18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tłumaczenie z języka dresiarzy

Lennon90 • 2016-03-09, 19:23
Gdzieś, kiedyś przeczytałem w internecie.

Jak w języku dresiarzy jest zdanie: "Zawiódł, upadł, zepsuł i uciekł."?
"sp***olił, sp***olił się, sp***olił i sp***olił."

KrisCFC

2016-03-09, 19:26
A jak będzie:

Przepraszam pana, która jest godzina?

spoiler

GO...........ED

2016-03-09, 19:32
odmień poprawnie i się zastosuj do tego

Dzisiaj

2016-03-09, 19:39
"Jak w języku dresiarzy jest zdanie" :homer: ja pie**ole... a w jakim to jest języku ?

Hvsarz

2016-03-10, 00:51
Lennon90 napisał/a:

Gdzieś, kiedyś przeczytałem w internecie.

Jak w języku dresiarzy jest zdanie: "Zawiódł, upadł, zepsuł i uciekł."?
"sp***olił, sp***olił się, sp***olił i sp***olił."


Otóż jako ekspert muszę stwierdzić iż jest to błędne tłumaczenie.
Powinno być sp***olił, wypie**olił się, rozj***ł i zj***ł.
określenie sp***olił się oznacza - sp***ział się lub spadł z czegoś,
psucie czegoś, zawsze jest rozjebywaniem. A ucieczka zjebywaniem lub kulturalniej - paleniem wrotów.

kopnijkota

2016-03-10, 01:08
Hvsarz
mądrze gada, wódki mu polać a autor jak się nie zna to niech sp***ala bo wpie**ol i h*j, tyle w temacie.

ho...........zo

2016-03-10, 01:10
@Hvsarz: no już prawie byłeś śmieszny, już prawie ci wyszło, poćwicz trochę i będzie ok.

yippe_ki_yay

2016-03-10, 01:11
@Hvsarz
Można polemizować w tej materii, ponieważ nawet wedle tego co napisałeś to:
sp***zielał się lub spadł z czegoś - sp***olił, czyli tym samym można upaść z krzesła, czyli sp***olić się z krzesła, niemniej jednak słowo wypie**olił byłoby bardziej adekwatne, jednak w pewnych środowiskach wypie**olił także zostanie posądzone za błąd, ponieważ należący do nich uznają, że również można wypie**olić komuś lepa na ryj.
Co do psuć jako rozj***ć, nie mogę się zgodzić. Rozj***ć jest często używane w sytuacji gdy zniszczenie/popsucie czegoś było naumyślnym celem podmiotu, lecz gdy stało się to przypadkiem częściej mówimy o sp***oleniu bądź zj***niu czegoś, na przykład "aleś sp***olił tą karoserię", "kto tu tak zj***ł to tynkowanie?".
Być może nie jestem obeznany ale słowo "zjebywać" widzę po raz pierwszy, a usłyszeć jeszcze mi się go nigdy nie udało. Rozumiem tutaj wykorzystanie deklinacji oraz odpowiedniego przedrostka ale dochodzimy do słowotwórstwa, które kończąc dygresję także jest dopuszczalne. Kontekst "zjebywać" nijak ma się do ucieczki, natomiast adekwatnym dla niego jest nadal niszczyć coś naumyślnie, toteż nie mogę znaleźć bardziej wulgarnego określenia dla ucieczki niż sp***alać. Oczywiście istnieją sytuacje gdzie słów j***ć i pie**olić można używać zamiennie zależnie od zamiłowań językowych oratora.

Same przedrostki już z prostego słowa, które w domniemaniu oznacza tyle co przyprawiać tą przyprawą potrawę jakim jest pieprzyć dają naprawdę duże pole manewru semantycznego wypowiedzi.
Przypieprzyć, rozpieprzyć, wypieprzyć, dopieprzyć, przepieprzyć, napieprzyć, odpieprzyć i tym podobne...

rav7777

2016-03-10, 01:19
Jest godzina 01:16, a tu trwa merytoryczna dyskusja na temat języka dresów...
I jak tu nie lubić sadola?

BrunerOvned

2016-03-10, 02:30
Idźcie już stąd, dajcie spokój, przestańcie, wystarczy już tych głupot - sp***alajcie :D

CP...........Pn

2016-03-10, 07:03
Wincyj Wincyj tego !

gu...........y1

2016-03-10, 12:05
sp***oliłeś mi auto-jest ok

wulfgarval

2016-03-10, 16:44
Kiedyś już o tym było coś wspomniane :krejzi: