18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Test na prawdziwą terenówkę

n1troo • 2013-08-28, 21:45
Ciekawe która z tych pseudo terenówek umiała by takie coś ;)



oglądać od początku do końca

Browaryt

2013-08-29, 15:19
moje uno to nawet z garażu wyjedzie

saperman

2013-08-29, 16:44
greene napisał/a:

saper, do jakich celów zatem jest pseudo-terenówka?



Wygody, bezpieczenstwa, luksusu, a i czesto bardziej praktyczny, gdy trzeba zjechac z drogi lub pojezdzic po gorach. Wszystko jest dla ludzi; zalezy co kto potrzebuje.

siwens84

2013-08-29, 17:45
n1troo napisał/a:

oglądać od początku do końca



W 47 sekundzie wyłączyłem...
Nie bedziesz mi mówił co mam robić!!!!!!!! :shock:

Cygan93

2013-08-29, 21:58
Adirespect napisał/a:

@n1troo,

Nie będziesz mi mówił co mam robić!



k***a, wiedziałem, że ktoś to napisze... ja pie**ole, to jest bardziej oklepane niż dupsko kozy w Iraku.

qbcki

2013-08-29, 22:13
@Jodek_wwa

Albo to technikum przypadkiem skończyłeś, albo nie przeczytałeś co bezmyślnie napisałeś...

Reduktor nie ma za zadanie przenosić napędu na przednią czy tylną oś, tylko jak nazwa wskazuje REDUKOWAĆ w tym wypadku zmniejszać przełożenie, a tym samym powiekszać moment obrotowy na kołach.

A blokada do reduktora to juz calkiem sie ma jak piernik do wiatraka. Blokade masz w moście a reduktor przy skrzyni biegów.

Widzę, że tylko tym defenderem jeździsz, pewnie ze starym po zakupy...

Jodek_wwa

2013-08-30, 19:55
@up

Proszę cwaniaku, Przedstaw mi budowę reduktora w LR. ;)

Racja, użyłem "potocznej" nazwy używanej we wszystkich warsztatach i przez wszystkich którzy tą markę znają.

TransferBox skłąda się z dwóch przełożeń oraz z biegu jałowego. Przełożenie szosowe oraz terenowe.
Jest kilkanaście typów "reduktorów" każdy ma inne przełożenie główne ;)

Przełożenia te są przenoszone na tzw: środkowy ukłąd różnicowy, który ma za zadanie równomiernie przenosić napęd na tą oś która ma najmniejszy opór. a blokada tego dyferencjału to właśnie difflock ;)

Nie pisz takich bzdur, bo mnie nie znasz...
a do sklepu prowadzam się VW typ 3 ;)

Pozdrawiam Ciebie serdecznie oraz pozostałych użytkowników i życzę stosunkowo udanej nocy.