18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tajne eksperymenty z E.M.P. - Max Kolonko - Mówię Jak Jest

Morgoth1432 • 2013-04-25, 23:26


Jak Pentagon wpadł na trop technologii zmieniającej wszechświat - w MaxTV

KMD

2013-04-26, 17:37
@kamqusek, czekam na materiał własny :)

Co do Mariuszka, to dobrze gada. Unia debilna nam piece powyłącza, a USA wystrzeli jedną rakietę i rozpie**oli tyle atmosfery, co cała Unia w rok.
Btw. Póki co nie powiedział nic takiego, żeby samobójstwo mieli mu popełnić :) Nie mogę się doczekać następnego widejło.

mr.Mad

2013-04-26, 18:43
Skoro są tacy mądrzy i potrafią zrobić broń która zniszczy urządzenia elektryczne w promieniu kilkuset kilometrów, to dlaczego nie zbudują takiej ogromnej anteny która potrafiłaby pochłonąć energię wywołana przez uderzenie pioruna i wykorzystać ją do ładowania akumulatorów? Kilka takich anten mogłoby zaopatrywać w prąd całą Hamburgeryke, a ci nam wciskają kit że freon z lodówek i dym z pieców niszczą atmosferę. Nosz k***a mać. Tak samo rakiety, tylko że trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Gdyby nie programy kosmiczne to w TV dalej byśmy mieli 3 kanały (fakt że zazwyczaj tam gówno puszczają, czasami jakiś dobry film się znajdzie). Inna sprawa, to fenomem Pana Tesli. Wyprzedził wszystkich myślicieli o kilka dekad, potrafił przesyłać prąd bezprzewodowo. I teraz pomyślcie, ile to jest oszczędności na tych wszystkich kablach i masztach. Tak samo, jak podobno, ujarzmił "promienie kosmiczne" i jeździł samochodem elektrycznym cały dzień. Według mnie to żadne promienie kosmiczne, ten pojazd musiał być zasilany tym prądem który wysyłał on z elektrowni bezprzewodowo. To samo napięcie w gniazdach, dlaczego mamy 50Hz? Taka częstotliwość jest zabójcza dla ludzi, nie można by zastosować np. 1000Hz? Przy takiej częstotliwości to nawet 100k Voltów człowieka nie zabije.

wolek14

2013-04-26, 19:42
Cytat:

To samo napięcie w gniazdach, dlaczego mamy 50Hz? Taka częstotliwość jest zabójcza dla ludzi, nie można by zastosować np. 1000Hz? Przy takiej częstotliwości to nawet 100k Voltów człowieka nie zabije.


Cooooooooooooo? Buhahahahahaha :D
Gdzie żeś takie coś wyczytał??
Jak chcesz uzyskać z turbiny 1000Hz? wiesz jak ona by musiała zapie**alać? Wiesz ile by kosztował rdzeń do takiego transformatora? Co jest zabójczego w 50Hz? I czemu 1000Hz nas nie zabije?

Efekt naskórkowy pojawia się dopiero przy setkach kHz jesli o to chodzi...

dooniu

2013-04-26, 20:42
Ja pie**ole :lodowka: :samoboj:

mr.Mad

2013-04-27, 11:00
wolek14 napisał/a:


Cooooooooooooo? Buhahahahahaha :D
Gdzie żeś takie coś wyczytał??
Jak chcesz uzyskać z turbiny 1000Hz? wiesz jak ona by musiała zapie**alać? Wiesz ile by kosztował rdzeń do takiego transformatora? Co jest zabójczego w 50Hz? I czemu 1000Hz nas nie zabije?

Efekt naskórkowy pojawia się dopiero przy setkach kHz jesli o to chodzi...



Co jest zabójczego w 50Hz? to włóż palce do gniazdka :) następnie zbuduj/znajdź kogoś kto ma transformator Tesli, przyłóż do niego palce i podziwiaj jak przepływa po twoim ciele kilka milionów Voltów, a tobie nic sie nie dzieję. Człowieku, ucze się już 3 rok w technikum elektrotechnicznym więc wiem kilka faktów na temat prądu :) . Jakby musiała zapie**alać taka turbina prądotwórcza? Ano nie musiałaby koniecznie zapie**alać. Jest to generator trójfazowy, ty myślisz że jak mamy w gniazdku 50Hz to turbina kręci się z prędkością 50obr/sekunde? A to dobre :D D

synu24

2013-04-27, 12:39
k***a uwielbiam słuchać tego gościa :)

wolek14

2013-04-27, 19:36
Cytat:

Co jest zabójczego w 50Hz? to włóż palce do gniazdka następnie zbuduj/znajdź kogoś kto ma transformator Tesli, przyłóż do niego palce i podziwiaj jak przepływa po twoim ciele kilka milionów Voltów, a tobie nic sie nie dzieję. Człowieku, ucze się już 3 rok w technikum elektrotechnicznym więc wiem kilka faktów na temat prądu . Jakby musiała zapie**alać taka turbina prądotwórcza? Ano nie musiałaby koniecznie zapie**alać. Jest to generator trójfazowy, ty myślisz że jak mamy w gniazdku 50Hz to turbina kręci się z prędkością 50obr/sekunde? A to dobre D


Ale cewka tesli pracuje na częstotliwości kilku Mhz, a nie 1000Hz! Widzisz różnicę?

A prędkość turbiny jest zależna od rodzaju energii jaką przetwarza. Parowe pracują z dokładnie taką prędkością (3000/min), bo im większa prędkośc, tym mniejsze straty. Wodne i wiatrowe turbiny mają przekładnie, lub pracują z obrotami 2, 4 lub 8 razy mniejszymi, wtedy na jeden obrót przypadają 2, 4 lub 8 okresów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbina rozdział: prędkość obrotowa.

Jak chcesz przesyłac po linii napowietrznej Mhz, to powodzenia z pasozytniczymi pojemnościami i indukcyjnościami. Poczytaj co to impedancja falowa linii przesyłowej. Zastanów się co z polem EM wokół takich "nadajników" (linia przesyłowa pracująca na takiej częstotliwości to książkowy przykład nadajnika), i jaki to będzie miało wpływ na eter.

No i na koniec zastanów się jaką powierzchnie musiałby mieć przewód, żeby przesłać nawet kilka kA, skoro prąd o takiej częstotliwości płynie tylko po powierzchni przewodnika (efekt naskórkowy o którym cały czas piszesz).

Fajnie że się uczysz, tylko przyłóż się do tego chociaż trochę.

K_armazyn

2013-09-18, 01:08
jebłem posta xD

herschel

2013-10-18, 21:11
Jak zawsze leci piwko za fajny filmik. Tak trzymać!