18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

This is Warszawa - Polska okiem obcokrajowca

Avalanger • 2015-08-20, 15:46
Witam. ;)
W przerwie pomiędzy oglądaniem ludzkiej głupoty po raz tysięczny tego miesiąca, odpoczywając również od wszelkiego rodzaju sranków, ruskich wypadków, mordobiciach oraz doniesieniach na temat jak bardzo dla ahmedów k***i się cały świat, chciałbym zaoferować coś niemniej aktualnego..

Prowadzeni kompleksami własnej mniejszości w odniesieniu do innych, nie potrafimy docenić tego, co mamy.
Ten film nagrany przez randomowego turystę mam nadzieję połechce Wasze ego - gdyż pomimo setek lat, podczas których naród polski był tłamszony, regularnie niszczony, zaś dorobek i spuścizna wieków - zwalczane, uparty Polak swój indywidualizm oraz kulturę zachował i mało tego - w wielu (choć niestety nie wszystkich) środowiskach bądź dziedzinach, mają się one bardzo dobrze.

Ile to pie**olenia się nasłuchałem, że Polska jest be, że taka cebula, że brzydka, że zachód taki cudny, południe takie urodziwe.
Gówno prawda.



źródło:
http://youtu.be/qTWOhggtCQQ


Film w miarę prosty, przekaz oczywisty.
Od zawsze byliśmy na równi, choćby z całą Europą.

Nie potrzebujemy zagranicznego szajsu muzycznego - Posiadamy takie legendy Czesiek Niemen, Dżem, Perfect, Budka Suflera, od niechcenia nawet Edka Górniak czy dziesiątki, jak nie setki, młodych, ambitnych wykonawców tworzących w naszym pięknym, polskim języku, których można to słuchać w nieskończoność;

Nie wspominając już o kinematografii z lat, kiedy nie musieliśmy się za tych ćwoków po ASP i zrewitalizowanej łódzkiej filmówce wstydzić,
bądź co bądź Potop, Krzyżacy, Ogniem i Mieczem, Pianista, Inny świat, Dzień Świra, Sztuka spadania, Bogowie, większość filmów Pasikowskiego, bądź te z udziałem Lindy, Pazury oraz Dziędziela to niekwestionowane perły, które można oglądać do upadłego;


...nie wspominając z grzeczności o całej RZESZY artystów szerokiej maści, cenionych za granicą, tylko k***a zgadnijcie - oczywiście nie u nas!

Nasze poczucie wartości jest regularnie tłamszone przez tych sk***ysynów z WSI, TVENy i Gówna Wyborcze, przez karzełków pomiatanych i kierowanych przez zagraniczną politykę interesu.
A w ich interesie będzie Polak zakompleksiony, tępy, niewykwalifikowany.


W Polsce prawdziwą piętą achillesową była i jest polityka oraz płaca, ale i to mam nadzieję że kiedyś się poprawi...

Nasty_Hunk

2015-08-21, 01:20
@up

Dokładnie, zgadzam się z polityką. Nie bez powodu za granicą istnieje takie przysłowie, jak "Bałagan jak w polskim rządzie". Bodajże szwedzkie

Zieniu7

2015-08-21, 02:11
moze mi ktos wytlumaczyc nad czym az tak zachwyca sie autor tego tematu? Nic ciekawego tutaj nie widzialem a napewno to co w ojczyznie naszej jest najpiekniejsze zostalo pominiete, takze piwa nie bedzie, i zenada.

mentolek87

2015-08-21, 02:47
Aby była jasność nie neguje tego czy Polska czy Warszawa jest piękna, ale nie jest to jak autor napisał randomowy turysta jest to artysta czy też twórca który ma już nie jedno miasto w swoim portfolio poleca obejrzeć inne filmiki na youtube zapewne warszawa była jego kolejnym miastem które świadomie przedstawione jest w ten anie inny sposób. Byle turysta nie popiernicza z plecakiem pełnym sprzętu do fotografii filmów co widać na niektórych kadrach jak również z dronem w plecaku, bo jak widać i takie ujęcia mamy na załączonym filmiku. Jest to po prostu część jego pracy czy hobby. Nie widać tu czy owe miasto kraj mu się podoba tylko wybrane są najlepsze kadry które się sprzedadzą . Warszawa czy też Polska jest bardziej zróżnicowana różnorodna niż widać na tym filmiku więc drogi autorze nie podniecałbym się tak bardzo tym filmikiem. Smutne ale prawdziwe.

