18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taki obraz naszego kraju kreują zagraniczne media

maksym_gorki • 2016-01-05, 22:04

"Freezing temperatures in Poland at the weekend have claimed the lives of at least 21 people.

Temperatures plunged to as low as minus 18 Celsius, in what is described as one of the country's deadliest cold-snaps ever."

NAJGORSZE PAŃSTWO EUROPY

Przynajmniej przedstawiciele kultur z cieplejszych stron świata nie będą chcieli tu przyjechać.

BlanX

2016-01-06, 00:43
Może to dziwnie zabrzmi ale takie filmiki mogą paradoksalnie nam Polakom pomagać,głównie na obczyźnie.Znam historię gostka co jeździł sezonowo do roboty do Danii.Bałer myślał,że mamy w kraju taką biedę jak za komuny,jak w Rumunii,Ugandzie i ch*j wie gdzie...Podsypywał kasiorki na koniec sezonu,dawał różne prezenty dla rodziny,nawet jak zmieniał auto to naszemu rodakowi okazyjnie puścił swój stary.Niestety ziomek któregoś razu chciał się pochwalić jak w kraju mieszka i przywiózł do Danii zdjęcia swojej nowo wykończonej willi,w której garażu stał nowy wóz z salonu(starym duńczykiem śmigał tylko do roboty).No i się skończyły prezenty i praca też.Także drodzy sadole!: skromność, pokora,patriotyzm!

Insaner

2016-01-06, 00:57
-17C... i co to jest. Co roku przynajmniej przez kilka dni jest około -20, a pamiętam jak raptem "parę" lat temu było przez tydzień około -30 i przede wszystkim pełno śniegu. Po prostu trzeba się ciepło ubrać i darować sobie spacery. Na takim mrozie wbrew pozorom i tak mamy mniejsze szanse na zachorowanie niż podczas chłodnej i deszczowej jesieni.

Bezdomnych natomiast mi wcale nie szkoda. W Warszawie np. wręcz za nimi jeżdżą i proponują dowóz do ośrodka, w którym zostaliby w cieple nakarmieni, umyci, przebrani i opatrzeni. Te śmieci wolą jednak leżeć gdzieś na widoku na 15 stopniowym mrozie i chlać jakiś denaturat. Ewentualnie włazić do tramwajów i spać, przy okazji zasmradzając pół pojazdu. Proszą ich o to, aby się zgodzili przenocować w przygotowanym dla nich miejscu, ale im nie pasuje że panuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholi. W związku z tym nie zasmuciłoby mnie załamanie pogody i spadek temperatury na 3~dni do -45C (niestety mało prawdopodobne, ale pomarzyć można). Wybiłoby to resztę tych oblezionych robakami pasożytów, które nawet w lato gdy jest ciepło to nie chcą się umyć w jakiejś rzece, albo jeziorku. Taka zimowa czystka ;)

yelow88

2016-01-06, 01:04
Autorze czuję się dobrze z angielskiego ale naprawdę jesteś tak tępy, że nie potrafisz dwóch zdań przetłumaczyć?

Maślak

2016-01-06, 01:11
Jak dobrze pamiętam to 3 i 4 lata temu było minus 25 stopni, pamiętam dokładnie bo zbiegło się to z premierą Hobbita, wiec bez przesady. Przez moje krótkie 23 letnie życie, tylko raz jeśli dobrze pamiętam doj***ło taki mróz, że szkoły zamknęli ale wtedy byłem w 6 klasie podstawówki.

Joseph_Fritzl

2016-01-06, 01:19
Wiecie za co lubię zimę? Za to, że bezdomni wymarzają :3

Nihoo

2016-01-06, 01:20
donkapusta napisał/a:

18 stopni mrozu przez parę dni i wielkie halo. Nie trzeba mieć 70 lat, żeby pamiętać czasy prawdziwych zim, a nie pedalskich jak ta 2015/16.
30 stopni poniżej zera to nie było nic nadzwyczajnego, śnieg wtedy fajni skrzypiał i robiło się eksperymenty z wrzątkiem. Co do tych bezdomnych to robią wrzawę w tv jakby to był koniec świata. Każdy jest kowalem swego losu, dobrze wiedza, że są przytułki, ośrodki do ogrzania, że można uzyskać pomoc poprzez policję, straż miejską czy poprosić kogoś =, aby zadzwonił. Ale jak wola pić i marznąc, niech piją i marzną. To wolny kraj każdy może pić i marznąć.



Najgorzej było jak przy wdechu czuło się jak gile zamarzają i wszystko na drodze powietrza do płuc

kapelan_szturmowy

2016-01-06, 01:27
Tak pie**olicie na tych bezdomnych, a to jedyni ludzie którzy mówią do mnie "panie kierowniku"...

Unreal47

2016-01-06, 01:32
Ja to bym w telewizji powiedział bezdomnym, żeby po prostu nie wychodzili z domów.

morderuk

2016-01-06, 02:03
3-4 lata temu w Krakowie bylo cos okolo -30, pamietam bo ostrzegali wszedzie ze najmrozniejsza noc w roku, tymbardziej pamietam, bo poszedlem na impreze tego wieczoru i o 3 w nocy czekalem godzine na autobus.

rz...........ch

2016-01-06, 02:09
Jakie to piękne -intelektualne gówno spiera się między sobą, -które będzie bardziej śmierdzieć. Nie poddawajta się k***a j***ć lewaków a te co na ledach to żro gruza. i golf im w dupe... xxxD

sandal007

2016-01-06, 13:22
@fiattt
Moj tato zna tez jednego takiego , ktorego spotyka czasami jak chodzi z psem.

Przy pierwszym spotkaniu ten bezdomny spytal mojego ojca o drobne.
Powiedzial, ze niedawno wyszedl z wiezienia i nie ma niczego.
Kiedy tata dal mu dwa zlote, tez rozdziawil usta, podziekowal i powiedzial:

Kierowniku, jak bedziesz mial jakies klopoty z kims i bedzisz chcial go pobic, daj znac to zalatwie sprawe.


:D

jackalski

2016-01-06, 14:22
Ricalito napisał/a:



proponuje marsz na Brukselę !



... nasi bezdomni już tam są...

... chciałbym, żeby to był głupi dowcip, ale ilość bezdomnych mówiących po Polsku w Brukseli jest zatrważająca. :(

KniazAug

2016-01-06, 18:12
Co ma wspólnego żul i jezioro ?
.
.
.
.
- To i to na zimę zamarza

tranzystor

2016-01-06, 21:45
PanKukuruźnik82 napisał/a:




Jest taki sposób w psychologi, niszczenia wizerunku,dezawuowania przekazu....

Tym sposobem jest.... Faktom i poważnej wypowiedzi, przedstawić kontr argument wyśmiewający i przedstawiający wypowiedz przedmówcy w sposób groteskowy, dziecinny, niepoważny...

Tak właśnie zrobiłęś Kolego, czy w sposób swiadomy czy nie to już mniej istotne, licza sie Twoje zj***ne intencje...




Kolegami nie jesteśmy, bo z głupkami nie trzymam. Groteską i dziecinadą wykazał się autor wypowiedzi, do której się poprzednio odniosłem. Sam się skutecznie ośmieszył, tak jak ośmieszają nas "prawdziwi Polacy" i "patrioci" niszczący ten kraj.