18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

[TUTORIAL]Jak legalnie przejąć stację paliw i zajebać paliwo

iceman_ • 2013-04-22, 14:45
Po widowiskowym przejęciu stacji benzynowej w Krajniku Dolnym w nocy z soboty na niedzielę, wczoraj po południu firma Apexim zaczęła wypompowywać paliwo.

Uzbrojeni ochroniarze zajęli w sobotę w nocy budynek stacji i wyrzucili pracowników dotychczasowego najemcy. Choć sceny mogły przypominać gangsterski film, spór ma charakter cywilny i trwa od dawna. Na miejscu była policja. Obyło się bez bójki, choć pracownicy stacji mówili, że czuli się jak ofiary napadu.

W niedzielę po południu na stację przyjechały cztery cysterny firmy Apexim. - Wjazd był zablokowany, więc pojazdy przejechały przez prywatny teren i żywopłot - donosi portal chojna24.pl.

- Pojazdy wjechały na teren stacji przez prywatną posesję naszego szefa - mówi portalowi chojna24.pl jeden z pracowników spółki Setpol.

Wieczorem cysterny zaczęły wypompowywać paliwo.

Uzbrojonych ochroniarzy wynajęła firma Apexim, właściciel gruntu, na którym stoi stacja dzierżawiona przez spółkę Setpol. Obie firmy działają na rynku handlu paliwami i konkurują ze sobą, głównie w województwie lubuskim.

Problem w tym, że Setpol korzysta z umowy dzierżawy stacji w Krajniku podpisanej z gminą. Na jej podstawie umowa dzierżawy kończy się za dwa lata. Ale Apexim nie chce czekać tak długo. Rok temu kupił od gminy grunt pod stacją za 22 mln zł. Kilkakrotnie próbował wypowiedzieć umowę dzierżawy, ale bezskutecznie. Prawo Setpolu do dokończenia dzierżawy potwierdził też sąd.

Ale niedzielna akcja wskazuje, że nowy właściciel postanowił wziąć sprawy we własne ręce.
Ok. godz. 1.30 na stację podjechał samochód na warszawskich rejestracjach. Kobieta poprosiła o pomoc pracownika stacji. Gdy podszedł do niej, pojawili się ochroniarze i przejęli budynek.
Na miejscu była policja. Nie interweniowała.

- To sprawa o charakterze cywilnym, a nie kryminalnym - mówi Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.

Ale dzierżawca stacji twierdzi, że doszło do przestępstwa.

- Prokurator będzie mógł wypowiedzieć się o sprawie, gdy zapozna się z materiałami postępowania. Wiemy, że wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokurator nie brał udziału w czynnościach na miejscu zdarzenia, był w kontakcie z policjantami - mówi Głosowi prok. Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

źródło: wykop.pl



O ile zajęcie stacji może w jakiś sposób można wytłumaczyć, to kradzieży paliwa chyba się nie da.


zonk

2013-04-22, 14:49
Co tu prokurator ma do zastanawiania. Skoro: "Prawo Setpolu do dokończenia dzierżawy potwierdził też sąd.", to tamci wj***li się nielegalnie nie mówiąc już o kradzieży paliwa. I niech mi ktoś powie że trzeba być patriotą i kochać ten kraj.

Svetlan

2013-04-22, 14:54
Teraz ZUS ruszy ściągnąć należność za przekazanie darowizny przez Setpol na korzyść firmy Apexim.

Dimenzo

2013-04-22, 14:56
Rozumiem, gdyby przyjechała gr*cha i zaczęła stację wyburzać - ok, prawo własności działki itd. Coś w tym jest, choć sąd zaprzecza. Ale paliwo? Co to k***a jakaś odkrywka ropy? To nie amerykanie powinni przyjechać?

Svetlan napisał/a:

Teraz ZUS ruszy ściągnąć należność za przekazanie darowizny przez Setpol na korzyść firmy Apexim.


Jak płacisz podatki do ZUS'u to może zapytaj w US czy nie masz jakiejś sprawy u komornika, co?


A co do uzbrojonych ochroniarzy i policji, zobaczcie sobie, z czym przyjechała ochrona i zastanówcie się, który z policjantów wyjdzie na nich z glockiem? Tym bardziej, że to polscy policjanci, a sory, ta ochrona na pojedynczego naj***nego żula mi nie wygląda, żeby mieli interweniować

BongMan

2013-04-22, 15:00
iceman_ napisał/a:

Uzbrojeni ochroniarze zajęli w sobotę w nocy budynek stacji i wyrzucili pracowników dotychczasowego najemcy. Choć sceny mogły przypominać gangsterski film, spór ma charakter cywilny i trwa od dawna. Na miejscu była policja.


Zaraz, zaraz... Czy ja dobrze k***a rozumiem? Grupa uzbrojonych gości w kominiarkach, która siłą terroryzuje ludzi, ma więcej do powiedzenia niż stróże prawa, którzy działają w imieniu państwa i mają pilnować porządku? Ja pie**olę :facepalm:
iceman_ napisał/a:

- To sprawa o charakterze cywilnym, a nie kryminalnym - mówi Mirosława Rudzińska z zachodniopomorskiej policji.


Bo wtargnięcie i grożenie bronią to wcale nie sprawa kryminalna... Niech lepiej powiedzą, że nasrali w gacie, bo ochroniarze byli lepiej wyszkoleni, dysponowali większą siłą ognia niż pieski i działali na zlecenie kogoś zbyt wpływowego żeby jakaś tam policja w jakiejś tam Polsce mogła go ruszyć.

Re...........ms

2013-04-22, 15:07
zwykłe zbiry a nie ochrona, a ci od paliw to też pewnie gangsterka.

cenius

2013-04-22, 16:06
Wystarczyło wysadzić stację to nikt benzyny by nie zabrał a i jeszcze obecny właściciel z ubezpiecznia by pare baniek zapewne dostał.

Svetlan

2013-04-22, 16:39
Wybaczcie. Temperatura rośnie tak szybko, że wypala mi mózg. Mało tego jestem tak zajęty hejtowaniem ZUS'u że wpie**alam go gdzie tylko się da :(

Jestem tępym ch*jem i należy mi się ku*as w oko.
Okazuję skruchę i po wszystkim obiecuję wstawić zdjęcia na harda.

be...........en

2013-04-22, 17:01
Te firmy ochroniarskie to w większości trzymają byli esbecy. Zbroją się jak chcą, państwo im może skoczyć, a nawet jak by mogło coś zrobić, to by nie chciało bo to jedna mafia. Nie ma co pluć na kraj jako taki, tylko to państwo prywatne trzeba by zlikwidować i wreszcie mieć jakiś polski rząd. Niestety w tej chwili chyba jest już za późno, a wcześniej to postępowcy wybuchali śmiechem na sam dźwięk słów bezpieka i mafia :) Nieuki się śmieją, a mafia się zbroi. By żyło się lepiej.

marquis

2013-04-22, 17:11
Źli ludzie byli, są i zawsze będą. Najbardziej boli słabość władzy państwowej w sytuacji ww. sytuacji. Co z tego, że facet ma prawomocny wyrok sądowy potwierdzający jego ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomości jeśli można przy pomocy uzbrojonej bandy napaść na stację i wykraść paliwo a wezwana na miejsce policja jedynie co może, to spisać protokolik. Z drugiej zaś strony państwo zaraz zacznie montować obywatelom fotoradary w dupie.

Precz z komuną, niech żyje Wolna Polska!

Dymekx

2013-04-22, 17:26
Ja kocham ten kraj, czy to znaczy, że kocham Tuska? Wyj***ć biurokratyczne ścierwo za granice, bo ja się nigdzie nie wybieram!

kamyk11

2013-04-22, 17:36
Jutro kupię jakiś teren na której stoi stacja paliw. Mam wolne 15 mln złotych. Powinno starczyć. Potem już z górki. Dobry tutorial.

mover2

2013-04-22, 17:38
chojna24.pl = ch*jnia24.pl - cała prawda o Polsce (jako o ludziach nie kraju)

PanEmo

2013-04-22, 17:41
polak Polakowi wilkiem...