ImmoXZ

2015-08-21, 04:39
mentolek87 napisał/a:

Warszawa czy też Polska jest bardziej zróżnicowana różnorodna niż widać na tym filmiku więc drogi autorze nie podniecałbym się tak bardzo tym filmikiem. Smutne ale prawdziwe



Prawda, lecz autor filmu przedstawił co ważne i ładne, ładne po za kasę Unii, wszyscy wiemy że to długoterminowa pożyczka i mam nadzieje, że nikt z nas tutaj nie zachowa się jak darmozjady Grecy i nie zapomni skąd startowaliśmy.

Prawda jest taka, że po wojnie.. ba po roku 81 startowaliśmy na równi z naszymi południowymi sąsiadami i nie tylko, liczne zdjęcia Majdanu swego czasu, udowadniają nam że tam nadal jeżdżą ładami ( wyprzedzam hejt że Ukraina jest pod rosyjskimi wpływami.. bla bla bla.) oczywiście nie mówię, że to źle, ale na pewno nie ma tam infrastruktury podobnej jak w Polce. W mojej miejscowości pod Wrocławiem w tej chwili jest więcej Firm niż dróg, autentycznie jest 7 salonów samochodowych, z 5 meblowych, itd itd, ale do konkretów, jeśli ktoś powie, że Polska się nie rozwija i nie ma gdzie pracować, to znaczy że jest jeb**ym leserem i tej pracy nie szuka. W tej chwili Polska nadal się rozwija i nawet w Chinach jest recesja (bodajże z 13% na 7%, Spora), ktoś nie wierzy, polecam przejechać się w okolice wylotówek dowolnej autostrady.

O co mi w ogole chodzi? Tak jak już było napisane, największym problemem jesteśmy My, Polak Polakowi Wilkiem, a murzyn murzynowi murzynem, a czemu widzimy cebulaków-buraków? Bo są właśnie widoczni, czy wiecie że 90% polaków ma wykształcenie powyżej średniej EU(nie wliczając małp imigrantów). Polski język jest jednym z najbardziej skomplikowanych języków świata, więc nie mamy trudności w nauczeniu się jakiegokolwiek innego jeśli zechcemy, bo żadna gramatyka nas nie zagnie.
Była tutaj jakiś czas temu przedstawiona historia informatyka mieszkającego w Danii, który robił drugie studia, chodziło o egzamin z Matmy i kiedy on rozwiązywał macierze w głowie i na kartce to reszta ciołków potrzebowała mądrzejszych kalkulatorów od nich samych. Chodzi mi o to że kur*a jesteśmy w ch*j dobrzy w tym co robimy i nie dajmy się ogłupić komuś.

Wracając do Tematu (OT, pozdro dla kumatych) film przedstawia c w warszawie ładne warte zobaczenia, poznania. Byłem ostatnio sam nie widziałem i w tech chwili żałuje. Bo ładny mamy kraj i każdy o tym wie.

A co do polityki i wybory polityków, to przecież wiecie, że polityków my wybieramy ale to oni decydują czy mogą zostać czy też nie, ich wybór nie podlega chyba dyskusji bo każdy kto ma łeb na karku by nie uciekał kiedy za bezdurne kase dostaje.

sobanek

2015-08-21, 07:29
Dostanę ostrzeżenie, a może nawet i bana, ale w dupie.

WY. Wy jesteście powodem dla którego w tym pie**olonym kraju nic się nie zmieni. Film zajebisty - pokazał Warszawę nowoczesną, ładną i zadbaną, czyli taką jaka jest - do tej sprzed dziesięciu lat nie ma nawet porównania.

Mieszkam poza granicami Polski i za każdym razem jak do tego kraju lecę, widzę jak on się zmienia.

Tak, wk***iające są te płatne autostrady i to ile czasu zajęło aby je zbudować, ale do ch*ja wafla - są. Od Berlina do pie**olonej Warszawy jadę sobie autostradą z dobrą nawierzchnią, a nie jak jeszcze niedawno pie**oloną drogą polną.

Ktoś się pyta o co chodzi z cebulactwem - to jest właśnie cebulactwo - nie ludzie z parawanami na plaży, czy bójki o karpia w LIDLu - największym cebulactwem jest to, że nieważne jak u nas będzie, bo i tak każdy mieszkaniec tego kraju to zgnoi i będzie się czepiać.

Nie możecie chociaż raz, wy pie**oleni malkontenci obejrzeć coś, nacieszyć się tym i rzucić chociaź minimalną dawką j***nego optymizmu?

