18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tureckie F-​16 zestrzeliły rosyjski myśliwiec

corpo_kills_me • 2015-11-24, 10:27
Cytat:

Na terytorium Syrii, na skutek ostrzału z ziemi, rozbił się nasz samolot. Nie naruszył on przestrzeni powietrznej - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Tymczasem turecka armia poinformowała, że jej samoloty wielozadaniowe F-16 zestrzeliły niezidentyfikowany odrzutowiec, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju.
Armia podkreśliła w komunikacie, że pilot strąconej maszyny został ostrzeżony o tym, iż wleciał w przestrzeń turecką.

Rosjanie twierdzą, że samolot ani na moment nie naruszył przestrzeni powietrznej Turcji. W chwili zestrzelenia miał znajdować się na wysokości 6 tysięcy metrów.

Przedstawiciele rosyjskiego ministerstwa obrony twierdzą także, że ich maszyna została zestrzelona z ziemi, z terytorium Syrii.



Piloci zdołali się katapultować

tweet TRT World ze spadającym wrakiem

Prawda jest jednak taka, że od dłuższego czasu Rosyjskie lotnictwo w dość "agresywny" sposób chce przegonić tureckie myśliwce ze strefy bombardowań.



Teraz jak dojdzie jeszcze francuskie lotnictwo to tylko czekać na jakiś większy konflikt międzynarodowy. :jezdziec:

kacaraba

2015-11-24, 11:02
Ruskim niedługo zacznie brakować samolotów tyle ich spada

Wandenko

2015-11-24, 11:03
Z góry wszystko tak samo tam wygląda skąd piloci mogli wiedzieć że są w Turcji? Przecież to nie wina Rosjan że Turcy rosyjskiego nie znają.

4h...........ch

2015-11-24, 11:28
Dopiero co słyszałem o tym w radiu jadąc autem, z nagrań wynika że piloci zostali 3 krotnie poinformowani o naruszeniu przestrzeni powietrznej. Więc wypie**alaj ze swoją propagandą

gregor40

2015-11-24, 11:55
Dość ciekawe - albo błąd rosyjskich pilotów albo celowa prowokacja, która dla Rosjan nie skończyła się tak, jak poprzednie. Jeśli to drugie - gratulacje dla Turków - wykazali się zdecydowaniem i jajami.

Na podstawie opublikowanych tureckich obrazów radarowych rosjani przecięli taki "cycek" terytorium Tureckiego wystający w głąb Syrii na ok 10 km, 5km szeroki, na S od miejscowości Cabala, nad samym morzem.

KaruzeLek

2015-11-24, 12:42
Wielokrotnie podczas bombardowań Syrii w ostatnich dniach Ruscy latali "przypadkowo" przez Turcję, nawet im Turcy drona zestrzelili. Do tego dochodzi bombardowanie turkmenów zaraz przy granicy Syrii z Turcją czyli Syryjczyków pochodzenia Tureckiego. To kwestią czasu było, że Turcja zestrzeli coś Ruskim, bo ile można dać się dymać. W końcu może zamontują im GPSY do tych maszyn z lat 60 bo oni notorycznie chociażby na Bałtyku latają po skandynawskim niebie albo republik Bałtyckich - też Skandynawia zaczęła by w końcu do nich strzelać, bo to już jest śmieszne na ile sobie pozwalają.

corpo_kills_me

2015-11-24, 12:57
4hitch napisał/a:

Dopiero co słyszałem o tym w radiu jadąc autem, z nagrań wynika że piloci zostali 3 krotnie poinformowani o naruszeniu przestrzeni powietrznej. Więc wypie**alaj ze swoją propagandą



Sam wypie**alaj ;-) Nie dałem tego posta żeby przesądzać o winie którejś ze stron tylko podałem różne źródła informacji.
Najprawdopodobniej rację mają Sadole, którzy uważają całą sytuację za prowokację rosyjską. Rosja wielokrotnie wpie**alała się w turecką strefę i tym razem się nie opłaciło :snajper2:


Chędogi_Rzułf

2015-11-24, 13:45
Sytuacja na świecie jest napięta jak baranie torby, a konflikty coraz bardziej eskalują. Kolejna Wojna Światowa tuż tuż... ciekawe komu tym razem zależy na wojnie światów...

pi...........ja

2015-11-24, 15:43
Chędogi_Rzułf napisał/a:

Sytuacja na świecie jest napięta jak baranie torby, a konflikty coraz bardziej eskalują. Kolejna Wojna Światowa tuż tuż... ciekawe komu tym razem zależy na wojnie światów...

No jak to komu? Czyim nowym stanem jest Turcja, odkąd bombardują Kurdów, ośmielających się zwalczać nowe dzieci CIA?

miczel1

2015-11-24, 16:33
Francuskie lotnictwo to są chyba białe latawce :)

Po...........h8

2015-11-27, 01:57
Dam piwo, niech wejdzie na główną kilka dni po fakcie :trollencjusz: