18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

TF-X już niedługo tak będziemy podróżować

koreapłn • 2013-05-13, 08:11
więcej info na stronie terrafugia.com/aircraft[video]
[/video]

dagins

2013-05-14, 21:46
Jeśli tak dalej pójdzie, to za 30 lat Polska cofnie się do średniowiecza i będziemy jeździć konno, bo nikt nie zapłaci 20zł za litr paliwa.

Mr.Benny

2013-05-14, 22:17
Ja dziękuję. Pozostanę na ziemi. Gdyby Bóg chciał żebym latał dałby mi skrzydła, a tak dostałem ogromnego ku*asa. Poza tym ten pojeździk jest brzydki jak dupa mojego psa.

riczardson

2013-05-14, 22:22
@up
a tego 'ogromnego' ku*asa wkładasz zawsze rankiem w dupę Twojego psa? ;)

raskolnikov74

2013-05-14, 22:58
@Mr.Benny

Gdyby Bóg chciał, żebyś mył zęby, zamiast palców miałbyś szczoteczki.

ni...........ne

2013-05-14, 22:59
Przecież daliby to jako samolot czy coś w tym stylu i zrobienie prawka na to coś kosztowałoby z 10tyś i pewnie można będzie używać tego startując i lądując na lotniskach, i jeszcze trzeba będzie informować gdzie się leci i jak długo będzie się w powietrzu. Krótko mówiąc nigdy nie będzie latających samochodów.

ska

2013-05-14, 23:07
Załóżmy hipotetyczne, mamy trzy silniki i znikome rezerwy paliwa, po bułki do biedronki może starczy. A właściwości lotne raczej nie wiele różnią się od pospolitej cegły .

mlody0708

2013-05-14, 23:08
vajron napisał/a:

W Polsce zaraz ktoś by przez okno petem rzucił, drugi by sie zhaftał. A Ty idź sobie chodnikiem.

@mlody0708p*zda albo jak PiSiory utrzymają poparcie i nam zrobią 5 RP imienia kaczki smoleńskiej niepokałanej.



za 2 wojny światowej też jedni stawali do boju a inni uciekali...

kaskadhero

2013-05-14, 23:25
będzie wersja kombi ?

Lordzik92

2013-05-14, 23:44
Z ograniczeniem do 30 w miescie, daleko nie zalecimy...

Zl...........ny

2013-05-15, 09:18
Tak patrzyłem na ich stronie, to ten prototyp ale z rozkładanymi skrzydłami już działa, ale mam mieszane uczucia co do tego helikoptera, raczej nie liczyłbym na zbytnią stabilność lotu jak i przy lądowaniu/wznoszeniu się. Tak w ogóle, jeżeli mamy tutaj eksperta chciałbym się dowiedzieć czy przy tak małej powierzchni skrzydła ten helikotero samolot jest w stanie swobodnie szybować?

panmorda

2013-05-15, 09:33
w życiu bym do tego nie wsiadł, chyba żebym chciał się zabić przy pierwszym podmuchu wiatru.

clinton

2013-05-15, 13:12
juz w latach 90 jakis ziomek z ameryki kombinowal takie cos z silnikami elektrycznymi i pamietam ze mialo to cos calkiem fajny efekt. po 10 latach wyczaiłem w necie tego samego pana i ta sama maszyne. gosc podpisal jakas umowe na montowanie testowego systemo elektronicznej awioniki, ktory polegal na tym ze podawalo sie tylko cel podróży wysokosć lotu oraz predkosc wznoszenia a reszta od A do B zajmowal sie komp. głowy nie dam ale o ile mnie pamiec nie myli system pochodzil od jednej z galezi microsoftu. dzisiaj inne firmy kopiuja ten pomysł czyli za pare latek kazdy w warsztacie sobie takiego zbuduje z cześci ze szrotu w niemczech :D pamietam ze to latające ustrojstwo tego gościa niezmiennie mialo kolor czerwony gdyby ktos chcial szukac...

skinner1987

2013-05-15, 21:03
Było kiedyś na Discovery o podobnych wynalazkach. Stwierdzono tam, że technologicznie nie jest problem zrobić takie maszyny we w miarę rozsądnych cenach, jednak... do tej pory nie znalazł się nikt kto byłby w stanie wymyślić zasady ruchu takich pojazdów w powietrzu, aby można było poruszać się bezkolizyjnie