18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tusk oprawca

Penak • 2012-02-16, 08:05
Jeszcze trochę i będziemy pracować do 75 :/

Phelot

2012-02-16, 20:32
@ marnotrawna Faceci nie wychowują swoich dzieci??

shin69

2012-02-16, 20:34
@okanslig nie dość że pie**olisz trzy po trzy, to jeszcze przypadkiem postawiłem ci piwo! oddawaj mojego browara, dzieciaku z aborcji!

zonabregana

2012-02-16, 21:01
wydłużmy wiek emerytalny - ok ; ale najpierw poprawny służbę zdrowia, szkolnictwo, bezpieczeństwo na ulicach, sądownictwo, wprowadźmy prace dla więźniów (żeby nie żyli na koszt państwa), zlikwidujmy bezrobocie, pozwólmy społeczeństwu za wykonywaną pracę żyć na jako takim poziomie, wprowadźmy program polityki prorodzinnej aby społeczeństwo się nie starzało.

bravoteampolska

2012-02-16, 21:27
To jest główny cel rządu , aby przeciętny obywatel nie dożył swojej emerytury , a gdzie się podzieją pieniążki odkładane co miesiąc przez tego osobnika , a no prosta sprawa znikną w kieszeniach tych złodziei

marna

2012-02-16, 21:39
BongMan napisał/a:


Zmusza was ktoś do tego? Są środki antykoncepcyjne, jest aborcja. To najbardziej ch*jowy argument pseudo-feministek. "Bo my rodzimy dzieci". No k***a, każe wam ktoś?



ok, to niech mężczyźni zaczną rodzić dzieci :->
natura tak nas ukształtowała, że czasem co która urodzi. zapytaj mamy jak to było i co to znaczy.

koolowsky

2012-02-16, 22:14
w ogóle nie powinno być czegoś takiego jak emerytura gwarantowana przez państwo.

chcesz mieć spokojną starość-rób dzieci, one cie utrzymają (jak nie będą chciały dobrowolnie bo tak je sobie ch*jowo wychowasz to pamiętaj, że obowiązek alimentacyjny działa też w drugą stronę). nie chcesz mieć dzieci bądź nie możesz? spokojnie, wychowanie jednego dziecka od urodzenia do zakończenia studiów to kilkaset tysiecy złotych, możesz sobie to odłożyć na konto...

w ogóle możesz sobie odkładać na konto co chcesz ile chcesz jak nie chcesz to nie, a nie j***ny przymus.ostatnio pewien pan zaskarżył ZUS do RPO:

INFO: P. Grzegorz Sowa, przedsiębiorca z Piotrkowa Trybunalskiego, który uważa, że przymus ubezpieczania się w instytucji państwowej, która jest niewydolna, marnująca środki finansowe jest z gruntu zaprzeczeniem wolności obywatelskich, skierował skargę do rzecznika praw obywatelskich.



Poprzez RPO p. Sowa prosi o skierowanie ustaw wprowadzających obowiązek ubezpieczeń społecznych do Trybunału Konstytucyjnego. Przedsiębiorca wnosi o zamianę w odpowiednich ustawach klauzuli obowiązkowości na klauzulę dobrowolności.

Zdaniem p. Sowy ustawy o obowiązkoym ubezpieczeniu społecznym są niezgodne z art. 31 Konstytucji, którego treść brzmi:
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego , czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanowione tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska , zdrowia i moralności publicznej , albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw,
gdyż jak pisze we wniosku p. Sowa,
1. obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia bezpieczeństwa państwu lub zapewnienia porządku publicznego – nie mogę sobie wyobrazić sytuacji w której brak ubezpieczenia własnej osoby przez obywatela zagroziłby bezpieczeństwu państwa czy wywołałby np. rozruchy.
2. obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia bezpieczeństwa środowisku (naturalnemu) – argumentacja chyba zbędna.
3. obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia zdrowia publicznego lub moralności publicznej – co najwyżej jest to groźba dla zdrowia tegoż obywatela, ale to już jego problem zgodnie z art. 30 ustawy zasadniczej.
4. obowiązek ubezpieczenia samego siebie nie jest konieczny dla zapewnienia wolności innych ludzi i nie zagraża prawom innych ludzi – myślę , że tematu nie trzeba rozwijać.


