18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Twierdza Toruń - Fort XI cz. 2

WzajemniE • 2013-07-30, 16:06
Cześć. Jakiś czas temu dosyć dobrze przyjął się mój temat o forcie XI w Toruniu, o tutaj http://www.sadistic.pl/twierdza-torun-fort-xi-vt207924.htm#2248356 . Obiecałem wrzucić więcej fot z opisami, co też chciałbym uczynić. Polecam zapoznać się z tamtym tematem, tymczasem lecimy z kolejnymi fotkami. Dobrze, że każdy dłuższy temat się zwija, bo mam problem z wklejaniem fot w osobnym poście. Zapraszam do podróży 70 lat wstecz.

Oto inne notatki prosto ze ścian karceru:




„Anglia na zawsze”




„Eric Turner więzień wojny..”




„10 dni za pieprzenie wszystkiego”




„Pieprzyć to”


[ Komentarz dodany przez: marna: 2013-07-30, 18:06 ]
- w pierwszym poście, oprócz opisu dać 3, maksimum 5 zdjęć i klipów razem wziętych, z dopiskiem 'reszta w komentarzach'

http://www.sadistic.pl/sadzeszczyn-jak-poprawnie-zakladac-tematy-vt55762.htm#445631

JądroChaosu

2013-07-30, 16:08
Jeszcze więcej zdjęć k***a wrzuć do postu.

japie**ole

WzajemniE

2013-07-30, 16:10
Dużo, wiem i przepraszam, chciałem uniknąć błędów związanych z wgrywaniem zdjęć w komentarz, Internet mi wtedy siada.

Oczywiście mój błąd - temat dotyczy FORTU XI a nie XII. Proszę o poprawienie.


„Jack Gettings, 31 dni za ucieczkę..”




„James McDonald”




Rysunek Dżizasa (jeden z bardzo wielu)




„14 dni za kradzież jabłek / oni nie pokonają chłopców z…”




Podpis




„…złapany 26 maja 1940”




„Pete Turner złapany 18 maja Francja”




„Niemieckie tabletki nie złamią mnie, nie pozwól, by złamały Ciebie”




„Niech żyje Polska”




Modlitwa: „Tak daleko od siebie jesteśmy, niech nikt, o Chryste, nie będzie daleko.. jeśli jesteś tam dla siebie. AMEN”




Rysunki chochelek i innych.




Herb Irlandzkiego oddziału (?)




„Za włamanie do niemieckiej kantyny i upicie się”




„Za niesalutowanie oficerowi Jerremu (5 dni) i pięciokrotne powtórzenie zanim zasalutowałem”




„Za mówienie prawdy”




„Umarł za króla i za kraj, RIP”




„Za puknięcie/wykopanie? niemca”




„Wszyscy niemcy to dranie” (dziwię się, że nie znali mocniejszych słów)




„Tu siedzieli niewolnicy..”




Dosłowne tłumaczenie: „Uwaga, Nigdy nie pozwól, by Twoje szelki zwisały” – podejrzewam, że to jakiś angielski idiom. Taki tytuł nosi piosenka Harrego Championa z okresu wojny.




„4 dni za spanie na apelu”




„Queen Victoria Rifles, Londyn”


Pytano mnie, czy mógłbym przetłumaczyć wiersz o Hitlerze i Churchilu z pierwszego tematu. Byłem go ponownie rozczytać i zrobić zdjęcia, lecz jedyne co potrafię to przetłumaczyć pojedyncze zwroty, całość jest mało czytelna, może któremuś z was się uda.

Włożyłem w temat sporo wysiłku i czasu, mam nadzieję, że temat się przyjmie i przeczytaliście go z chęcią.

Tutaj bonus (: Oto malowidła również z czasów drugiej wojny, ten sam fort, pomieszczenie gospodarcze (nie potrafię powiedzieć do czego służyło). Enjoy!













I cała ściana:



Zgon14

2013-07-30, 16:31
Byłem tam, czasami organizowano w tym miejscu strzelanki ASG, nie wiam jak teraz. Na żywca ciekawiej bo można zobaczyć ile tam pomieszczeń i ten kurewsko ciemny duży tunel(skojażenia zboczuszki) z wieloma pomieszczeniami. Podobno są tam jakieś rozwidlenia których niestety nie miałem za bardzo czasu by je zwiedzać bo musiałem spieprzać przed ostrzałem :<. Daj wincyj ze środka jakby co.

NieWiemZeWiem

2013-07-30, 16:36
żałuje że rozwinałem...ide po plaster na palce od scrlowania! jestes dumny z tego?! żyj teraz ze świadomością że cierpie!

ciasny_wiesiek

2013-07-30, 16:40
@up czemu płaczesz sadistic to portal na którym musisz cierpieć
a teraz serio to wch*j za dużo scrlowania

Vinewood

2013-07-30, 17:02
naciskasz na środkowy przycisk myszy i jedziesz myszką w dół, chyba że wasze mysze z lat 90 nie mają takiej opcji

poiman

2013-07-30, 17:24
Sorry że się wpie**alam, ale odnośnie "oficera Jerrego" raczej chodziło po prostu o "szkopa"
Brytyjczycy mieli taki zwyczaj że swoich nazywali "Tommies" a szkopów "Jerrys" (za pisownie przepraszam mogło to wyglądać inaczej)
więc za "niezasalutowanie szkopskiemu oficerowi" wydaje mi się, że miało by jednak sens :)

psiwytrysk

2013-07-30, 18:34
Uf, jak zobaczyłem pierwszy napis to pomyśłłem, że pijane angielskie bydło upiększyło ścianę.

odyn82

2013-07-30, 21:21
musze sie wtracic w tlumaczenie ,, 10 dni za pieprzenie wszystkiego,,. Okreslenie ,,fuck all ,, w tym przypadku, nie oznacza pieprzenia wszystkiego ale za nic,nic,itp. powiedzenie -He is doing fuck all- znaczy ze nie robi nic, badz jak kto woli, po naszemu gowno robi. Dzieki

konrad2

2013-07-31, 09:22
[media]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/01/f2fa342be3e11a1a2db80be862084b32_original.gif?1358028464[/media]

an...........81

2013-07-31, 09:45
super ! można by było to wrzucić gdzieś brytolom na fora z tym tematem na pewno by się też tym zainsteresowali.

umcumcpolowka

2013-07-31, 18:45
Tam gdzie jeste "Niech żyję Polska" po lewej widać "King cunt" czyli król dz**ka/p*zda/k***a

Na innym pisałeś o salutowaniu oficerowi Jerremu. Jerry to obraźliwie niemiec więc powinno być "nie zasalutowałem szkopskiemu oficerowi. Przyjmę karę jeszcze 5 razy zanim to zrobię"

Kolejne "za puknięcie" jasno widać "knocking out" czyli wpie**olił któremuś strażnikowi :)

To "never let your braces dangle" jest podejrzewam przestrogą dla innych by sprawdzali łańcuchy od kajdan by nie "zwisały/hałasowały" pewnie go skatowali.

Wierszyk o hitlerze z pierwszego tematu
"Spraw by wróciły stare dobre czasy,
kiedy zarabialiśmy/pobieraliśmy nasze pieniądze i podążaliśmy własnymi drogami
piwo było tanie, a whiskey dobre/smaczne,
śmigaliśmy po ulicach/ skręcaliśmy coś tam (nie mogę odczytać nawet po wyostrzeniu) piątek jest/ ma pijane marionetki
hitler powiedział lądujęmy, churchill powiedział nie!
więc dobre czasy ...? przeminęły ze śniegiem
ale wrócą ... coś tam przyjdzie wkrótce bądź przyjdzie goon czyli wyższy oficer (pewnie ss)
wtedy churchill powie Boom

Chętnie obejrze więcej :)

Aha "10 day for fuck all" oznacza "10 dni za byle gówno"



"Właśnie wysyłają mnie do Stalag (obóz kon. dla lotników) na sprawę za próbę ucieczki"



j***ć to 4 miliony razy

Już przestaję, ale znalazłem tego trochę i jest to całkiem interesujące. Głosy z zaświatów



Obiecuję, to było ostatnie :)