18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Thomas Jefferson

Sz...........an • 2013-06-02, 08:12
Czyli jaką postawę powinien przyjąć prezydent w sytuacji takiej jak np. znana nam niedawno awantura o 5zł ;)

Cytat:

Podczas wiceprezydentury pewnego dnia zatrzymał się w Baltimore i wstąpił do głównego hotelu w mieście. Zsiadł z konia, zakurzony, z batem w ręku wszedł do recepcji. Właściciel ocenił wygląd Jeffersona i myśląc, że ma do czynienia ze zwykłym farmerem powiedział: „Nie mamy dla pana pokoju”. Wiceprezydent niedosłyszał i powtórnie zapytał o pokój – ponownie słysząc odmowę. Kiedy Jefferson odjechał, jeden z bogatszych gości hotelu oświadczył, że człowiek, który opuścił hotel, to wiceprezydent USA. Właściciel hotelu wysłał natychmiast służących, aby odnaleźli Jeffersona i zaproponowali najelegantszy apartament. Wiceprezydenta odnaleźli w sąsiednim hotelu i przekazali zaproszenie. Ten jednak powiedział: „Przekażcie swemu panu, że wysoko cenię jego intencje, lecz skoro nie ma miejsca dla brudnego farmera, nie powinien mieć go dla wiceprezydenta”.



Źródło Wikipedia

ROBSON77

2013-06-02, 08:55
fajny motyw

Mi...........13

2013-06-02, 09:40
To ten który stworzył własną biblię, z której usunął niepotrzebną magię :D

trabus

2013-06-02, 13:17
Do takiego zachowania potrzeba czegoś co nazywa się honorem. Niestety ci którzy zajmują stanowiska u nas w kraju nie mają tego czegoś. Za to mają 6 zmysł podpowiadający im gdzie by tu jeszcze zapie**olić kilka złotych...

donwasyle

2013-06-02, 14:24
U nas pewnie było by tak "Ty wiesz ch*ju kto ja jestem?"

Zarammoth

2013-06-02, 15:27
Jefferson:
"Demokracja to nic innego jak rządy motłochu, w których 51 procent ludzi może odebrać prawa pozostałym 49 procentom."
"Jeden człowiek który ma odwagę to większość."
"Handel i przyjacielskie stosunki ze wszystkimi narodami. Sojusz z żadnym."
"Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu."
Od czasu wprowadzenia chrześcijaństwa, miliony niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci zostały spalone, torturowane, ukarane, uwięzione – ale nie posunęliśmy się nawet o cal w kierunku jedności. Jaki był skutek zmuszania [ludzi do przyjęcia chrześcijaństwa]? To, że jedna połowa świata została głupcami, a druga hipokrytami? To, że na całym świecie szerzy się łajdactwo i niewiedza?"
"Nadejdzie dzień kiedy mistyczne spłodzenie Jezusa przez Boga – Ojca w łonie dziewicy będzie zaliczone do takiej samej bajki jak spłodzenie Minerwy w głowie Jupitera."