18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trumatic 6000

Bociek • 2014-01-19, 14:39
Jako że dzisiaj wspominałem już coś o robocie, ale się zasuszyło, to pokaże jeszcze na czym pracuje, robota męcząca i nie tak atrakcyjna jak kraby, ale przynajmniej w Polsce. Jak ktoś będzie chciał więcej info o maszynie to sobie wygoogluje ;)

R41NM4N

2014-01-19, 18:00
@up chyba miał jednak więcej niż Tobie się wydaje,
robota nudna jak każda inna na produkcji
o tyle fajna, że im większy stół roboczy tym więcej czasu na umiejętne opie**alanie się pomiędzy podawaniem formatek


@up,up,up
najczęściej na polskich zakładach operator i programista to jedna i ta sama osoba.
Średnią krajową netto jako operator cnc w polsce zarobisz jak przytyrasz 4 soboty i ze 2 niedziele
Tak wiem, są zakłady w kraju gdzie dobrze płacą ale nikt ich nigdy nie widział na żywo.
Niestety BYŁ to intratny zawód zanim cała niedouczona chałastra nie rzuciła się na unijne kursy cnc. Teraz tzw. "operatora cnc" można znaleźć i za 2000 brutto, a jego praca ogranicza się do podkładania nowych formatek na stół roboczy i ew. wymianie narzędzi o ile maszyna nie posiada własnego rozbudowanego banku.



hgh

2014-01-19, 18:33
Piwko za "ale przynajmniej w Polsce"!

Przy okazji pozdro dla tych głupszych za granicą, co tu nie daliby rady. ;)

Szron

2014-01-19, 18:50
A nakrętkę do słoika ogórków to to potrafiło by zrobić?
Czy raczej zbyt łatwe zadanie dla takiego "terminatora" ? :D

orzeszwmorde

2014-01-19, 19:17
Tak szczerze to maszynki Trumpfa ograniczają się do włóż, wciśnij guzik i rozładuj, jak się jest tylko operatorem to się człowiek uwstecznia a nie rozwija.
Swego czasu robiło się i jedno i drugie i to jest najlepsze bo można cuda takimi maszynkami wycinać.

W necie macie programiki do cięcia tylko na szwajcarskie maszynki które traktują operatora jako rozumną osobę a niemieckie jak bezduszną małpę.

dnr

2014-01-19, 19:43
hgh napisał/a:

Piwko za "ale przynajmniej w Polsce"!

Przy okazji pozdro dla tych głupszych za granicą, co tu nie daliby rady. ;)




Lepiej ci się robi jak tak powiesz, bo tyrasz za 2k w cebulandii za które ledwo godnie przeżyjesz, a ktoś mądrzejszy wyjechał, został doceniony i żyje jak człowiek? Nie każdy emigrant jest czyścicielem krabów cieciu.

Bociek

2014-01-19, 20:45
dnr napisał/a:




Lepiej ci się robi jak tak powiesz, bo tyrasz za 2k w cebulandii za które ledwo godnie przeżyjesz, a ktoś mądrzejszy wyjechał, został doceniony i żyje jak człowiek? Nie każdy emigrant jest czyścicielem krabów cieciu.


Tak robi mi się lepiej, bo nie tyram za 2k, mogę Cię zapewnić że musiałbyś to przemnożyć kilka razy, pokazuje że w Polsce też się da, wystarczy ciężko zapie**alać i mieć twardy łeb do użerania się z biurokracją, ale przede wszystkim pomysł na siebie.
Ale co ty możesz o tym wiedzieć, hejtuj dalej każdego kto ma lepiej i lecz swe kompleksy ;-)

cl...........er

2014-01-19, 20:49
R41NM4N napisał/a:

...najczęściej na polskich zakładach operator i programista to jedna i ta sama osoba.
Średnią krajową netto jako operator cnc w polsce zarobisz jak przytyrasz 4 soboty i ze 2 niedziele
Tak wiem, są zakłady w kraju gdzie dobrze płacą ale nikt ich nigdy nie widział na żywo.
Niestety BYŁ to intratny zawód zanim cała niedouczona chałastra nie rzuciła się na unijne kursy cnc. Teraz tzw. "operatora cnc" można znaleźć i za 2000 brutto, a jego praca ogranicza się do podkładania nowych formatek na stół roboczy i ew. wymianie narzędzi o ile maszyna nie posiada własnego rozbudowanego banku.



Oj to chyba mało znasz polskich zakładów i fabryk, gdzie dobrze płacą w tym zawodzie.
Jednakże, żeby zarabiać lepiej, niż te lamusy po kursach, to musisz się wykazać wiedzą dziesięciokrotnie większą niż ci "kursanci", bo stanąć i wciskać guzik, to jak mówisz byle małpa potrafi, ale ustawić maszynę, napisać program, dobrać narzędzia itp. to już mało jest takich specjalistów.
I dzięki takim jak ty, ja będę miał robotę na maszynach :amused:

Pozdrawiam

dnr

2014-01-19, 21:33
@ Bociek,

nie do ciebie się nawet odezwałem, tylko do typa, co się musi dowartościować mówiąc, że głupsi od niego wyjechali tylko. Cieszę się za ciebie że tyle zarabiasz i jest ci dobrze. Ale ja też źle nie mam, robię sobie doktorat, płacą mi za coś co lubię i co nie jest w sumie pracą. Więc spokojnie.

Bociek

2014-01-19, 22:05
dnr, w takim razie zwracam honor, w każdym bądź razie odebrałem "Lepiej ci się robi jak tak powiesz, bo tyrasz za 2k w cebulandii" jako dotyczące mojej wypowiedzi że przynajmniej na ojczystych terenach siedzę ;)

Cubelite

2014-01-19, 23:00
Maszyn Trumpfa nie ma dużo w Polsce.

Czy twoja firma mieści się na śląsku????

Bociek

2014-01-20, 06:43
Cubelite, owszem, ale dolnym ;-) Dodam nawet że mamy dwa takie trumatiki obok siebie :p

forshow

2014-01-20, 15:40
Wszystko ładnie, pięknie - maszyny wypas, robią wrażenie no i fajnie że praca Ci pasuje. :)
...a filmiki z wypadków gdzie? He? :roll:

ka...........ma

2014-01-20, 19:46
Un_Nem napisał/a:

nie wiem k***a...
w polsce jest tak ze im mniej sie w pracy robi tym wiecej sie zarabia :roll:


Bo w normalnym świecie tak jest. Nie chodzi o to żeby mieć parę mocno zaj***ć młotkiem w gwóźdź tylko gdzie przyj***ć żeby było szybko. Innymi słowa - wiedza się liczy misiu, wiedza !

mks

2014-01-20, 21:42
clubber napisał/a:

napisać program [...] to już mało jest takich specjalistów.


"napisanie" programu ogranicza sie (w tym wypadku) do obslugi Topsa. W kazdym innym tez tylko do jakiegos innego Cad Cama.
Srednio inteligentna malpa sie tego nauczy...

Macieey

2014-01-20, 21:42
no dobra, ale co to ma wspólnego z tym portalem ? jakby Ci urwało rękę to dopiero wstaw.