Natomiast obowiązkowość (przymus) wpłat na ubezpieczenie społeczne czy też zdrowotne w istotny sposób narusza wolność (swobodę) dysponowania przez obywatela swoim majątkiem, w formie zarobionych przez siebie środków finansowych. Przytoczone uUstawy są też sprzeczne z art. 64 ust. 3 Konstytucji, który mówi, że: „Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności”. Otóż zmuszenie obywatela do rozporządzania swoją własnością (środkami finansowymi) bez zgody tegoż obywatela jest naruszeniem istoty prawa własności - podsumowuje p. Sowa.

.:...........:.

2012-02-16, 22:15
O ja pie**olę. :lol:

evilmatt

2012-02-17, 00:30
@up Nie zapominaj, ze ta policyjna k***a po tych 15 latkach ma emeryturke w wysokosci 40% wynagrodzenia, a zeby miec pelną tj. 75% musi sobie pozapie**alac 29 lat. Jak tak zazdroscisz to uderzaj śmiało do mundurówki, tylko potem nie płacz, że praca ch*jowa, że kazdy ma Cię w dupie i jakby co idziesz pierwszy do odstrzału, bo dla proroka to nie lada gradka uj***ć policjanta za jakąś pierdołe. ;)

yopashouu

2012-02-17, 01:08
To ja jebnę sucharem:
Idzie dwóch facetów ulicą koło Kancelarii Prezesa RM. Nagle słyszą przez otwarte okno głośne "Sto lat, sto lat!". Wtedy jeden pyta drugiego:
- Jak sądzisz, urodziny premiera świętują?
- Nie, właśnie podwyższają wiek emerytalny.

Towdie

2012-02-17, 11:19
A jak wy chcecie zarobic na swoja emeryture, skoro teraz jest wiecej emerytow niz mlodych, a to mlodzi zarabiaja na memrytow? Nie ma rady labo pracujesz dluzej albo zarabiaj 500 zl na emeryturze...

BongMan

2012-02-17, 13:40
marnotrawna napisał/a:



ok, to niech mężczyźni zaczną rodzić dzieci :->
natura tak nas ukształtowała, że czasem co która urodzi. zapytaj mamy jak to było i co to znaczy.



Nie zrozumiałaś. Czy każe ci ktoś rodzić i wychowywać wbrew twojej woli? Nie. Jeśli nie chcesz dziecka, nie musisz go mieć. Możesz się zabezpieczyć, możesz wyskrobać. Dlatego ten argument jest ch*jowy. Jeśli odnieść to do drugiej strony: Mężczyzn natura ukształtowała tak, że są silniejsi fizycznie. Mogą wykonywać pracę, gdzie siła fizyczna jest potrzebna. Np. W kopalni. Czy to oznacza, że mogę narzekać że faceci muszą zapie**alać pod ziemią? Nie, bo nikt mnie zmusza żebym był górnikiem, mogę wybrać każdy inny zawód. Tak samo nikt ciebie nie zmusza do rodzenia dziecka. Kumasz? Prościej już się chyba nie da...

sadystaxx

2012-02-20, 18:56
okanslig napisał/a:

To akurat jedyna rzecz, ktorej nie jestem przeciwny. Kobiety zyja dluzej, pracuja krocej, lżej i maja okolo 10 lat emerytury. A faceci 2-3. Rownouprawnienie, suki 8-)



Masz rację. Oczywiście warto zauważyć, że np. w takiej pedalskiej Holandii różnica w średniej wieku na korzyść kobiet to bodajże tylko około 1.5 roku. No a w Polsce - wiadomo :homer:

Ale wracając do nszego kraju - podam przykład. Moja kuzynka wychowuje dziecko, które urodziła pół roku temu. Oczywiście - to nie są wczasy, ale w tym samym czasie, kiedy ona bawi małego, jej mąż zapie**ala w kanale naprawiając auta od 8:00 do 18:00-19:00.

Także nie pie**olcie mi, że się baba tak cholernie mocno umęczy siedząc z dzieciakami, gdy jej mąż w tym czasie "odpoczywa" w pracy....