18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tuba Rubensa

skrzypek • 2010-08-18, 18:03

Cytat:

Kiedy włączymy muzykę, możemy zauważyć ze płomyki zaczynaj „podskakiwać” w rytm muzyki. Zjawisko to jest nieodłącznie związane już z sama definicja dźwięku, które jest zaburzeniem gęstości (i ciśnienia) rozchodzącym się w powietrzu, które wywołuje u człowieka wrażenie słuchowe. A wiec powstała fala dźwiękowa, wytworzona poprzez membranę głośnika wprawia w ruch drgający membranę, która natomiast wytwarza fale dźwiękową wewnątrz rury. Zaburzenie powietrza jakim jest dźwięk rozchodzi się w postaci miejscowej zmiany ciśnienia. Skoro tak, to ciśnienie będzie się zmieniało wzdłuż tuby. A więc na każdym odcinku rury, na ściankę powietrze będzie naciskało z inna siłą niż np. kilka centymetrów na prawo. Dzięki temu w pewnych miejscach powietrze będzie wypychane z większą siłą w innych mniejsza, co widzimy jako różne wysokości płomieni.
Na wysokość płomienia ma wpływ:

* Natężenie dźwięku (amplituda) – co ludzkie ucho obiera jako głośność, a na tubie obrazuje je wysokość płomieni.
* Fakt czy jest to fala stojąca czy tez nie.
* Składowe harmoniczne


Gszysztow

2010-08-20, 10:49
Ja bym to ustawił pod mównicą w sejmie i puścił Die Motherfucker Dope'a :roll:

studnia3

2010-08-20, 12:15
Basika063 napisał/a:



Gówno prawda, akurat ten model został już wycofany z użytku.

Fajny bajer dla panów na domową randkę z dziewczyną. Przypuszczam, że na każdej panience zrobi piorunujące wrażenie.



A na Tobie zrobi? Jesli tak, to wpadnij do mnie, mam 3 swieczki

SabakuNoGaara

2010-08-20, 12:44
dlugi991 napisał/a:

lubię r*chać !!


swoje dzieci ?

Kaloryfer

2010-08-20, 13:17
FAKE
""Kiedy włączymy muzykę, możemy zauważyć ze płomyki zaczynaj „podskakiwać” w rytm muzyki.""
Ja wyłączyłem głośniki całkiem, a płomyki dalej podskakiwały.
:amused:

noob123

2010-08-20, 13:51
@dlugi991

sądzac po wieku, pewnie przed chwilą przestałes być prawiczkiem :>
spoko, przejdzie ci. :)

Mephic

2010-08-20, 18:01
noob123 napisał/a:

@dlugi991

sądzac po wieku, pewnie przed chwilą przestałes być prawiczkiem :>
spoko, przejdzie ci. :)



Rozumiem, że 30 letni gość to dla CIebie "sądząc po wieku taki co przed chwilą przestał być prawiczkiem"?

Strasznie Ci k***a współczuję. :glasku: