18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tarantula vs osa

whoin789 • 2013-08-28, 18:11
dość ciekawa walka i zaskakujące zakończenie;)



boberror

2013-08-29, 13:13
ojj zapraszam do mojej irminki takiego stwora 0 sznas by mial :D

Browaryt

2013-08-29, 14:48
Coś nie r*chawy ten pająk, nie znam się tych stworach ale myślałem ze taki spajder dopada swój obiad w sekundę, gryzie, wyrzyguje jad i po grze a tu takie coś...

Kamas95

2013-08-29, 17:15
p*zda nie pająk...

Motorider121

2013-08-29, 18:33
Najlepszym zakończeniem byłby ogromny but z góry gdzieś w 0:20 bo niezbyt sadystyczne

walchuck21

2013-08-29, 22:37
DaNn napisał/a:

To jest ptasznik nhandu chromatus.



Ty jesteś chyba poj***ny XD

Wpisz sobie w google może tą nazwę, i sprawdź to jeszcze raz. Mnie to bardziej wygląda na jakąś brachypelme

chnibi

2013-08-30, 07:48
już było na sadolu

Trathim

2013-08-30, 21:15
Kashero007 napisał/a:

Co to jest za gatunek, wie ktoś ?



Po pierwsze to nie tarantula, a ptasznik. Widać jak byk. Zwierzęta z rodziny ptasznikowatych różnią się od "tarantuli" (rodzina pogońcowate) wieloma rzeczami. Rodzaj Lycosta (tarantula włoska) mierzy maksymalnie 3cm długości ciała a ptaszniki z rodzaju theraphosa osiągają nawet 12 DC przy rozpiętości odnóży ponad 25 cm. Ponad to widać że ów "tarantula" unosi odwłok w kierunku napastnika żeby wystrzelić w jego stronę włoski parzące. Z resztą widać łysy tyłek, że już parę razy to zrobił/a. Normalna reakcja u ptaszników naziemnych zamieszkujących np Amerykę pólnocną. Następnie budowę ciałą mają inną. ptaszniki jak widać na powyższym materiale mają szczękoczułki ustawione pionowo zaś pogońcowate posiadają szczękoczułki ustawione poziomo lub skośnie jak większość pająków. No i ostatnia dość istotna kwestia; a mianowicie "tarantule" zamieszkują Europę południową a ptaszniki obydwie ameryki, afrykę, australię i azję. U nas im źdiebko za zimno. Ptaszników jest około 850 opisanych gatunków, z czego nie znam wszystkich bo jestem tylko amatorem ,hodowcą ale skłaniałbym się ku rodzajowi Brachypelma sp. Dość fajne pajączki, spokojne, dość duże, słabo jadowite, mało agresywne i piękne. Osobiście posiadam Brachypelma smithi w swojej kolekcji :)