18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Twórcy memów - strzeżcie się!!!

likidis • 2013-06-28, 21:59
Można powiedzieć, że blady strach padł na twórców memów :loldev:


Cytat:

To chyba jeden z najstarszych internetowych memów. Postawny mężczyzna o germańskich rysach przepędza natrętnego jegomościa. Wszystko dzieje się podczas parady w rytm muzyki techno. Mija dwanaście lat a bohater memu w końcu znalazł sprawiedliwość w sądzie. Tylko, że wyrok w jego sprawie chyba niczego nie zmieni...

Był rok 2000. Podczas berlińskiej F*ckparade odbywającej się w rytm muzyki techno dochodzi do nieporozumienia. Wyglądający na pijanego młodzieniec wpada na tańczącą dziewczynę. To kończy się interwencją postawnego mężczyzny o germańskich rysach twarzy.

Internet nazwie go Technowikingiem i obejrzy dziesiątki milionów razy. W ciągu ponad dekady od zdarzenia postać doczekała się zarówno swego epizodu w GTA jak i własnej lalki.

Problemem jest jednak fakt, że bohater opowieści żyje w realnym świecie i próbuje być zwykłym człowiekiem. Niechciana popularność mu to uniemożliwia - ma problemy z utrzymaniem zatrudnienia, ciągle musi unikać spotkań z nachalnymi fanami i... prawicowymi ekstremistami, którzy obrali go sobie za cel ataków. Jak podaje Interia:

Cytat:

Mężczyzna twierdził, że od momentu umieszczenia filmu w internecie ma kłopot z utrzymaniem stałej pracy, ponadto jest nieustannie zaczepiany przez osoby reprezentujące skrajnie prawicowe poglądy.


Technowiking uznał, że należy mu się rekompensata za doznane nieprzyjemności. Pozwał więc mężczyznę, który umieścił jego wizerunek w Sieci.

Niemiecki sąd właśnie wydał wyrok. Matthias Fritsch musi zapłacić w sumie ok. 20 tys. euro. Część z tej kwoty to honorarium z YouTube, część "zadośćuczynienie", część koszta procesu.

Twórca nagrania broni się twierdząc, że jest ono jego artystycznym dziełem, nie można więc stosować przepisów o ochronie wizerunku. Zgodnie z wyrokiem sądu nie może on jednak już odnosić korzyści ze swojego nagrania.

Wyrok nie obejmuje jednak setek czy nawet tysięcy skopiowanych, przerobionych wersji nagrania czy innych sposobów wykorzystywania wizerunku brodatego mężczyzny. W pewnym sensie dopiął on swego, bo w sądzie pokonał osobę, od której wszystko się zaczęło. Technowiking stał się jednak "nieśmiertelny" - będzie istniał jako mem a jedynym sposobem byłoby pozwanie autorów wszystkim memów. A to przecież niemożliwe...




Dla przypomnienia jeśli ktoś nie kojarzy jegomościa :D




Źródło

kamik306

2013-06-29, 10:35
W sumie to frajer, mógłby się sądzić o dochody z jego wizerunku, na pewno by więcej zarobił i zyskał :P

Swoją drogą w obronie dziewczyny stanął, więc generalnie im plus :P

likidis

2013-06-29, 10:35
Ja jak patrze na tego technovikinga, na jego "kocie ruchy" podczas tańca, to kojarzą mi się tylko goście z teledysku The Fat Boy Slim - Push The Tempo :lol:

Jarek1909

2013-06-29, 10:49
@vassili
Neonaziole nie są zbyt rozgarnięci, tak wnioskuję po ich zachowaniu, przynajmniej większość.
Po prostu większość to hołota, która istnieje na pokaz, i w celu zwrócenia uwagi.
Ktoś kto jest ... hehe, prawdziwym neonaziolem zauważy jego naszyjnik.
Chociaż samo paradowanie z takimi ( pedałami? Jak ich nazwać? ) już podsuwa złe skojarzenia dla prawicowej hołoty.
Jakby ktoś miał się przypie**alać o to co napisałem ( prawicowa hołota czy uj wie co ), to niech weźmie pod uwagę, że ch*ja kładę na politykę, bo i tak nic nie zmienię :) .

Lord_Rzeźnik

2013-06-29, 11:40
@Tomaszu
Can-D-Music - Navigator (AKA "Techno Viking - Track 1")

pisuar

2013-06-29, 12:19
cóż, lewaczki tak mają....

Zaethrael

2013-06-29, 12:29
ticorr napisał/a:

Gość jest jakimś debilem czy co? Zamiast sprzedawać koszulki z własnym wizerunkiem, zamiast jeździć na jakieś spotkania, akcje, założyć jakąś fajną fundacje pomagającą dzieciakom, wykorzystać swój image i pokazywać się na jakichś zlotach fanów średniowiecza (np. u nas w Wolinie lub pod Grunwaldem), to idzie do sądu po jakieś wszawe ciurliki i straszy Bogu ducha winnego chłopaka. Jeżeli ten artykuł jest prawdziwy, to żal mi gościa, że po tym wszystkim szuka "normalnej" roboty...



Po części się zgadzam, ale daj swoją mordę, najlepiej naćpaną i w dziwnej sytuacji i zobaczymy jaką popularność zyskasz. Problem w tym, że to jest bardzo negatywny wizerunek w przypadku fundacji. No chyba, że założyłby fundacje poszkodowanych przez internet :P Miałby sporo osób w swoim gronie :>

Lisuuu

2013-06-29, 13:07
ticorr napisał/a:

Gość jest jakimś debilem czy co? Zamiast sprzedawać koszulki z własnym wizerunkiem, zamiast jeździć na jakieś spotkania, akcje, założyć jakąś fajną fundacje pomagającą dzieciakom, wykorzystać swój image i pokazywać się na jakichś zlotach fanów średniowiecza (np. u nas w Wolinie lub pod Grunwaldem), to idzie do sądu po jakieś wszawe ciurliki i straszy Bogu ducha winnego chłopaka. Jeżeli ten artykuł jest prawdziwy, to żal mi gościa, że po tym wszystkim szuka "normalnej" roboty...



bylo zdjecie jednego kolesia ktory mial na sobie koszulke wlasnie o nim :D to jest dystans do siebie


Newbie2010

2013-06-29, 13:10
2:20 sk***iel wyrzucił ulotkę. "Jest parada - ktoś posprząta". Nieładnie.

Didekc

2013-06-29, 13:13
Po części potrafię zrozumieć jego zachowanie, bo sam nie chciałbym znaleźć się na jego miejscu, ale...
Zmarnować taką okazję! Drugi Eldo... Mają takie sztywne nastawienie do życia, że chyba urodzili się z kołkiem w dupie.

xBaker

2013-06-29, 13:20
Ale z czymś innym, w dupie.

ticorr

2013-06-29, 13:35
vassili napisał/a:

Jednym z symboli niemieckiej "skrajnej prawicy" (tfu) jest młot Thora, który jegomość ma na szyi. Wytłumaczy mi ktoś co mają do niego neonaziole?


Neonaziole (abstrah*jąc już od tego, że to żadna prawica - a tym bardziej skrajna) nic do niego nie mieli, a tylko wykorzystywali jego wizerunek do różnego rodzaju celów - pewnie jakoby kogoś, kto robi porządek na ulicach i dobrze się przy tym bawi. Gościowi taki stan rzeczy się nie spodobał i o to ma pretensje.

Ogólnie to drętwy jakiś gość jest po prostu. Nie potrafi się odnaleźć w XXI wieku - stąd może i jego wygląd. :mrgreen:

vassili

2013-06-29, 13:46
Wiem, że neonazi to nie prawica. Dlatego dałem to "tfu" w nawiasie. Ciężko ich przypisać do jakiejś strony ze względu na brak poglądów stricto politycznych. Z drugiej strony chcą być jak ich idole więc powinni należeć do tych po lewej.

HardStyleMusic

2013-06-29, 16:14
Lord_Rzeźnik napisał/a:

Muzyka ,jakby ktoś chciał .
...



No chyba nie bardzo.

Pierwszy track: Panderator - Cruise Control

i drugi: winstan - save change and exit

ticorr

2013-06-29, 16:31
vassili napisał/a:

Wiem, że neonazi to nie prawica. Dlatego dałem to "tfu" w nawiasie. Ciężko ich przypisać do jakiejś strony ze względu na brak poglądów stricto politycznych. Z drugiej strony chcą być jak ich idole więc powinni należeć do tych po lewej.


Ich poglądy to zazwyczaj korporacjonizm i podobnego typu inne "mądrości", z socjalizmem na czele - w skrócie: każdy może sobie robić co chce, pod warunkiem, że robi to co państwo chce, robi to tak jak państwo chce i robi to dla państwa - totalny wykluczający się absurd, ale czerwoni już tak po prostu nasrane w łbach mają. Dla mnie są na równi z socjaldemokratami, bo to takie samo bydło, co do centrum ma jeszcze daleko, ale od komunistów z lewej już się elementami oderwało.

qtacz

2013-06-29, 17:21
Niech zgoli ta zj***na brode jebnie sobie inna fryzure i nei do rozpoznania