18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

TVN jak zwykle mówi prawdę

Krzysiake • 2012-06-03, 18:24
Organizator największych w Polsce prostestów przeciw wysokim cenom paliw wystosował list do telewizji TVN, gdzie zarzuca stacji karygodną stronniczość telewizji.

"DO WIDZENIA TVN
Czyli niech żyją „niezależne” media.

Szanowna Redakcjo,
Jestem organizatorem akcji Stop Wysokim Cenom Paliw w Polsce, postanowiłem napisać ten list by zobrazować „niezależność” TVN-u.
28 stycznia 2012 roku organizowałem w Polsce pierwszy Ogólnopolski Protest Przeciwko Wysokim Cenom Paliw. Redakcja programu Dzień Dobry TVN zainteresowała się akcją i chciała zrobić reportaż. Poproszono mnie bym zorganizował kierowców, którzy wezmą udział w Proteście, by zrobić wejście do programu Dzień Dobry TVN, gdy wszystko zostało zorganizowane odwołano takie wejście tłumacząc się problemami technicznymi. Poproszono mnie jednak bym pojawił się we Wrocławiu, by w programie przedstawić moje wypowiedzi odnośnie wysokich cen paliw oraz organizowanego protestu. Po pewnym czasie odwołano również to wejście tłumacząc się tym, że TVN nie może „nawoływać do protestu”
Po proteście w informacjach podawanych przez waszą redakcję na stronach internetowych oraz w programie Fakty zrobiono z nas ludzi, którzy odpowiadają za karambol na drodze S1 gdzie ciężko ranne zostały dwie osoby w tym dziecko. Było to oczywiście kłamstwo z waszej strony, gdyż protest odbywał się o innej godzinie i na przeciwnym pasie drogi dwujezdniowej. Rzecznik Prasowy Policji również potwierdził, że Policja nie podawała nikomu informacji o tym, że karambol wydarzył się przez protest. Wasze wiadomości opierały się niby na wypowiedziach Policji – kolejne kłamstwo! Do tej pory wiadomość nie była sprostowana oraz nie usłyszeliśmy przeprosin.
Kolejny protest zorganizowaliśmy w dniu 24 marca 2012, nie było żadnego zainteresowania z waszej strony.
Po kilku dniach ponownie zostałem zaproszony do programu Dzień Dobry TVN, tym razem program miał dotyczyć ludzi, którzy starają się coś zmienić w tym kraju. Nauczony poprzednim doświadczeniem z waszą redakcją dwukrotnie potwierdzałem czy program się odbędzie, dwukrotnie otrzymałem odpowiedź potwierdzającą udział w programie. Poinformowano mnie dokładnie w jakim hotelu mam się pojawić dzień wcześniej bym rano nie był zmęczony podczas realizacji programu. W piątek (planowa emisja programu – niedziela) odwołano mój udział w programie, gdyż temat paliw jest zbyt kontrowersyjny.
Moje pytanie brzmi, dlaczego nie rozwijacie nazwy TVN jako Tusk Vision Network? Dlaczego uważacie się za niezależne media wciskając ludziom brednie jak to nam się cudownie żyje? Dlaczego nie pokazujecie problemów, które faktycznie występują w Polsce? Staracie się robić ciągle pozytywne PR dla Rządu RP okłamując wszystkich i grając faktami. Dlaczego uciekacie od problemu jakim są wysokie ceny Paliw?
Z niecierpliwością czekam na Państwa odpowiedź w tej sprawie. Proszę ustosunkować się do całości listu, łącznie z karambolem na drodze S1.

Pozdrawiam

Jasiński Łukasz
Organizator akcji Stop Wysokim Cenom Paliw w Polsce"

Ratilt

2012-06-04, 00:28
Asteroth napisał/a:

@Ratilt:
Polowa ceny paliwa to akcyzy, sratki, podatki. Produkty ktore kupuja Ci w sklepie rodzice w swojej cenie zawieraja tez koszt dostarczenia ich do sklepu. Kiedy ostatnio ceny paliw SPADLY w Polsce? Ceny paliwa sa sztucznie zawyzone i nawet obnizka akcyzy o 20 groszy nie da spadku ceny o 20 groszy, bo koncerny paliwowe zatra lapki i wlicza to sobie jako dodatkowy zysk.

