18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trzecia płeć?

w300i • 2009-04-15, 14:45
Kod:
Jedno na pięćset niemowląt to hermafrodyta. Zaraz po narodzinach jest operowane, a lekarz staje się wyrocznią decydując, czy dziecko będzie chłopcem, czy dziewczynką. Błędów nie brakuje. W Polsce od ponad 10 lat przeprowadza się operacje zmiany płci. Około 2 tysiące osób podjęło taką próbę.

Pomimo tego, że statystycznie dzieci z cechami obu płci rodzi się więcej niż z zespołem Downa, to jednak hermafrodyci formalnie nie istnieją. Zgodnie ze świadectwem urodzenia, można być tylko kobietą, albo mężczyzną. Obojnactwo to wciąż temat tabu.


więcej:

http://kobieta.wp.pl/gid,11037545,img,11037554,kat,67116,galeriazdjecie.html?ticaid=17dae

andariel

2009-04-15, 20:37
Absurdalne jest istnienie takich ludzi, czy to, ze przy narodzinach zmienia im sie plec bo nie moga oficjalnie zostac tacy, jacy sie urodzili? :|

Scarlet

2009-04-16, 03:07
no to drugie jest absurdalne. jeśli lekarz źle trafi to sp***oli takiej osobie życie. pytanie, czy jakby nie wybrał to nie sp***oliłby bardziej. nie wiem, nie byłam w takiej sytuacji :O

Kaelthas

2009-06-07, 23:03
Niby jak mają sie rodzić obojniacy co maja chromocom XYZ?? Kaczka dziennikarska i tyle

Ag...........pt

2009-06-07, 23:21
Scarlet napisał/a:

no to drugie jest absurdalne. jeśli lekarz źle trafi to sp***oli takiej osobie życie. pytanie, czy jakby nie wybrał to nie sp***oliłby bardziej. nie wiem, nie byłam w takiej sytuacji :O



Wydaje mi się, że pozwolenie na bycie "trzecią płcią" z pewnością utrudniłoby życie, a przy dopasowaniu do jednej z dwóch płci szanse na komplikacje są dużo mniejsze.

andariel

2009-06-08, 22:22
Kaelthas napisał/a:

Niby jak mają sie rodzić obojniacy co maja chromocom XYZ?? Kaczka dziennikarska i tyle



Tak, k***a, xyz i caly pie**olony alfabet. Wyobraz sobie, ze KAZDY jest dziewczynka, dopoki na niego nie zaczely dzialac fazie prenatalnej hormony plciowe (meskie lub zenskie). Zdarza sie tez tak, ze cos sie pok***i i dziecko urodzi sie "pomiedzy". Rodzice musza dokonac wyboru w sumie za dziecko, czesto blednego. Juz, zrozumiales? Czy masz IQ<50 i trzeba Ci wytlumaczyc, czym jest hermafrodytyzm!?

Wilczex

2009-06-09, 00:22
Anadriel, masz całkowitą rację, ale po co te nerwy? ;) <głaszcze uspokajająco> ;)

MaxKing

2009-06-09, 19:10
Też mogę pogłaskać? :->

Ag...........pt

2009-06-09, 19:30
To ja też się przyłączę :)

Wilczex

2009-06-09, 21:02
Spadać, byłam pierwsza

andariel

2009-06-11, 13:26
Wilczex moze, bo jest dziewczyna :P Toleruje wszystko, oprocz debilizmu i klapek na oczach. Kaelthas sie wykazal tym pierwszym.

trnn

2009-06-12, 15:04
a mnie zastanawia jak historia to widzi. Przecież kiedyś "medycy" nie byli w stanie robić takich operacji. Czy takie dzieci były od razu uśmiercane czy jak to wyglądało? Czy w jakichkolwiek źródłach się o tym mówi?

Da...........el

2010-06-16, 22:02
trnn napisał/a:

a mnie zastanawia jak historia to widzi. Przecież kiedyś "medycy" nie byli w stanie robić takich operacji. Czy takie dzieci były od razu uśmiercane czy jak to wyglądało? Czy w jakichkolwiek źródłach się o tym mówi?



W Sparcie to na pewno zrzucano ich z jednokilometrowej góry, możesz mi wierzyć na słowo. Natomiast nie wiem co się działo na reszcie świata...

Lashlo

2010-06-16, 22:10
Cytat:

W Sparcie to na pewno zrzucano ich z jednokilometrowej góry, możesz mi wierzyć na słowo.


Dzieci zrzucano (po przebadaniu przez medyka) w miejscu o nazwie Kaiadas (Καιάδας).
Przyjemne górki: