18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak wygląda przygotowanie szkieletu nietoperza

kesnall • 2012-11-18, 13:15
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście jak przygotowywane są szkielety zwierząt wystawiane następnie w muzeach? Muzeum Zoologii na Uniwersytecie Michigan, które opublikowało niedawno filmik z gatunku timelapse pokazujący żmudny proces obrabiania zwłok nietoperza gatunku Artibeus jamacanensis na wystawę.

Eksponaty takie przygotowywane są niezwykle staranie gdyż często służą one podczas różnych badań. Dlatego konieczne jest zachowanie każdej, nawet najdrobniejszej kostki w jej oryginalnym położeniu. Szacunek dla tego pana.


prowler

2012-11-18, 21:22
kurde, lepsze niż lego

MadDave

2012-11-18, 21:43
no ch*jowo, krzywo zrobił ! nie ma piwa






Dobra żartowałem , zawsze piwo dla ludzi z pasją ! Jak by to wyglądało w moim przypadku - po 15 minutach - dobra koniec na dziś, następnego dnia także 15 minut później - oo coś za dobrze idzie ! czyli coś sp***oliłem czyli przerwa , po 3 godzinach - na wpół spreparowany nietoper , - dobra mam to w dupie i tak robale opie**olą , po tygodniu u robali , o k***a ale tych kostek dużo , sklejanie - tego i tak nie widać , tego za dużo - chyba z innego . Dobra pie**ole - allegro , preparaty nietoperzy , kup teraz .

rusofil

2012-11-18, 21:53
Zajebiste. Przypomina to sklejanie modeli samolotów i statków przez mojego ojca. A z tymi robalami to dobre, myślałam, że oni to w jakieś preparaty wkładają, by tkanki rozłożyć, a tu proszę, zwykłe, ekologiczne robale. Chciałabym zobaczyć preparowanie szkieletów większych zwierząt, to dopiero musi być czadowe. A takiego nietoperka to ja bym chciała mieć na ścianie.

ala963

2012-11-18, 22:14
na brelok za duże... i za kruche :cry:

~PowerBoBass

2012-11-18, 22:29
1:54 - pokój boga - i wszystko jasne... To tu upgrade'uje się wszelkie stworzenia. Jezus miał rację!

PS

Niech spróbuje wyselekcjonować szkielet Paedophryne amauensis ;-)


Co...........ka

2012-11-18, 22:33
Robaczki odwaliły prawie całą robotę :D

Skull Tormentor

2012-11-18, 23:12
Preparat klasy ekonomicznej a nie muzealnej. :-?
Kości źle ustawione,nie prostowane,wszędzie plamy kleju,szkielet brudny...
Pozycja akurat typowa dla eksponatów wystawowych, mająca pokazać szkielet jako taki, a nie anatomiczną pozycję.
Osobiście wstydziłbym się takiej preparacji.
A co do Chuck'a Testa, jest taksydermistą a nie preparatorem osteologicznym.
Proszę nie mylić tych dwóch odrębnych dziedzin preparacji zwierząt.

jankol

2012-11-19, 00:54
Wolał bym sierściucha jakiegoś ujrzeć... :D

motheaze

2012-11-19, 02:01
z tego mięcha co go obskubał to na grilla na szaszłyczki

tratatalo

2013-01-25, 01:24
bassBob napisał/a:

1:54 - pokój boga - i wszystko jasne... To tu upgrade'uje się wszelkie stworzenia. Jezus miał rację!

PS

Niech spróbuje wyselekcjonować szkielet Paedophryne amauensis ;-)

Obrazek




rentgen ledwo daje rade :P