Zagadka - akcyza na paliwo zostala obnizona o 20 groszy na litrze paliwa. Pozniej podniesiona ja o 20 groszy. O ile zmienila sie akcyza na litrze paliwa i dlaczego cena paliwa na koniec wzrosla o 30 groszy? Odpowiedz - bo koncerny nie obnizyly ceny przy obnizce, a podniosly ja po podwyzce i to wiecej niz sama podwyzka wyniosla motywujac to "wzorstem kosztow wlasnych"



Czyli teraz sam przyznałeś iż cała akcja nie ma najmniejszego nawet sensu. Chyba że jej sensem jest poblokowanie paru ulic, powk***ianie kilkudziesięciu kierowców i pokazanie mord pomysłodawców w paru stacjach.
Te "złe koncerny paliwowe" robią to co każdy normalny biznesmen, a towar jest wart tyle ile jest w stanie zapłacić za niego kupujący, czyli innymi słowy, cena nie spadnie, chyba że znajdą jakieś nowe złoża, nową metodę produkcji lub spadnie jej zużycie.
A z tym podrożeniem produktów bo wzrasta cena paliwa to też tak ostro rozdmuchana sprawa że ja pie**olę. Przy przewożeniu 10ton towarów wzrost ceny paliwa z 5tys na 5,2tys na pewno spowoduje iż ceny wzrosną przynajmniej 5krotnie :roll:

Asteroth

2012-06-04, 01:00
Tak Ratilt - ta forma protestu to raczej przejaw desperacji kilku ludzi. Jakis czas temu pojawil sie pomysl, aby bojkotowac najwieksze stacje paliw i tankowac na tych "noname". Nie wiem jakiej jakosci owo paliwo jest, ale to ma jakies szanse zmusic gigantow do wojny cenowej. Niemniej, zwroc uwage, ze pomim faktu, ze tamte skandynawskie stacje moglyby w ten sam sposob ustawic ceny, to wola walczyc. Skoro BP Szwecja, czy Shell Dania moze obnizac ceny, to czemu w Polsce nie moga?

Moze w wypadku drogich produktow wzrost ceny bedzie niewielki, tak jak mowisz. Ale tanie produkty mocniej odczuja ten wzrost, bo tona chleba nie ma takiej wartosci jak paleta komputerow a koszt przewozu raczej podobny. Poza tym, owe tanie produkty sa transportowane wewnatrz kraju na kilku etapach produkcji - nawet ten nieszczesny chleb musi przebyc droge od zebrania ziaren (zapewne spalinowym kombajnem a i to ziarno trzeba przetransportowac) do mlyna, maka do piekarni i wreszcie z piekarni do sklepow. Nagle ten koszt przewozu pojawia sie w jednym produkcie 3 krotnie. Zwykly kowalski nie kupuje codziennie komputera czy towarow luksusowych, ale chleb, maslo, piwo tak.

Machol

2012-06-04, 01:20
Nie wiem, czemu ludzie zwykli sobie tłumaczyć "niezależne" jako "prezentujące wszystko tak jak chcę".
Niezależne, bo nie opłacane przez abonament. A to, jakie informacje będą prezentować, i tym bardziej w jaki sposób, to ich widzimisie, jest właśnie tą k***a niezależnością.

Kwestia, czy i ile Walter i spółka dostaje za chwalenie rządu, też jest prywatną kwestią Waltera. Ma swoją telewizje i może w niej nadawać co mu się tylko k***a chce.

A ja jestem na tyle niezależny, by przełączyć na kanał gdzie mi najbardziej się podoba i nie jęczeć jak rozkapryszony dzieciak, że chcę właśnie w takiej a takiej telewizji takich a nie innych informacji.

bakbaabarbaobalba

2012-06-04, 08:19
Wyciągnięte z Ustawy o KRRiT:

"Art. 21. 1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cech*jące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu."

"2. Programy publicznej radiofonii i telewizji powinny:
1) kierować się odpowiedzialnością za słowo i dbać o dobre imię publicznej radiofonii i telewizji;
2) rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą;"

McSzczery

2012-06-04, 14:11
vass napisał/a:


Też idź do Rydzyka się wypłakać, a nie tu dupę zawracasz.
Masz coś do napisania na temat, to napisz, a ode mnie się odpie**ol gamoniu



Już musiałeś użyć słowa 'gamoń', gdyż nie mogłeś przyjąć do główy, że Twoja wypowiedź jest najzwyczajniej w świecie głupia?

rav4ever

2012-06-04, 18:01
Sraty pierdaty, każdy wie, że jest ch*jowo, wszyscy wiemy, że drogo, że nas r*chają itd. Gdyby koncerny tytoniowe miały taka politykę jak my, nie miałbym co palić; "Ojej, paczka kosztuje nas 50gr, a w sklepie idzie po 12! Wstrzymajmy produkcję i poczekajmy, aż podatki spadną"

Gooral2137

2012-06-04, 20:57
vass napisał/a:


Mógł bym pojechać tekstem o twojej matce, ale sobie daruje.


Bo to jest właśnie twój poziom riposty frajerze?

Pan Kot

2012-06-04, 23:50
gdzie jest knefel od postawienia kraty albo flaszki ? :wodka: