18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tętniak móżgu i ciśnienie krwi podczas wytrysku

Fredu • 2013-11-06, 18:28
Z dzisiejszego seminarium z neurochirurgii wyłowiłem ciekawostke, ktora mysle zainteresuje niejednego Sadola, ba! – może zmieni nawet odrobinę jego życie seksualne.
To, czym jest tętniak mózgu i jak bardzo zagraża życiu tłumaczyć nikomu nie trzeba. Okazuje się jednak, że do czynników mogących spowodować jego pęknięcie obok wysiłku, nadciśnienia czy urazu należy także tak przyjemna i powszechna (daj Boze..) aktywność jak uprawianie sexu.

Hamerykanie wyciągneli takie wnioski z wieloletnich obserwacji ( z przerwami 1957 – 1990, Department of Obstetrics and Gynecology at Washington University in St. Louis – Klinika Położnictwa i Ginekologii ), mających na celu monitorowanie wpływu aktywności seksualnej na różne parametry ciała i psychiki człowieka. Pan William H. Masters i pani Viriginia E. Johnson poprosili pary ochotników, by uprawiały seks z wszczepionymi pod skórę (dla precyzji pomiaru) aparatami do mierzenia ciśnienia krwi.

Wnioski? Wystąpienie SAH ( krwotoku podpajęczynówkowego – skutku pękniecia tętniaka ) u ludzi z tętniakiem mózgu w 14. 5% spowodowane było bezpośrednio uprawianiem sexu i wystąpiło w trakcie stosunku; szczegółowo – 33.3 % SAHów u mężczyzn, ale tylko 6.8 % u kobiet.

Ciekawsze jest jednak to, że podczas wytrysku ciśnienie krwi ( nie w ch*ju, w organizmie całym) osiąga chwilową wartość 260/16o mm Hg!
Dla prównania: normalne ciśnienie krwi to 130/80 mm Hg, najcięższe stadium nadciśnienia to 180/110 mm Hg. Nasze tętnice Matka Natura zaprojektowała do wytrzymania ciśnienia rzędu 300/200 mm Hg, czyli można dojść i zaraz zejść… :emo:

Panie widać nie angażują się tak bardzo, bo ciśnienie skacze im podczas stosunku tylko do 160 mm Hg, chociaż my nie jesteśmy im dłużni, bo nie do ukrycia był kolejny wniosek wyciągniety z badania: wspomniane przeze mnie takie ekstremalne skoki ciśnienia nigdy nie występowały u badanych uprawiających sex ze stałą partnerką, a z żoną to już w ogole nie… :mrgreen:

Dociekliwych zachęcam do googlowania tematu ze zdjęcia lub "sex coffee raise risk aneurysm rupture" lub w witrynie pubmed materiał numer 20540599 , poniżej macie jeszcze zdjęcie tętniaka.

Materiał całkowicie własny.




Gader

2013-11-07, 10:23
Sadol się szkoli na lekarza?! pie**ole to jakby się leczyć u murarza...

PoMaluchu

2013-11-07, 10:57
Z całości Sah-ów 33.3 % u mężczyzn, a 4,6 % u kobiet. Wnioskuję, że ich kobiety udają orgazmy:)

Maynn

2013-11-07, 11:07
Z serii sadistic uczy i bawi!

XwOLF

2013-11-07, 11:11
Idę zwalić. Trzymajcie kciuki!

Da...........us

2013-11-07, 12:08
Dość walenia gruchy na resztę życia.

Roozek

2013-11-07, 17:01
Wyszedł nowy serial Masters of Sex i znaleźli się przyszli doktorzy. Sezon się jeszcze nie skończył a ekspertów jak grzybków zaraz powyrasta.

synu24

2013-11-07, 18:15
Mojej ciotce pękł tetniak podczas srania, miała zatwardzenie, przeżyła i dziasiaj sie z tego smieje choziaż nic nie pamięta z tego zdarzenia.

Azrax

2013-11-07, 20:42
Muszę walić ostrożniej, bo zemrę :)

wicek111

2013-11-07, 22:18
k***a teraz będę się bał konia zwalić :D

rozyk

2013-11-08, 12:18
mialem tetniaka peknal mi nawet ,w wieku 13 lat jak sobie popie**alalem na koncert w sumie smiesznie , bo ide z kumplami i kolezanka cos wydziwiala ze jest chora ze jej slabo i dziwne historie a ja podchodze do kumpla i mowie ej zaraz zemdleje i bach na ulice dobrzee ze mnie zlapal i budze sie caly zarzygany , jacys ludzie do okola , karetka a jakis dzadek najebol najebol sie gowniarz a ja juz ledwo zylem i wsadzili mnie do karetki w szpitalu szybka diagnoza tetniak tetnicy mozgowej , bezposrednie zagrozenie zycia , matula w ryk ja sobie mysle no k***a ladnie dopiero sie zaczelo fajnie robic dali mi jakiegos glupiego jasia i usnolem po czym bylem nie przytomny przez trzy dni pozniej operacja , otworzyli mi czaszke<trepanacja> zalozyli matalowy klips na tetniaka , wsadzil kawalek czaszki z powroteme i dopiero po tygodniu jak sie obudzilem , , mialem w tym czasie ostatne namaszczenia i cale moje gimbazjum zbieralo sie , chodzili na msze , dupeczki plakaly ^^> a ja sobie spalem w spiaczce , po operacji mialem niedowlad lewej strony ciala bo tetniak byl z prawej strony i usmiechalem sie tylko prawa strona , kulalem , lewa reka praktycznie nie byla uzywana przeze mnie , jak wstalem na 5 minut do kibla to prawie zemdlalem i musialem zaraz wracac do lezenia , a co najlepsze dopiero po okolo miesiacu dotarlo do mnie co sie dzialo , teraz minelo pare dobrych lat , chodzilem na boks , palilem , pilem ogolnie czuje sie jakby nic sie stalo ale wiem jedno , kazdy kto pie**oli ze chce sie zabic jest debilem bo nigdy jego zyciu nic nie zagrazalo , to samo tyczy sie cpunow mam na mysli tych co wciagaja fete , pala crack , albo wstrzykuja sobie here, ch*j juz z tym zielskem , nie jaram juz ale wiem ze nie szkodzi tak bardzo jak sie tam zjarasz pare razy na jakis czas ale i tak ,jakim nie odpowiedzialnym idiota trzeba byc zeby tak narazac zycie dla fajnego stanu, teraz nawet autem nie jezdze niebezpiecznie, albo debile co sa ostro z huliganki i sie bija , jeden cios , zly upadek i tracisz zycie , dlatego ngdy nie zrozumie ludzi ktorzy nie doceniaja zycia i ch*j