18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sylarr

2013-07-22, 15:24
XX wiek - http://nortus.pinger.pl/m/1654518

Do tego jeszcze gdzieś czytałem, że wspierał finansowo Hitlera i Mussoliniego, ale oczywiście zaraz ktoś podważy niewygodne fakty.

WolfManGoth

2013-07-22, 15:34
Zarammoth napisał/a:

Jak to nie w zgodzie z Biblią? Wiesz, że w Biblii napisane jest "nie pozwolisz żyć czarownicy"? No i jak ma się to do "Nie zabijaj"? Albo "zabić wszystkich, bóg rozpozna swoich".



Może na potwierdzenie swych słów podasz mi gdzie konkretnie mogę znaleźć wzmiankę o tym.

PS: Biblia mi nie będzie dużo mówić, więc proponuje księgę i werset.

Sylarr napisał/a:

XX wiek - http://nortus.pinger.pl/m/1654518

Do tego jeszcze gdzieś czytałem, że wspierał finansowo Hitlera i Mussoliniego, ale oczywiście zaraz ktoś podważy niewygodne fakty.



Nje. To jest fakt, że co niektórzy księża za pomocą swych możliwości i statusu w kościele pomagali zbrodniarzom uciekać, no ale by za to winić cały kościół?

Czyli, jak niewielka grupka ateistów zabije jakiegoś wierzącego, to mamy sądzić, że wszyscy ateiści mordują religijne osoby?

Sylarr

2013-07-22, 15:51
WolfManGoth napisał/a:

Nje. To jest fakt, że co niektórzy księża za pomocą swych możliwości i statusu w kościele pomagali zbrodniarzom uciekać, no ale by za to winić cały kościół?



Tu chodzi o samego papieża rzekomo wybranego przez samego Boga.

Hrodgar

2013-07-22, 15:54
KK w swoim przekonaniu nie pomagał nazistom tylko anty komunistom. Co nie znaczy że ich to usprawiedliwia.

Nagar1

2013-07-22, 16:28
odpie**olnie sie od religi ;p chrzescijanstwo jest cool i ch*j xD a wy ateisci do gazu wraz z c**aptatymi i zydami tyle ;p skaczy sie te pie**olenie wystawienia ajkis ch*jstw i przemysles jakiegos fanatyka k***a ateizmu jebni sie w czolo i wklej sobie to i ustal ze to twoja religia i ch*j i jebni sie w czolo zekomo wybranego przez boga juebnicie sie to k***a czlowiek ustala a nie k***a bog

ch*j z literówkami szybko pisałem i ch*j cie to i mas na bul dupy pomorze

ból k***a*

Strark

2013-07-22, 16:28
Jestem za zakazem wrzucania jakichkolwiek obrazków, kawałów czy artykułów o religii, bo mnie to już szczerze wk***ia.
A co do części obrazka o islamie, ktoś tu jest debilem, lub łatwowiernym idiotą tefałenu.
Dziękuję dobranoc.

WolfManGoth

2013-07-22, 16:35
Sylarr napisał/a:


Tu chodzi o samego papieża rzekomo wybranego przez samego Boga.



Przez kardynałów, czyli ludzi.
Jedynie Św. Piotr został wybrany, jako pierwszy papież nowego Kościoła Rzymsko-Katolicjego.

Więcej myślenia, mniej internetu.

McMenel

2013-07-22, 17:07
virdem napisał/a:

Przeciez to nie katole ich zabili lol
Krucjaty i palenia na stosie nie maja NIC wspolnego z religia chrzescijanska, moze ktos robil to pod szyldem religii wmawiajac sobie i innym ludziom ze to sluszne ale to łamanie podstawowych zasad i 5 przykazania "Nie zabijaj" jesli ktos ma problem z interpretacja tak prostego przekazu jak "nie zabijaj", "nie krzywdz innych", "badz dobrym czlowiekiem" to jest imbecylem i jakakolwiek religie by nie wyznawal, bedzie wypaczona w jego wykonaniu.



