ewakuacji z budynku w przypadku pożaru.
https://www.youtube.com/watch?v=HWuYUPfYHao

Dostępne długości linki stalowej to: 25, 50 i 80 metrów. Niestety nie jest to tania "zabawka".
https://skysaver.com/product/single-self-rescue-kit/

pazuzu

2023-09-16, 10:36
Nie mógł po prostu poczekać na tym patapecie na którym stał aż przyjedzie straż i go zdejma z drabiny? :-)

rafaloss

2023-09-16, 11:43
pazuzu napisał/a:

Nie mógł po prostu poczekać na tym patapecie na którym stał aż przyjedzie straż i go zdejma z drabiny?



Może nie chciał się do tego czasu "uwędzić/udusić", widać jak w 4-tej sekundzie unosi głowę i z trudem łapie oddech.

kaziudiax

2023-09-17, 14:29
On tak zawsze wchodzi i wychodzi oknem ze stolicy Meksyku?

Naoglądał się jabaniec a mówili idź na Barbie, wygląda na awarie spustu od pajęczej sieci.


cezar910426

2023-09-19, 11:44
Na ferraty się nie nadaje leszcz