Macie problemy z podatkami - to zapie**alać do polityki i budować nowe partie.
Macie problemy z wyzyskującymi zagranicznymi korporacjami - ruszyć dupę, napisać biznesplan, pojechać na zarobek na emigrację czy też wziąć kredyt i założyć własną firmę.

To jest to - uważacie się wszyscy jako naród za pępek świata i myślicie, że wszystko zrobi się samo i za was.

A teraz czekam aż mi dopie**olicie, że jestem emigracyjną k***ą i żebym sobie tam siedział, ale mówiąc szczerze jak patrzę na tą nienawiść, chamstwo, buractwo i podejście, to zastanawiam się czy lepiej właśnie tak nie zrobić.

Hannibal_PL

2015-08-21, 07:29
@chucho
Chyba bym tego lepiej nie ujął. Coś w tym jest że Polska to teraz ultramieszanka nacji bo wszystkich Polaków co coś osiągnęli to wybili.


Dodam jeszcze, że z czego tu się cieszyć? Przyjrzyjcie się temu co nagrywa. Jedno pendolino, jedno centrum gdzie jak ładnie staniesz to myślisz żeś w prawdziwym centrum miasta, a jak staniesz gdzie indziej to nagle okazuje się że to wielkie centrum to tak naprawdę 5 wieżowców na krzyż.
Kolejne ujęcia: muzeum żydów, kolejne i kolejne. Plac zamkowy kręcony z 15 różnych ujęć. Tak piękna jest Warszawa.
Kolejne, metro. 2 nitki na całą Polskę. No k***a hurra.

Wojsko w rozsypce, prawo to totalna rozjebunda. Nie wiem dla kogo, ale sądy na pewno nie działają dla społeczeństwa. Kraj gdzie politycy są dodatkowo karmieni z kieszeń zachodnich prominentów. Kraj gdzie to nie posłowie głosują nad ustawami a górna wierchuszka(dostają karteczki jak mają w danej sprawie głosować). Nie dziwię się że sala sejmowa jest pusta skoro i tak to wszystko jedno.

Zawsze k***a było wszystko jedno.

Gdyby ktoś chciał przewrót wojskowy robić - jestem chętny. Walka o władzę(tym razem o dobro Polski) zawsze w cenie.

darczi81

2015-08-21, 07:36
ale że co, był w Warszawie i tym się tylko podnieca? a Mazury? Podlasie, Zachodniopomorskie i cała reszta, bez jaja, na warsiawce Polska się nie konczy

KaruzeLek

2015-08-21, 08:09
@sobanek

Piwo bo tez już mam dość tej smutnej jak p*zda mentalności

Koleś nakręcił parę filmików o różnych miejscach, ale gównoburza jest tylko w komentarzach pod filmikiem o Wawie, bo to jest jedyne Polskie miasto jakie uwiecznił.

Zresztą tu tez już jest pierdzielenie o wszystkim, a najwięcej jak tu źle.

WeedLover

2015-08-21, 08:56
Same ujęcia Warszawy, i to ma być super? Ciągle stadion i te same wieżowce. A idź pan w c**j z taką promocją.

ro...........24

2015-08-21, 09:30
Co się zobaczyło to już się nie odzobaczy

Ma...........gw

2015-08-21, 10:12
@Chucho

Pięknie napisane.

stery_srh

2015-08-21, 10:24
@Chucho - piwo. Fajnie, że pomimo młodego wieku, potrafisz spojrzeć na to wszystko z dystansem i rozsądnie ocenić.

Hidalgo

2015-08-21, 11:08
Patrz pan, nawet jak już na świecie docenią (bo filmik jest bardzo popularny za granicą) to taki Wiesiek z Włodkiem i tak powiedzą "a bo panie, w tej warszafce to się kradnie to majo".
No i tak to właśnie wygląda. Jesteście k***a żałośni.

qwerq221

2015-08-21, 12:45
@Chucho
No i takich ludzi to ja rozumiem chętnie bym porozmawiał z tobą przy piwku.

Avalanger

2015-08-21, 13:10
Chucho napisał/a:

Bądź z zachodu, zarabiaj funty albo euro, w godnych warunkach, jedź do taniej Polski i podziwiaj. Jedz na mieście, śpij w hotelu, narób bałaganu jak chcesz i tak przyjdzie pani i posprząta. I jeszcze zar*chasz, jak foczki ogarną, że posiadasz twardą walutę. Jak jesteś młodym człowiekiem stąd, to za piwo na mieście z kumplem oddajesz godzinę pracy poniżej kwalifikacji, poniżej godności, powyżej obowiązków i na śmieciówce, jeśli łaska.