Hmm... Czy przypadkiem 1 krucjata nie była zapoczątkowana przez Urbana II. Czy on nie był w tym czasie głową kościoła ?? I w imię religii zezwolił ma mordy, gwałty i grabieże ?? Ba nawet zagwarantował odpust całkowity dla uczestników krucjat w trakcie ich trwania. Co oznaczało iż w imię religii mogli popełniać dowolne grzechy łącznie z mordowaniem i gwałceniem.
Co do pointy to równie dobrze to samo można powiedzieć o muzułmanach też nie robią tego dla religii ale dla wymiernych korzyści finansowych.

fevernova1972

2013-07-22, 17:34
@up

Ale krucjaty przewidywały przejęcie ziem zagarniętych przez Turków i oswobodzenie chrześcijan spod islamskiej władzy oraz odzyskanie Ziemi Świętej.

McMenel

2013-07-22, 17:47
fevernova1972 napisał/a:

@up

Ale krucjaty przewidywały przejęcie ziem zagarniętych przez Turków i oswobodzenie chrześcijan spod islamskiej władzy oraz odzyskanie Ziemi Świętej.


Wiesz że w owym czasie akurat to islam był pokojowo nastawiony do chrześcijan ?? Poczytaj sobie jak to ci islamiści w czasie krucjat traktowali jeńców, i porównaj z tym czego dokonywali krzyżowcy. Polecam zapoznanie się z hasłem rzeź jerozolimska.

zejfi

2013-07-22, 19:33
Ubój ateistyczny:
- Katyń
- Rewolucja kulturalna w Chinach
- "Rok Zerowy" Czerwonych Khmerów

trebal

2013-07-22, 20:15
Rytualny ubój według ateistów?
-eutanazja :D
Rytualny ubój według feminazistek ?
-aborcja
I tyle w temacie

Loaloa

2013-07-22, 21:18
Cytat:

Podsumowując, inne religie są kilka wieków za katolikami, bo Ci dzisiaj nikogo za religię nie zabijają.



A o Irlandii Północnej słyszałeś?

Cytat:

Jestem za zakazem wrzucania jakichkolwiek obrazków, kawałów czy artykułów o religii, bo mnie to już szczerze wk***ia.
A co do części obrazka o islamie, ktoś tu jest debilem, lub łatwowiernym idiotą tefałenu.



No co ty? Przecież z religii i ich wyznawców jest najlepsza beka.

WolfManGoth

2013-07-22, 22:14
Loaloa.... :amused:

Tylko ciebie tutaj jeszcze brakowało. :anegdotka:

Ranger

2013-07-23, 14:17
Cytat:

Podsumowując, inne religie są kilka wieków za katolikami, bo Ci dzisiaj nikogo za religię nie zabijają.



To ciekawe. W wojsku są kapelani, którzy mają dbać o praktykowanie religii wśród żołnierzy. Każda nowa broń, pojazd wojskowy czy jednostka jest chrzczona przez księdza, a słowa przysięgi wojskowej kończą się ''I tak mi dopomóż Bóg''.
Islam czy Judaizm także nie bierze udziału w zabijaniu bezpośrednio. Jihad Talibów jest przede wszystkim wojną polityczną, która religią wyciera sobie mordę, ale tak naprawdę nie chodzi tutaj o żadne szerzenie wierzeń religijnych(przynajmniej nie bezpośrednio). Podobnie jest z wojną w strefie Gazy, gdzie żydowskim nazistom nie chodzi o to by szerzyć swoją religię, ale o to by zagrabić ziemię należącą od wieków do społeczności arabskiej. A wykorzystują do tego religię i historię, bo jest to dla nich idealna karta przetargowa. Wystarczy nazwać któryś kraj przeciwny ich wojnie ''antysemickim'' i już jest to państwo zdyskredytowane na arenie międzynarodowej.

Katolicyzm natomiast poszedł w zupełnie innym kierunku, bo organizacja KK przypomina obecnie bardziej korporację o ogromnych wpływach niż duchowieństwo i po prostu nie opłaca im się szerzyć swoich wierzeń zbrojnym ramieniem. Szczególnie, że europejczycy są dość rozwinięci i coraz mniej ludzi daje się nabrać na bajeczki o synu bożym, który jest zombie, a na ziemi KIEDYŚ działy się cuda, ale bóg się obraził za zamianę jego syna w zombie i teraz już tak z nami nie rozmawia jak kiedyś.