18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tyrion negocjuje

nowynick • 2019-05-17, 14:17


Swoją drogą za zj***nie całej serii sezonem 8 powinni im jaja powyrywać. Już naprawdę wolałbym zaczekać żeby Martin dokończył książki a potem żeby to nakręcili bez scenariusza pisanego na kolanie przez gościa od kanapek chyba...

poligon6

2019-05-17, 14:40
Jaja przy samej szyi. Ale juz poprzedni sezon był kiepskawy.

remi1982

2019-05-17, 14:47
Ten serial to porażka, jeśli już mamy porównywac do książek Martina.

żmij

2019-05-17, 14:48
Pierdzę ogólnie w jego kierunku. Wyciskam na nich wągier.

~Angel

2019-05-17, 14:55
remi1982 napisał/a:

Ten serial to porażka, jeśli już mamy porównywac do książek Martina.



Smutne ale prawdziwe. Twórcy serialu postawili na odbiorcę, który stoi na bakier z czytaniem książek i dla tego serial odniósł ogromny sukces. Z sezonu na sezon oglądalność i noty spadają ale cel twórców i tak został osiągnięty. Generalnie bardzo rzadko można porównać historię czytane na papierze do tych z ekranu. W 99,9% ekran nie odda tego co widzimy oczami wyobraźni czytając książkę tym bardziej, że głównie twórcy biorą pod uwagę jako odbiorcę widza z USA a oni nie są zbyt wymagający.

Ca...........on

2019-05-17, 15:05
Z drugiej strony, gdyby Martin miał dokończyć, to na 8. sezon czekalibyśmy do 2030 r. lub zakończenia sprawy spadkowej.

Gymnorhinus

2019-05-17, 15:19
@ ~Angel

Wracaj więc do książek :facepalm:

poligon6

2019-05-17, 15:26
~Angel napisał/a:

W 99,9% ekran nie odda tego co widzimy oczami wyobraźni czytając książkę tym bardziej, że głównie twórcy biorą pod uwagę jako odbiorcę widza z USA a oni nie są zbyt wymagający.



Nie wiem ale akurat filmowa adaptacja "Przez ciemne zwierciadło" idealnie pasowała do tego co czytałem. Może poza kobieca postacia, bo była za mało kurewska. a u Dicka kobiety robiły zawsze za mroczne charaktery. do tego "Mechaniczna Pomarańcza" i "Pociagi pod specjalnym nadzorem" też łapały poziom. No ale to były filmy robione dla, jakby to powiedzieć dzisiaj "fanów".

TB303

2019-05-17, 15:26
Gymnorhinus napisał/a:

@ ~Angel
Wracaj więc do książek


No i mamy pierwszego, obrażonego fana tego ch*jowego serialu.

camson

2019-05-17, 15:26
Czy tylko ja mam w ch*ju ten serial? k***a ludzie petycje wypisują, żeby na nowo ósmy sezon im nagrali. No brak słów.

de_Sade

2019-05-17, 15:28
~Angel napisał/a:

Z sezonu na sezon oglądalność i noty spadają ale cel twórców i tak został osiągnięty.



To akurat nie jest, niestety, prawda. Oglądalność rośnie z sezonu na sezon. Tak to wyglądało w USA: sezon pierwszy śledziło średnio 9,3 mln, drugi - 11,6 mln, trzeci - 14,4 mln, czwarty - 19,1 mln, piąty - 20,2 mln, szósty - 25,7 mln, a siódmy - 32,8 mln. Początkowe sezony były naprawdę niezłe. Owszem, zanotowali kilka obsadowych wpadek, ale ostatecznie w tym względzie zdecydowanie na plus, pomimo ograniczonego budżetu stworzyli fajny świat i zachowali atmosferę książek. Dlatego w połowie, a może i wcześniej GoT stał się flagowym okrętem HBO. Tym dziwniejsze jest dla mnie pójście w osiem sezonów, skoro historia, jeżeli chcieć utrzymać jej złożoność, aż się prosiła o więcej odcinków. Myślę, że to typowy przykład sytuacji, w której dzieło jest większe od twórców. Ci, którzy robią film, ewidentnie nie dorastają do pięt Martinowi. Wraz z końcem papierowego pierwowzoru przyszedł czas na ciężką intelektualną robotę i panowie DD nie dowieźli. To na co ich było stać, to pójście w efekty specjalne, a że bez sensu? Cóż, widzę, szczególnie na zagranicznych stronach, że nie wszystkim to przeszkadza.

kampton

2019-05-17, 16:21
Cała ta gra o tron to o kant dupy rozbić. No ale co kto lubi.

kwas79

2019-05-17, 16:40
Co to? Anglojęzyczna wersja korony królów?

GrubyKleks

2019-05-18, 00:40
gówno jak sam 8 sezon

arak107

2019-05-18, 01:37
Akurat ksiazki sa napisane tak ze przyjemnosc z ich czytania jest podobna do oplacania podatkow w naszym pieknym kraju, wiec darujmy sobie gloryfikowanie prozy Martina... Do tego dodajmy beznadziejne polskie tlumaczenie i mamy prawdziwy koszmar. Serial zaczal z grubej rury łamiać wiekszosc owczesnych standardow i to było jego silą. Niestety od powiedzmy 5 sezonu mamy rownie pochyłą i nie zanosi sie na poprawe sytuacji. Sprawdza sie tu zasada ze wszystko co ma wiecej jak 3 sezony kończy jako gniot.