Na wstępie mówiłem, że mój optymizm nie dotyczy warunków utrzymania oraz finansów w szerokim tego słowa znaczeniu, skupiałem się nad problemami dotyczącymi naszej godności oraz kompleksach wobec innych krajów/nacji UE.
Jeśli chodzi o pieniądze, to jesteśmy BARDZO w tyle, i zapewne ta sytuacja przez długi czas się niestety nie zmieni.


Chucho napisał/a:

Tu przetarg na budowę autostrady wygrywa firma, która na stanie nie miała nigdy koparki, ani inżyniera. wygrywa, bo dała nierealnie niską cenę, a potem to już leci: bierze miliardy zaliczki, rozgrzebuje robotę rękami podwykonawców, w międzyczasie ogłasza upadłość, w jakimś raju podatkowym kolejna willa powstaje, a gdzieś tam w odległej Polsce jacyś turyści spuszczają się nad urodą Warszawy, do wtóru polskich internautów... Pięknie Ku**a!



Pełna zgoda. Prawo, ogólnie procedury przetargowe oraz wszelkie zapisy prawne ich dotyczące to jeden wielki SYF.
Bardzo prosty przykład - w moich Kielcach pewna firma spieprzyła kiedyś przystanki.
Cóż, minęło kilka lat, znów padło na rewitalizację transportu publicznego, znów na przystanki. I co?
Wspomniana wyżej firma partaczy, ku ogromnemu niezadowoleniu i - mało tego - b.dużym protestom włodarzy miasta - ponownie przejęła projekt. Najlepsza oferta to najlepsza oferta i miasto MUSIAŁO wybrać tę konkretną firmę, chociaż już, czyli po zaledwie kilkunastu tygodniach od rozpoczęcia prac wiadomo, iż będzie to kompromitacja przynajmniej na skalę Polski.

Zresztą sami zobaczcie:

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/kielce-miasto-absurdow,168926.html


Chucho napisał/a:

Trzeba kochać UE (SIC!). Gdyby nie ta Unia, gdyby nie te pieniądze pożyczone nam, to tej infrastruktury i zabytków by nie bylo. Koleżka z zagranicy nawet nie miałby gdzie wylądować! Unia daje i to chętnie daje. ALE! Ale.... Ku**a! Uwaga! Daje pod warunkiem, że do jakiegoś tam dnia cośtam powstanie. Jak nie to kara i natentychmiastowy zwrot kasy. Dlatego, i tylko dlatego w Polsce coś powstaje (patrz wyżej - przetargi) - parki, lawki, przystanki, może jakieś lotnisko, jakieś muzeum na które stać zagranicznych..



Za kasę z UE powstają budynki niekoniecznie przydatne szaremu Kowalskiemu, to oczywiste.


Chucho napisał/a:

Nie ma opieki medycznej, nie ma na poważną naukę, na wojsko, na policję, na emerytury, na drogi. 40mln naród, w którym większość, jak obstawiam, gospodarstw utrzymuje się z 2, 3 lub więcej etatów, przy tych podatkach - nie starcza na nic. Ale jak widać zachwyty są. To jak u ruskich: żre cebulę, jest wódka tania, mieszka w tekturowej norze na kupie z dziećmi gdzieś w Magnitogorsku, pracuje w walcowni stali, która powoli go zabija, ale jaki dumny! Obywatel świata! Mateczka rasija wszystko mu daje, dom, jedzenie, prace - żyje w największym mocarstwie.




Nikt normalny nie mówi, że mieszka 'w zielonej wyspie' jak to się zwykło mawiać.
Zwróć jednak uwagę, że skupiłem się na totalnie odmiennych aspektach życia.
Ponownie zapewniam, że z mojej strony pełna zgoda w odniesieniu do tego, co piszesz, jednakże jeśli cały czas mielibyśmy gnębić się myślami, że żyjemy za 1/4 tego co Niemiec, to wierz mi szczerze, 90% z nas nie dożyłoby 40stki.
Odnośnie ZSRR, to doskonale wiemy, że stopa życia u nich to tragedia, i tylko ustawieni oligarchowie mają dobrze. Reszta klepie biedę po dupie tak mocno, że słychać to w Australii. ;)


Chucho napisał/a:

Nie zgodzę się, z tymi mediami. Nie zgówniają Polaków, przeciwnie. Po prostu promują pederastów, lewaków, byłych zbrodniarzy, klakierów, konformistów, czasem zwykle szmaty, wymyślają tematy zastępcze, odżywianie, porady, srady dupady... nie muszą grozić, że dostaniesz po pupie jak nie polubisz kumpla-druha, ultra-wege-rasta-narko-pederastę. Po prostu zrobią z ciebie kołtuna, ciemnotę, a co gorsza nie będziesz wtedy jeździł nowym audi, tak jak xawier, co pod tymi ideami podpisał się obiema swoimi lewymi rękami. Masz takich lubić i koniec. Szczerze przytulić do serca. Warunkują nas jak psy.



