18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

To który to? że I rozbiór Ukrainy jest już faktem

xenofantor • 2014-03-11, 11:31
Nie żeby mnie to obchodziło, ale to już chyba przesądzone Putin co raz zabrał nigdy już nie odda.

Cytat:

Parlament Krymu przyjął deklarację niepodległości




nowynick

2014-03-11, 12:10
najbardziej martwi mnie ta skala w dolnym lewym rogu mapy. Wynika z niej wprost, że od granicy z Ukraińską SRR, dzieli mnie jakieś 200 km po w miarę przejezdnym terenie bez zasieków czy pól minowych...

xenofantor

2014-03-11, 12:17
hmmm skala jest poprawna

nowynick

2014-03-11, 12:27
up

nie mówię, że nie jest tylko że kupa uzbrojonych dzikusów jest zdecydowanie za blisko

xenofantor

2014-03-11, 12:36
Szkoda tego Krymu bo bądź co bądź jak była to ukraina nic większego nie stało na drodze by wybrać sie tam na wakacje no może troche kasa, ale wiadomo nie o to chodzi. Teraz będą wizy srizy i ruble jakieś poj***ne.

IOI

2014-03-11, 13:20
@up teraz tez nic nie szkodzi, robisz wize i jedziesz, a na krymie zawsze bylo pelno ruskich bo dla nich krym to jak dla nas sopot.

Zofar

2014-03-11, 13:26
Downloading Krym to Russia >>-------91%--->>

czyhanastrychu

2014-03-12, 00:11
Ludzie nie rozumieją.
Na Ukrainie są naprawdę spore zasoby naturalne. W Zagłębiu Donieckim są ogromne złoża węgla kamiennego i brunatnego. Na Krymie, w basenie morza Czarnego i w okolicach Doniecka są też bardzo duże złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Ukraina ma również złoża tytanu, żelaza, glinu, rtęci, manganu, niklu, potasu, siarki, fosforytów i masę różnego rodzaju innych złóż na soli kamiennej kończąc.
Bruksela (czytaj: Niemcy) chcieli położyć swe łapy na tych zasobach. Umowy stowarzyszeniowe Ukrainy z Unią to tylko pretekst do podpisania przez Niemców lukratywnych kontraktów i zagarnięcia tych złóż. Mowa tu o setkach miliardów dolarów. Oczywistym jest, że Ruskie sprzeciwiają się próbie przejęcia zasobów, które od "zawsze" były w ich strefie wpływów. Niemcy, w dążeniu do celu, posługują się tym co mają czyli siłą gospodarczą. Ruskie próbują ich zablokować. Też tym co mają czyli siłą militarną.

Wszyscy politycy zdają sobie z tego sprawę. Że to Unia zaczęła. Póki co jeszcze nikt nie wie jak to się skończy bo do gry włączyli się Amerykańce. Moim zdaniem Ukraina zastanie podzielona na dwie części. Choć niekoniecznie będzie się to wiązało ze zmianą granic na mapach.

xenofantor

2014-03-12, 12:58
up, masz racje. Jednak na pewno lepszą perspektywą dla zwykłych Ukraińców, którzy i tak nigdy by nie zobaczyli pół hrywny z tych złóż będzie Unia a nie Rosja. Jaka by ta Unia nie była a jaka jest co kumaci wiedzą jest na pewno lepsza od Rosji.

TRQPL

2014-03-12, 14:23
Chociaż raz w naszej Historii mogli byśmy zmienić rolę i dokonać rozbioru Ukrainy.

Chciałbym żeby w związku z zagrożeniem, Wojsko Polskie prewencyjnie wkroczyło "Tam gdzie lwowskie śpią Orlęta"

I Lwów powróci do macierzy. Jeszcze razem się przejdziemy Łyczakowską.

PS wiem wiem piękny sen.

czyhanastrychu

2014-03-12, 20:57
xenofantor napisał/a:

up, masz racje. Jednak na pewno lepszą perspektywą dla zwykłych Ukraińców, którzy i tak nigdy by nie zobaczyli pół hrywny z tych złóż będzie Unia a nie Rosja. Jaka by ta Unia nie była a jaka jest co kumaci wiedzą jest na pewno lepsza od Rosji.


Unia Europejska to socjalistyczny twór z rzeszą niepotrzebnych urzędników, którzy marnotrawią masę środków na swoje poronione pomysły jak gender czy ochrona środowiska. Unia to olbrzym na glinianych nogach, który z pewnością rozleci się z wielkim hukiem po którymś z kolejnych kryzysów. Unię poza biurokracją zżerają wysokie podatki i najróżniejsze zasiłki, zapomogi czy dodatki.

Rosja z kolei ma niskie podatki. VAT na poziomie 18%, 10% i 0%
Liniowy podatek dochodowy mają na poziomie 13%. Problemem w Rosji jest skala korupcji, zawłaszczanie majątku przez oligarchów oraz wysoka przestępczość.

Z dwojga złego... dla zwykłych Ukraińców znacznie lepiej byłoby jakby wpadli pod but Putina niż pod but Merkelowej.

Wystarczy spojrzeć jakie poparcie mają politycy na zachodzie i jak długo utrzymują się przy korycie a jakie poparcie w swojej ojczyźnie ma Putin.

kenzol

2014-03-13, 14:26
Bo na Krymie jest potężna flota czarnomorska z bazą w Sewastopolu. Jest to silnie strategiczne miejsce dla Rosji pozwalające kontrolować basem morza Czarnego i Śródziemnego, czyli pół Europy. Dlatego Putin walczy tylko o ten Krym, a reszta Ukrainy (szczególnie część zachodnia) go zbytnio nie obchodzi.