18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

terrain, terrain, pull up, pull up

misiekdiablo1 • 2024-03-25, 07:45
śmierć parolotniarza na zawodach w Wietnamie

barni123pl

2024-03-25, 08:03
Jaka k***a śmierć przecież wylądował

baronturbina

2024-03-25, 08:33
Ojej. Biedny pan! Ale umarł na śmierć?

fabex

2024-03-25, 08:55
Azjatycki paralotniarz Mi Tu Lo

Nazhir

2024-03-25, 09:00
fabex napisał/a:

Azjatycki paralotniarz Mi Tu Lo



masz nieaktualne dane. Jego imię to: Hao Tu Flai

darek1234

2024-03-25, 09:35
Nie sądzę, żeby zginął, chyba że miał nóż w czole i palnięciem w ziemię sobie go dopchnął

Aaltonen

2024-03-25, 10:17
darek1234 napisał/a:

Nie sądzę, żeby zginął, chyba że miał nóż w czole i palnięciem w ziemię sobie go dopchnął



Chrzanisz. Wystarczy, że na Ziemi leżał jakiś kamień w który przywalił. Zginąć można przewracając się, a co dopiero upadając z takiej wysokości.

bercisko

2024-03-25, 10:21
Są tu jacyś fachowcy od r*chania owcy?
Co sie stało? Poważnie pytam. Trafił w jakiś prąd opadający, dziurę z niskim cisnieniem?

Krak

2024-03-25, 11:02
bercisko napisał/a:

Są tu jacyś fachowcy od r*chania owcy?
Co sie stało? Poważnie pytam. Trafił w jakiś prąd opadający, dziurę z niskim cisnieniem?



wyjaśnię używając porównania:
"zatrzymał samolot"
(hamując krawędzie spływu skrzydła doprowadził zaniku laminarnego opływu powietrza przez profil i utraty jego siły nośnej)

Baronessa

2024-03-25, 11:37
Jestem ekspertem kiblowym, więc wyjaśniam. Moja teoria z dupy, srrrrr... prrrt:

Gość przy próbie zejścia na ziemię za mocno wyhamował, dlatego też stracił jednostajny tor lotu, który umożliwił by mu bezpieczne lądowanie na ziemi. Swoje dołożył też zapewne podmuch wiatru przeciwny do kierunku lotu paralotniarza, który sprawił, że paralotniarz "zatrzymał się" w powietrzu i zaczął bezwładnie spadać.
A zginął, bo pie**olną z dużą siłą z jakichś 5 metrów mając na plecach jakieś gówno, które dołożyło obrażeń na ciele, więc dlaczego was to w ogóle dziwi? Dziwne było by, gdyby przeżył taki wypadek...

petervonwolfen

2024-03-25, 11:54
Przeciągnięcie - tutaj w przypadku paralotni zbyt głębokie zaciągnięcie sterówek /sterowki. Utrata siły nośnej spowodowana zbyt mocnym wyhamowaniem, poniżej minimalnej prędkości.





Jestem ekspertem.

dus

2024-03-25, 16:24
Krak napisał/a:

wyjaśnię używając porównania:
"zatrzymał samolot"
(hamując krawędzie spływu skrzydła doprowadził zaniku laminarnego opływu powietrza przez profil i utraty jego siły nośnej)



Czy Tobie też się wydaje, że pilot robił to celowo? Wydaje mi się, że próbował balansować na granicy przeciągnięcia, niestety się nie udało. Takie zabawy można robić na SIV ale nie tak blisko ziemi.

Pozdrawiam
D.

petervonwolfen

2024-03-25, 17:34
dus napisał/a:

Czy Tobie też się wydaje, że pilot robił to celowo? Wydaje mi się, że próbował balansować na granicy przeciągnięcia, niestety się nie udało. Takie zabawy można robić na SIV ale nie tak blisko ziemi.
Pozdrawiam
D.



Robił to celowo żeby się zmieścić. Tylko żeby by tak robić, to trzeba umieć. A na filmie widać, totalny brak umiejętności...

Mnie się czasem zdarza właśnie przy lądowaniu/ top landingu, jak chcę się się zmieścić w ograniczonym miejscu. Ale do tego trzeba znać swój sprzęt i parę lat doświadczenia;).

Anal_Ogórek

2024-03-25, 17:36
Ciekawe czy fotograf miał dobre ujęcie.