Pomimo tego, co twierdzisz w pierwszym zdaniu, oczywiście, że zgówniają. Co dziwne, sam się poprawiasz w zdaniu ostatnim, przyznając że warunkują nas jak psy.
Dla mnie to właśnie zgównianie. ;)

Obecnie nie ma polskich mediów - no może pomimo TV Trwam (tak, śmiejcie się lemingi dalej) albo coś na kształt TV Republika.
Poza tym istnieją wyłącznie media polskojęzyczne, często przekonujące nas o - i tu uwaga - korzyściach przemawiania na korzyść naszych sąsiadów, UE, muslimów, itp. ;)

Poza tym, pełna zgoda co do tworzenia ciemnoty, obniżania inteligencji.
Obecne "polskie media" nie tylko wpajają nam ch*jowe wartości, lecz PRZEDE wszystkim stwarzają otoczkę oraz cały szereg czynników potrzebnych ku temu, by Polak UWIERZYŁ W SŁUSZNOŚĆ tego, co słyszy.

Innego wytłumaczenia faktu, iż:
- Polacy nie wyszli na ulicę obalać rząd
- Tolerujemy Platformę i co gorsza - ma ona jeszcze jakieś poparcie
- Nikt z tej bandy darmozjadów nie dostał kulki w łeb
- Nie doszło do zamachu stanu
- Duża część Polaków NIE JEST euro-ahmedo-murzyno-cygano sceptykami

nie widzę.
Po prostu nie widzę.
Przeciętnemu Polakowi informację przekazuje się tak, by na zapowiedź solidnego kopa w dupę czuł podniecenie z powodu zapowiadającej się przygody.

Mamy :
- Czuć satysfakcję z cudzych sukcesów,
- Przymykać oczy na cudze machloje nas dosięgające,
- Przymykać oczy na pederastów, ludzi niszczących instytucję rodziny, mir domowy;
- Wierzyć że będzie lepiej;
- Nie doszukiwać się drugiego dna.


Chucho napisał/a:

Przeciętny odbiorca tej papki na wieść, że minister Nowak dostał zegarek wart 50 tys zł (dobra roczna pensja), zadowala się tłumaczeniem, iż kupiła mu go żona. Bagatela! Azali nie wolno to?! I nie ma związku nagrany Nowak, posrany, że mu będzie fiskus 'żonę trzepał' czy jakoś tak. Tu bohaterem jest mecenas, co daje tysiące, a kradnie MILIARDY, uwikłany we wszystkie afery wszystkich RP, łącznie z Papałą i Olewnikiem, ten, co to go w TVN-ie gloryfikowali: dostał milion od ojca i pomnożył go 4000 razy! Wielki Kulczyk! Skąd tata za komuny miał pieniądze, co prywatyzował, jak i za pośrednictwem jakich służb - o tym się nikt nie zająknie.



Jestem młodym gówniarzem w stosunku co do niektórych, w PRLu nie żyłem, jednak jednego jestem pewien - jego metody nie odeszły do lamusa.

Jak Kulczyk dorobił się fortuny?
Jaki szmal PO wyprowadzała na prywatne konta?
JAKIE MACHLOJE PRZECHODZIŁY TYLNYMI DRZWIAMI PODCZAS ROBIENIA ZASŁON Z DYMU W POSTACI AFER Z ZEGARKÓW NOWAKA, MIRABELEK NIESIOŁA ORAZ PERYPETII pie**olNIĘTEJ KAŚKI W. Z SOSNOWCA?

Tego bez solidnego, rzetelnego śledztwa, przeprowadzanego przez speców, oraz afer pokroju taśmowej, nie dowie się nikt.



