18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dex6969

2014-02-05, 10:35
ps. Polacy za granicą to największe ścierwo jakie może być..... ( oczywiście ciapaci zawsze będa niżej)

kpiciel

2014-02-05, 10:48
@stesco Kolega chyba też na wyspach siedzi i naoglądał się tych głąbów. Dobra rada, jeśli ktoś ma kompleksy z tego powodu, że jest Polakiem. Jedźcie na wyspy i oceńcie poziom inteligencji naszych brytyjskich sąsiadów. Przeciętny Anglik w porównaniu z przeciętnym Polakiem wypada jak ociężały umysłowo. Mógł bym przytaczać dziesiątki przykładów. Ale żeby uwierzyć trzeba to zobaczyć na własne oczy. Ja na początku też w to nie wierzyłem. :)
Prawda jest taka, że im się renta należy już od urodzenia. (... pewnie stąd te benefity)

@ndrew

2014-02-05, 10:50
@stp_001

To są pewnie tzw. oszczędności

kudi88

2014-02-05, 10:51
Hejtujecie a sami siedzimy w PL gdzie nie ma perspektyw..

modyf

2014-02-05, 10:56
Też sądzę, że to 'oszcędności' do prywatnego auta tankowane... a ruskie paliwo wtryskiwacze uszkodzi? znam gościa który od kilku lat regularnie zalewa ruskim swoją corvettę ( '05 - na samochód było, ale paliwo drogie ;) i żadnych problemów z tego tytułu nie ma.

en...........an

2014-02-05, 10:58
Ropę to i można zapalniczką próbować podpalić. Ni ch*ja się nie zapali dziadostwo.

jezyk

2014-02-05, 11:16
Jak tam odcinam dół plastikowej butelki i też się dobrze leje.

neo_1995

2014-02-05, 11:25
Jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest to głupie.

DjCash

2014-02-05, 11:44
Jestem pracownikiem stacji benzynowej i też tak zlewamy resztki z cysterny do zbiorników ;)

bezrobotny_alkoholik

2014-02-05, 11:46
Dobrze, że nie lał oleju opałowego. Wtedy to już "burza" murowana :D

panzer_IVh

2014-02-05, 11:54
jezyk napisał/a:

Jak tam odcinam dół plastikowej butelki i też się dobrze leje.



a to nie koniecznie dobry pomysł bo wszystko zależny od tworzywa z jakiego wykonana jest butelka. Jest taki parametr paliw (dla BS na pewno, dla ON raczej też) jak zawartość żywic przemytych i nie przemytych.

Butelka może ulec częściowemu rozpuszczeniu i zwiększyć zawartość tych żywic, które mogą powodować osady w przewodach/pompie/wtryskiwaczach lub generować nagar.

Nie wiem co prawda czy politereftalan etylenu (z którego zazwyczaj wykonane są butelki po napojach) rozpuszcza się w którymś ze składników ON, ale istnieje takie ryzyko.

Co więcej butelka zazwyczaj jest wilgotna i tą wilgoć wprowadzasz do baku. W przypadku oleju napędowego wilgoć jest szczególnie groźna gdyż na granicy faz wody i ON rozwijają się mikroorganizmy które "żrą" olej. Zapobiega się temu poprzez dodawanie biocydów do ON.
Co do BS to wprowadzenie wody może być niekorzystne ze względu na zawartość związków tlenowych (np alkoholi) w paliwie, które są dodawane do paliw ze względu na poprawienie LO paliwa gdyż dodawanie innych związków przeciwstukowych jest ograniczone lub zabronione (np 4-etylek ołowiu lub MTBE)
Woda w połączeniu z tymi związkami może doprowadzić do rozwarstwienia BS na frakcje węglowodorową i wodno-alkoholową.

Tak, jestem (małym) ekspertem :-P

Maupae39

2014-02-05, 11:58
Oszczędności z ciężarówki szwagra?

patroy

2014-02-05, 11:59
@up a co jam pachołek też z takiego tworzywa jest?

spiepszaj_dzbanie

2014-02-05, 12:00
ssijpaukem napisał/a:

opary oleju napędowego się nie palą :P


Gówno prawda. Palą się się jak wszystko, ale muszą mieć odpowiednie stężenie, oraz są cięższe od powietrza więc unoszą się tuż nad poziomem cieczy. Wniosek: można tankować traktor z pochodnią w ręku...

JanuszRzeznik

2014-02-05, 12:02
Jeśli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie