18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Telefon przyszłości

K0saZNosa • 2013-09-12, 14:26
Nie wiem jak Wam ale mi pomysl sie podoba i chetnie bym to nabyl :D

magixs

2013-09-12, 14:36
miałem, sprzedałem nie było opcji "wysraj się za mnie"...

preliator

2013-09-12, 14:52
Fajny pomysł, ale wielcy producenci będą to blokowali na wszelkie możliwe sposoby.

MocnyFull

2013-09-12, 14:56



I niczego więcej nie potrzebuje

Fakerę

2013-09-12, 14:57
Rozpieścili nas producenci napchaniem elektroniki, to marudzimy. Kiedyś człowiek miał tylko węża w Noki 3210 i żył ;)

gruchens

2013-09-12, 14:57
Co do wyrzucania elektroniki - nie wiem czy to odpowiednie miejsce żeby się chwalić, ale znam ludzi, którzy robią rajdy po bogatszych krajach i grzebią po śmietnikach w poszukiwaniu elektroniki. Przywożą m.in. dyski zewnętrzne, monitory czy nawet całe komputery lepsze od sprzętu niejednego z naszych, które np. zostały zalane kawą, ale bogatym nie chciało się ich wytrzeć (!) albo np. RAM się spalił więc wyjebywali całość. Owi znajomi wcale bogaci nie są, a półki im się uginają od kolejnych gadżetów elektronicznych wartych grube kafle, z których ani jednego nie kupili ani nie ukradli - po prostu wzięli jako wypasiony odpad.

Sam nie grzebałbym po śmietnikach, ale to trochę otwiera oczy na to jak się zachowują ludzie, którzy zarobią większą kasę.

Lololoney

2013-09-12, 15:22
Dobre!
Za dobre... Co jest oczywistym minusem z punktu widzenia dzisiejszego rynku...

Me...........in

2013-09-12, 15:38
@MocnyFull i ch*j mnie to obchodzi? musisz wpie**olić obrazek na cały ekran, żeby się k***a pochwalić?

Lisuuu

2013-09-12, 15:41
fajne ale nie przejdzie bo producenci by na tym stracili, po co tworzyc telefon doskonaly jak mozna sprzedawac za majatek gowna ktore zaraz po 2 letniej gwarancji sie psuja i trzeba kupic nowe

KrisCFC

2013-09-12, 15:49
Haha.. a wymiana 1 części będzie wtedy kosztować niewiele mniej niż nowy telefon...tak żeby jedyne co się opłacało to kupno nowej komórki... ;)

PS. dotykowe telefony to złom jakich mało..osobiście mam samsunga e250d i dopiero po jakichś 4-5 latach musiałem jedynie wymienić taśmę, która kosztowała 2,50zł na allegro.. spadł mi jakieś 8 razy i żyje dalej niezawodny...a taki dotykowy spadnie raz i musisz bulić za wymianę dotyku minimum jakieś 30zł za zamiennik lub 70-100 za oryginalny panel dotykowy.. :shock:

Wnioski wyciągnijcie sami. Pozdro :)

Matush5

2013-09-12, 15:50
Na 100% czegoś takiego nie wprowadzą bo wtedy produkcja modeli telefonów by się skonczyła. No bo po co mam robić np. Samsunga S5, S6, S7 jak dokupie sobię większą kostkę RAM i zamienie procesor i wyjdzie mi na to samo. Systemy operacyjne były by pewnie takie same i na bierząco aktualizowały się same w zależnosci co mamy włozone do fona to takie sterowniki by się pobierały. Fajny bajer ale raczej nie realny :)

The_Generat

2013-09-12, 15:51
na kickstarter z tym i nikt nie bedzei mial z konkurencji nic do powiedzenia

thewhitestar

2013-09-12, 15:55
KrisCFC napisał/a:

PS. dotykowe telefony to złom jakich mało..osobiście mam samsunga e250d i dopiero po jakichś 4-5 latach musiałem jedynie wymienić taśmę, która kosztowała 2,50zł na allegro.. spadł mi jakieś 8 razy i żyje dalej niezawodny...a taki dotykowy spadnie raz i musisz bulić za wymianę dotyku minimum jakieś 30zł za zamiennik lub 70-100 za oryginalny panel dotykowy.. :shock:

Wnioski wyciągnijcie sami. Pozdro :)


Mój dotykowy Szajsung wave spadał mi znacznie więcej razy niż '8', i jakoś nic mu się nie stało.
Wnioski wyciągnij sam.

ko...........rz

2013-09-12, 15:56
Na pewno tego nie wprowadzą, ale nie jak piszecie, że producenci by przestali zarabiać itd, a po prostu z technicznego punktu widzenia. Nie da się podpiąć do "płyty bazowej" choćby pamięci za pomocą kilku metalowych bolców. Tak samo z ekranem, procesorem i pozostałymi podzespołami. Chociaż sam pomysł fajny, to przynajmniej na razie niewykonalny.