Chucho napisał/a:

Nie ma nawet w tym kraju uczciwych sądów, które byto osądziły. to mnie boli. Jak się widzi niewinnych ludzi walczących z tym zbrodniczym systemem jak z hydrą, latami po sądach, majątek zrujnowany, zdrowie zrujnowane, rodzina w rozpadzie i nie ma uczciwego sędziego, który uczciwie i sprawnie by zasądził, ażeby tylko lżej z tego świata się schodziło, bo o zadośćuczynieniu nie ma mowy.



Pełna zgoda.


Chucho napisał/a:


A wogóle to nie ma czegoś takiego jak Polacy. Ten naród już wymarł, był jak gen recesywny, jak dobry pieniądz wypierany przez ten zły. Jesteśmy mieszanką ludzi ze wschodu, nawiezionych do Warszawy, by uzupełnić 90% brak ludności tego miasta po wojnie. Albo do Nowej Huty - 700 tys mieszkancow Krakowa, z czego 200 tys to huta. A Huciarze to osobna nacja, sami o sobie tak myślą. Myślą trochę jak Ślązacy i bardzo jak Ruskie (patrz wyżej). Mamy tu miszmasz germanow, rosjan i żydów, którzy podobno zostali całkowicie zgładzeni w tym kraju. Moim zdaniem tylko zniknęli z ewidencji, żyją pod innymi nazwiskami, przejmują kamienice albo oddają Polskie lasy Izraelowi.



Nie zgadzam się.
I to zdecydowanie.

pie**olnij wszystko, weź dwa dni urlopu.
Weź flaszkę wódki, nalewkę i pojedź na polską wieś. Taką porządną. Autentyczną. Niespecjalnie uprzemysłowioną, bez sadów, pól truskawek czy innego gówna, gdzie za śmieszne stawki zatrudniani są masowo Ukraińcy oraz Ruscy.

Pojedź do jakiejś wiochy na podkarpaciu, w świętokrzyskim, małopolskim.
Zapraszam.
Przyjedź, znajdź jakąś żwawą babunię (jakich pełno). Pogadaj.
Spotkaj jej przyjaciółkę z dzieciństwa. Syna, ewentualnie męża w podeszłym już wieku.
Obalcie flaszkę bądź nalewkę.


Polacy istnieją i nie są zagrożeni wyginięciem. Pełno autentycznych, dumnych z pochodzenia Polaków żyje tam, gdzie czas płynie po prostu wolniej. Niedostrzeganych przez karierowiczów, młodzież, media, słowem : ludzi zabieganych.
Ilu to z nas może pochwalić się świetnymi babciami, dziadkami, którzy pamiętali czasy wojny?
Te opowieści o okupacjach czerwonej i szwabskiej zarazy, ta autentyczność w byciu sobą, te świadectwo własnej wartości, które wystawiali sobie przez całe życie, ciężką, solidną oraz uczciwą pracą. "Jakością" wychowywania kolejnych pokoleń w Patriotyźmie, miłości do boga oraz w poszanowaniu do instytucji Rodziny.
Tego nie dostrzeżesz w korpoludzikach robiących dla Coca-Coli czy zapieprzających na zapleczu w Carrefourze.

Tego nie dostrzeżesz w rzeszy mongołów wielbiących
- alkohol, zioło, dopalacze w ilościach przemysłowych (+lans)
- Friends(sex) with benefits, bo po ch*j komu żona i dziecko w wieku załóżmy 30lat, "jeszcze za wcześnie";
- łatwy zysk,
- telewizyjną rozrywkę,
a przede wszystkim
- życie bez głębszej refleksji. Nad k***a niczym.

Żyjesz, będąc produktem, narzędziem w rękach kogoś innego, niczym lepka masa plasteliny, z której można ulepić każde gówno.

I takich właśnie jednostek jest wśród młodzieży bardzo dużo i właśnie to uważam za problem właściwy.

Mnóstwo Januszy i innych Mirków rodem z PRLu też świętymi nie są, ale na szczęście naprawdę wielu, wielu ludzi ma myślenie w miarę rozsądne i bynajmniej nie widzę problemu w mniejszościach narodowych.

Trochę tego dziadostwa jest, to prawda, ale nie jest to jeszcze skala alarmowa. Zarówno Warszawa, Łódź jak i Kraków, Poznań czy Wrocław (czyli największe miasta) składają się głownie z ludzi aktywnych- studentów, ludzi którzy COŚ robią.
Socjal zdecydowanie zniechęca do siedzenia na dupie - na kilkaset moich nawet głupich facebookowych znajomości, z tego przywileju korzysta może 2-5%. Czyli błąd statystyczny.
Reszta pracuje, studiuje, zapie**ala.

Można?
Można. ;)