18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

omgłomatkobosko

2017-01-15, 20:09
Film z marca 2012 roku. Koniec świata miał być za 9 miesięcy, a ten się jakimiś pasami przejmuje.

.Piotrek

2017-01-15, 20:41
Chodzi o okolice 10 sekundy i pojawienie się najprawszego z pasów?

mazga50

2017-01-15, 20:53
.Piotrek napisał/a:

Chodzi o okolice 10 sekundy i pojawienie się najprawszego z pasów?



dzięki, nigdy bym się nie domyślił...

donkapusta

2017-01-15, 21:21
Sadol bawi, sadol uczy - jako, że sporo tu mamy tematów motoryzacyjnych, ostatnio także związanych z kontrolami, zatem co mówi przepis:

§ 2.1.Policjant umundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów lub ręką, a w warunkach niedostatecznej widoczności - latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.
2.Policjant nieumundurowany jest uprawniony do zatrzymania kierującego pojazdem wyłącznie na obszarze zabudowanym.
3.Policjant nieumundurowany w warunkach dostatecznej widoczności podaje sygnały tarczą do zatrzymywania pojazdów, a w warunkach niedostatecznej widoczności - latarką ze światłem czerwonym albo tarczą do zatrzymywania pojazdów ze światłem odblaskowym lub światłem czerwonym.

§ 4.1.Policjant, po zatrzymaniu pojazdu, podaje kierującemu stopień, imię i nazwisko oraz przyczynę zatrzymania, a ponadto:
1)policjant umundurowany okazuje legitymację służbową na żądanie kontrolowanego uczestnika ruchu;
2)policjant nieumundurowany okazuje legitymację służbową bez wezwania.
2.Legitymację służbową okazuje się w sposób umożliwiający kontrolowanemu uczestnikowi ruchu odczytanie i zanotowanie danych pozwalających na identyfikację policjanta, w szczególności dotyczących jego stopnia, imienia i nazwiska oraz nazwy organu, który wydał ten dokument.

źródło: Dz.U.2008.132.841 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 18 lipca 2008 r. w sprawie kontroli ruchu drogowego2)
(Dz. U. z dnia 24 lipca 2008 r.)


Także ten policjant z poldka "chyba" nie dopełnił obowiązków, a chciał jedynie "wymusić winę".

myjek

2017-01-15, 21:39
Właśnie przy takich tematach za kilka godzin dowiemy się czy w którymś wojewódtwie zaczęły sie ferie zimowe :amused:

kenzol

2017-01-15, 22:34
Do zatrzymywania i kontroli pojazdów w ruchu drogowym uprawnione są odpowiednie służby, spełniające szereg uregulowanych norm. Nikt inny nie może zatrzymywać pojazdów i prawić morałów innym kierowcom, nawet jesli są to słuszne uwagi. Kiedy jakiś frajer blokuje ruch i chce ci się wbić do auta, zamykasz drzwi od wewnątrz i wzywasz Policję.

.Piotrek

2017-01-16, 00:38
mazga50 napisał/a:



dzięki, nigdy bym się nie domyślił...


To jest pytanie nie stwierdzenie...

feniks_01

2017-01-16, 14:35
Mandat za zatrzymanie na przejściu i przeprosiny dla kierowcy w gazecie za jego "widzimisie"

Bladziochreturn

2017-01-16, 21:08
tarcer123 napisał/a:



Nie zatrzymujesz się i jedziesz na najbliższa komendę.



O ile wiem to zmieniło się już prawo albo zaraz zmieni. Niezatrzymanie się będzie już przestępstwem, a nie jak dotychczas wykroczeniem.

A co do filmu to pierwsze co to wezwałbym policję, a z tym typkiem nawet bym nie rozmawiał. Myślę, że gość miałby przesrane.

camelmc

2017-01-16, 23:40
Zegarek źle ustawiony, chyba, że wtedy dzień polarny był