18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Testy fizyczne do policji dyskryminują kobiety

Medivh31 • 2014-09-09, 00:17
"RPO: Egzaminy fizyczne do policji dyskryminują kobiety. Chcą łatwiejszych

Rzeczniczka Praw Obywatelskiej Irena Lipowicz utrzymuje, iż testy sprawnościowe, które przeprowadza się podczas rekrutacji do policji dyskryminują kobiety. Nie uwzględniają bowiem różnic biologicznych między kobietą a mężczyzną.

W Polsce już ponad 15 procent funkcjonariuszy policji to kobiety. Aż 2 tysiące pań służy w Warszawie. Dla przykładu w Austrii postawiono sobie za cel, by w służbach mundurowych kobiety stanowiły aż połowę. Podobnie jest w Holandii, gdzie prowadzi się szeroką kampanię zachęcającą panie do wstępowania w szeregi policji. Testy w tych krajach są inne dla mężczyzn i inne dla kobiet.

Policjantki skarżą się do Rzeczniczki Praw Obywatelskiej. Egzaminy w Polsce nie uwzględniają bowiem różnic biologicznych między płciami. Lipowicz zwróciła się w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Testy mają naruszać konstytucję, ponieważ ograniczają one kobietom możliwość dostania się do służby publicznej. Trzeba nadmienić, że wiele policjantek jest przeciwne nowym rozwiązaniom. Obawiają się, że będą traktowane jako „gorsi pracownicy”.

W rozmowie z natemat.pl jedna z policjantek przyznaje, iż testy są nawet za łatwe, a do policji dostają się przeciętniacy."

Źródło:

http://pikio.pl/rpo-egzam...a-latwiejszych/

Kolejny przejaw "oświeconej" polityki wzorowanej na tym co ma miejsce na zachodzie. Obawiam się że wprowadzenie zmian proponowanych przez RPO doprowadzi tylko do dalszego obniżenia standardów jakie ma spełniać policja; bo w gruncie rzeczy co za problem obić policjantkę która zdawała testy na poziomie easy i wziąć jej broń? Jak w ogóle można przy tworzeniu testów do służb mundurowych stosować podwójne standardy; przecież w takiej pracy powinno chodzić tylko i wyłącznie o prawidłowe, skuteczne i bezpieczne wykonywanie czynności. I tutaj nie chodzi tylko o dobro społeczeństwa ale również o samą policjantkę/policjanta który dokonuje jakiejkolwiek czynności.
Najbardziej współczuję tym paniom które zdały trudne testy a teraz jak znam życie będą traktowane gorzej tylko i wyłącznie ze względu na całkowicie bezsensowne decyzje.

~Velture

2014-09-09, 06:44
No to skoro każdy ma być równy i traktowany wyjątkowo jednocześnie to nie ogarniam fazy. Albo mają być baby traktowane na równi z facetami albo feministyczne podejście ,że mają być traktowane lepiej.

Idąc dalej tym poj***nym tokiem rozumowania to grubi też są dyskryminowani na testach sprawnościowych. Brniemy dalej - inwalidzi na wózkach również są dyskryminowani jak również osoby z ciężkim porażeniem mózgowym.
Moim zdaniem jak tak ma wyglądać logika państwa to od razu zróbmy konkurs na zgadywankę ile dokładnie deszczu spadnie w milimetrach w ciągu miesiąca i wtedy każdy ma równe szanse.... chociaż nie do końca bo wróżki z tarota mogą ściągać i mieć nieuczciwą przewagę....

seattle

2014-09-09, 08:07
Pracowałem kiedyś z jedną blondynką, wszyscy w pracy mieli wyrobione zdanie na jej temat, była tępa do kwadratu. Czasami wpadał do niej na pogaduchy przy kawce wypacykowany wyżelowany policjancik który miał się nie wiadomo za jakiego asa, pasowali do siebie jak ulał. Ten to policjancik jak wszyscy mniemaliśmy jakoś musiał przepchnąć jej papiery i od kilku lat ta idiotka też chwali się że jest funkcjonariuszką... Drugi przykład, kolega z podwórka, największa p*zda, fałszywy zazdrośnik, zawsze ostatni kiedy coś się działo, też od kilkunastu lat w policji... Takie właśnie miernoty chodzą potem po ulicach i biorą odwet za lata kiedy dostawali po dupsku.

kapelan_szturmowy

2014-09-09, 10:16
a ja bym chciał żeby w drogówce były same policjantki. Oni je chyba wybierają na castingach i można im taki bajer wciskać że aż pała mięknie. Ostatnio jechałem bez pasów, świateł i wogóle, a skończyło się na "pouczeniu" i gdyby nie to że był tam też policjant, to by pewnie się skończyło wymianą numerów telefonu.

4h...........ch

2014-09-09, 10:21
Co jak co ale w takich zawodach: policjant, sanitariusz, strażak nie może być różnicy między facetem a kobietą. Bo :
- Poszkodowany w wypadku chce być uratowany, a nie że to kobieta i może nie podołać
- Ogień nie patrzy czy gasi go kobieta czy facet, tym bardziej woda wychodząca z brzegów nie będzie myśleć: "A może powinnam poczekać, w końcu worki układają kobiety, dam im szansę"
- Złodziej nie będzie uciekał wolniej czy mniej się bronił bo goni go policjantka.

ch*j w dupę kobietom, chcą być policjantkami mają być tak samo wysportowane co mężczyźni, z resztą niemal cały egzamin jest trudny zależnie od własnej masy ciała.

lapps

2014-09-09, 11:36
fiattt napisał/a:

a ja bym chciał żeby w drogówce były same policjantki. Oni je chyba wybierają na castingach i można im taki bajer wciskać że aż pała mięknie. Ostatnio jechałem bez pasów, świateł i wogóle, a skończyło się na "pouczeniu" i gdyby nie to że był tam też policjant, to by pewnie się skończyło wymianą numerów telefonu.



to samo mialem napisac :D kobieta to ci ani nie wpie**oli porzadnie, nawet jak cie skuje, zwyzywa i potraktuje jak smiecia to mozna z tego czerpac przyjemnosc :D same plusy, tylko te feministki beda wk***ione jezdzic, ze co jedna bardziej sfrustrowana policjantka je bedzie udupiala :D

Daimler1916

2014-09-09, 13:54
Co za głupie gadanie. Najpierw marudzą, że kobiety są równe mężczyzną i chcą takich samych praw, a potem, że testy są za trudne i powinny mieć łatwiej bo jednak nie są równe bo są kobietami. Jeszcze troche to przez takie wymysły mężczyźni zostaną mniejszością w slużbach mundurowych (o ile już nie są).....

Sfidt

2014-09-09, 14:59
Ja jestem za, niech w prewencji 100% będą babki. I na mecze taki oddział prewencji pod stadionem, albo na 11 listopada. Ale by się po nich przebiegli. Od razu by się rządowi odechciało popierania takich pomysłów. BTW Art 33. Konstytucji RP mówi jasno:
Art 33.
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.
2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, ZATRUDNIENIA I AWANSÓW, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do ZAJMOWANIA STANOWISK, PEŁNIENIA FUNKCJI ORAZ UZYSKIWANIA GODNOŚCI PUBLICZNYCH I ODZNACZEŃ.

To równe, czy nierówne?

Alex_De_Large

2014-09-10, 14:54
I gdzie są teraz te j***ne feministki? Równouprawnienie nagle się nie podoba?

maciek1324

2014-09-10, 15:02
Prosze bardzo jak Panie pięknie sobie tutaj radzą ;) Swoją drogą to poziom tych testów i tak jest tak niski że średnio wyrośnięty gimbus w rurkach dał by sobie rade.


OHMP

2014-09-10, 15:11
Bo kobiety, kandydatki na policjantki myślą, że mężczyźni, cwaniaki, złodzieje są dżentelmenami i nie pobiją kobiety :)
Tępe dzidy..

@maciek1324
To jest test na policjanta? Przecież w gimnazjum na wf trudniejsze rozgrzewki były, zwłaszcza jak się wk***iało wuefistę :D

maciek1324

2014-09-10, 15:32
@OHMP Na filmiku pokazana jest rozgrzewka i częściowa próba pokonania toru przeszkód (kończy sie na biegu przez płotki i pięknej wyjebce młodej lalki ;P).
Dla mnie ten poziom wydaje się śmieszny ponieważ ukończyłem AWF i szczerze mówiąc więcej wymagałem od dzieciaków w gimnazjach gdzie odbywałem praktyki.

zonk

2014-09-10, 16:01
Też mam wrażenie że czasami rozgrzewka w szkole była bardziej dobijająca niż ten test na policjmajstra.

jarzembina

2014-09-10, 16:02
"Testy mają naruszać konstytucję, ponieważ ograniczają one kobietom możliwość dostania się do służby publicznej."

Idąc za tą logiką generalnie wszelkie przejawy równości kobiet i mężczyzn w prawie, na przykład możliwość głosowania powinny być traktowane jako naruszające konstytucję, w końcu kobiety nie są równe mężczyznom, występują różnice biologiczne*. k***a, nie czaję tego, najpierw się emancypują i chcą równości, a jak już ją mają, to chcą szczególnego traktowania. A jak już się zmieni testy sprawnościowe, to strzelą focha i powiedzą, że już nie chcą, bo nie potrzebują specjalnego traktowania i sami powinniśmy się tego domyślić, tak? Jedyna rzecz, której uczą okrzyki tępych feministek, to żeby zlać je ciepłym moczem i postępować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i logiką... Szkoda, że przez takie głupie pindy normalne, fajne i kumate laski są traktowane jak niepełnosprytne.

*jakoś fakt, że kobiety mają mniejszą puszkę mózgową od mężczyzn oznacza według feministek, że są co najmniej tak mądre jak faceci, o ile nie bardziej i żadne prawa i przywileje nie powinny być im odebrane. Innymi słowy - mam krótsze nogi = mam mieć mniejsze wymagania w biegu na 100m, mam mniejszy mózg = jestem tak mądra jak facet, a każdy test, który wykaże inaczej jest szowinistyczny, seksistowski i wynika z patriarchalnego systemu, którego trzymają się seksistowscy naukowcy tworzący takie testy. FUCK LOGIC.

Sz...........jk

2014-09-10, 18:03
Ludzie, do k***y nędzy! Testy WF dla kandydatów na policjantów są na tak żenująco niskim poziomie, że aż szkoda to komentować. Ja po 1,5 roku regularnych treningów bez problemu zaliczałem WF dla jednostek desantowych Wojska Polskiego (nie mówiąc już o moim obecnym poziomie wytrenowania), a testy do Policji są dużo łatwiejsze. Nie może być tak, że ktoś bez przygotowania fizycznego zostaje funkcjonariuszem służb mundurowych. To ma być wyzwanie, któremy szary człowiek nie będzie mógł podołać!

amitolotto

2014-09-10, 19:27
@up Fakt żenująco proste, zdałem je bez jakiegoś przygotowania a mistrzem nie jestem.(ale załatwili mnie na "psycho" )

A laski a raczej "szpachelki" większość udupiła przy rzucie piłką lekarską, co mądrzejsze chciały sobie skręcić kark przy przewrocie do tyłu. Najlepsza chciała przy przewrocie w przód, za co została zj***na przez prowadzącego test.