18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak działa monitoring.

~Sunday • 2013-06-20, 09:38
Cytat:

Około godziny 23:00 w oko bydgoskich kamer wpadła 33-latka, która okradła śpiącego na ławce przystanku MZK mężczyznę. Niewątpliwie najpierw zainteresowanie osoby obsługującej monitoring wzbudził śpiący chłopak i leżący na ziemi telefon komórkowy, które najprawdopodobniej wypadł mu z kieszeni spodni. Jednak tymi rzeczami zainteresowała się również oczekująca na autobus kobieta, która wykorzystując chwilę nieuwagi śpiącego oraz osób znajdujących się w pobliżu zabrała znajdujące się na ziemi przedmioty. Następnie udała się na sąsiedni przystanek, gdzie pozbyła się karty SIM, po czym odjechała autobusem miejskim. Nie wiedziała jednak, że jest cały czas obserwowana przez monitoring, a o całym zajściu są już informowani policjanci. Co więcej, autobus był monitorowany przez kamery, aż do możliwości ich zasięgu. Znajdujący się w pobliżu patrol z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego słysząc podawany komunikat zatrzymał wskazany autobus na przystanku przy ulicy Markwarta. Z pojazdu tego wyprowadzili opisywaną im kobietę, która trzymała w ręku telefon komórkowy. Następnie funkcjonariusze podjechali do śpiącego jeszcze na ławce 22-latka. Tam szybko okazało się, że telefon należy do niego. Znalazła się również nieopodal jego karta SIM. Teraz policjanci z bydgoskiego Śródmieścia za wykroczenie kradzieży skierują do sądu wobec 33-latki wniosek o ukaranie. Może jej grozić do 5000 złotych grzywny.



chybeck

2013-06-20, 13:08
@Episkopat

Wpisz sobie w google "Opportunity makes the thief" i zobacz ile to prac naukowych na ten temat mają też ludzie korzystający z języka angielskiego. Jakie to teraz modno-żałosne, żeby opluwać własny kraj na każdym kroku.

gadom

2013-06-20, 13:27
Założę się, że jeszcze była wielce oburzona. A pewnie co niedzielę w kościółku się modli i taka przykładna sąsiadka!

daamiansz

2013-06-20, 13:32
Nie śpij, bo cię okradną!

Black Pitt

2013-06-20, 13:34
Bo pić to trza umić.

Hasky128

2013-06-20, 13:44
W Bydgoszczy nie ma już izby wytrzeźwień. Tu już nikt nie ma pieniędzy na picie nawet :(

Piwo

2013-06-20, 14:59
Akcja w Poznaniu ostatnio podobna. Wracam z moją kobietą na chatę tramwajem a z nami jedzie koleś z krzesłem ze starego rynku, takie wiklinowe. Przystanek później policja zatrzymuje tramwaj i zabierają typa. Koniec.

Blackdevil

2013-06-20, 15:15
A ja dostrzegłem numer autobusu "67"
6+7=13 (!)
Przypadek? Chyba nie :D

Aaaa i do przyjazdu policji mija 13 minut

mxmsas

2013-06-20, 15:33
Ten w kamizelce to mój przyjaciel. Postawie mu piwo od sadoli!

Matush5

2013-06-20, 15:40
No a słuchajcie, teraz pytam na poważnie. Jeżeli ukradną mi np. Samsunga Galaxy S3 fon za ponad 1000 zł. Udowodnię kto to itp. itd. i ktoś dostaje karę grzywny załóżmy 10 tysięcy, to ja dostaje tą grzywnę czy sąd a ja nie mam nic ?

~Sunday

2013-06-20, 15:45
Matush5, a jak sąd uzna, że prace społeczne będą bardziej adekwatne to myślisz, że skazany odpracuje te godziny dla Ciebie? W sensie będzie Twoim służacym czy coś? hehe :lol:

mayones23

2013-06-20, 16:54
@SundayGrill Masz racje, ale w sumie to w takiej sytuacji powinna być jakaś forma rekompensaty dla poszkodowanego, coś poza odzyskaniem fanta ;)

yozue.ble

2013-06-20, 17:14
Jakie k***a wykroczenie kradzieży?

Kiciok

2013-06-21, 00:06
Aktualnie nawet znalezienie telefonu może nam narobić więcej problemów, niż wart jest telefon. Osobiście nie podniósłbym telefonu leżącego na ziemi.

Inferno777

2013-06-21, 03:41
Złodziejstwo trzeba karać, to wiadomo. Ale z drugiej strony, jak się naj***nym śpi na przystanku z telefonem w luźnej kieszeni, to trzeba wziąć na klatę ryzyko, że się ten telefon straci. Dlaczego więc piszecie, że typowi trzeba telefon nowy najlepiej oddać i jeszcze pałace budować, bo przecież on biedny i poszkodowany?!?