18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tajemniczy bunkier w Konewce

Kamilarz • 2012-12-03, 17:46
Witam. Artykuł nie jest sadystyczny, ale wg mnie ciekawy :)
Ta informacja może wyglądać na niewiarygodną i sensacyjną, ale jak zapewniało nas kilka osób, jest prawdziwa. Sprawa wypłynęła podczas zwiedzania schronu kolejowego w Konewce przez turystę z Wielkiej Brytanii. Anglik zrobił wewnątrz schronu kolejowego kilka zdjęć aparatem cyfrowym, oczywiście z użyciem lampy błyskowej. Po wyjściu na zewnątrz przeglądał zrobione fotki. Uwagę jego zwróciła świetlista plama obecna na każdym zdjęciu nad głowami fotografowanych osób. W pierwszej chwili podejrzewał, że to jakaś usterka aparatu. Zrobił znowu kilka zdjęć, świetlista plama ponownie była obecna na zdjęciach robionych we wnętrzu bunkra. Sprawą zainteresował Juliusza Szymańskiego, twórcę trasy turystycznej w schronie. I on nie dowierzał, że to zjawisko paranormalne. Zrobiono kilka następnych zdjęć cyfrówkami innych turystów i gospodarza schronu. Na wszystkich była świetlista plama. Taka sama plama pojawiała się również na zdjęciach robionych w obiektach pomocniczych głównego schronu. Zdjęcia z cyfrówek trafiły do komputerów i do zakładu fotograficznego celem zrobienia odbitek. Po powiększeniu fotografii świetlista plama okazała się w całej okazałości. Ma kształt kolisty wielkości porównywalnej do ludzkiej głowy w hełmie. Składa się z wielu kolorowych plam podobnych do tych, które pokazywane są przy badaniach okulistycznych dla kierowców, którzy z plam mają wyłowić cyfrę. Niektórzy dopatrują się w plamie cyfry "6". Już Anglik wyraził opinię, że jest to zjawisko paranormalne, że to może być koncentracja energii osoby nieżyjącej lub kondensacja energii kilku takich osób. Zapalił się do tej myśli, gdy usłyszał, że nieznane są losy robotników budujących schron. Istnieje przypuszczenie, że zostali po zakończeniu budowy zamordowani przez hitlerowców i zakopani gdzieś w okolicy bunkra.
O tym dziwnym zjawisku rozmawiałem z jedyną znaną mi radiestetką Danutą Kiełczewską, która interesuje się również parapsychologią. Również pani Danuta podziela poglądy Anglika. Uważa, że może to być zmaterializowana w formie emisji światła aura osoby lub osób nieżyjących. Energia (aura) uchodząca z umierającego ciała tkwi w okolicach bunkra i by się zmaterializować może pobrać energię od osób żyjących, które przebywają w okolicy.
Żeby uprościć te wywody napiszę wprost, że "duch" próbuje nawiązać kontakt z żywymi, jest to nakaz mentalny niezależny nawet od tego "ducha", aby przekazał coś żyjącym. Mimo, że te dywagacje, w które nie wszyscy wierzą są tylko hipotezami, to Juliusz Szymański będzie zgłębiał tę tajemnicę mimo, że jak mówi ciarki chodzą mu po plecach jak wchodzi do korytarza schronu. Współpracownicy pana Juliusza, "bunkrowcy" jak się ich nazywa, wolontariusze pomagający Szymańskiemu w oprowadzaniu turystów i w pracach przy obiekcie, też jak mówią mają pietra.
Czy w Tomaszowie są ludzie badający zjawiska paranormalne, bo to co się dzieje w Konewce do tych zjawisk niewątpliwie należy. Po obejrzeniu zdjęć uważam, że coś jest na rzeczy i warto w oparciu o prawa naukowe, choćby fizyki, wytłumaczyć zjawisko. A jeśli się nie da? No to niech wchodzą w to badacze zjawisk paranormalnych.

Zdjęcia:

Wejścia do bunkra:


Samo zjawisko:


Więcej zdjęć nie mogłem się doszukać :emo:

Zainteresowanym życzę miłego czytania :)

źródło: J. Pampuch, Tomaszowski Informator Tygodniowy

DużySmart

2012-12-04, 07:45
Ministerstwo padło, minister nie żyje! To koniec przegraliśmy! On wracaaaa[...]

malvo

2012-12-04, 07:59
Sadistic posiada całe grono detektywów : Zaczynając od przeciętnych użytkowników , którzy są tylko bohaterami tj . Jefferson Hope , idąc przez browarników na Sherlocka Holmesa . O sprawę zawadza Monk , jednak ostatecznie Herkules Poirot rozwiązuje sprawe tajemniczego bunkhra ;_;

greif

2012-12-04, 08:06
Kamilarz, ale żeś wyskoczył z tematem. Zamiast wyciągnąć ciekawe fakty z tematu to pojechał Mecierewiczem z Archiwum XXX.
Dla zainteresowanych historią a nie tandetną sensacją http://www.bunkierkonewka.eu/

masterwow

2012-12-04, 08:36
czytałem kiedyś o renowacji piwnicy w starym domu. Gospodarze tej nieruchomosci też napotkali zjawisko które się objawiało poprzez zdjęcie. Chodziło o fluorestencyjną farbę nie do końca zbadaną, myślano że to znak położenia jakiegoś majatku kilka cegieł i szał na pół województwa...

Lysacz

2012-12-04, 08:46
No ok Orby. W oparciu o to co zostało napisane wnioskuję, że skoro z kilku aparatów turystów porobiono fotki, i Orb cały czas był w jednym i tym samym miejscu, mamy do czynienia z tkwiącym w przestrzeni kawałkiem kurzu, który nie zmienia swojej pozycji. Racjonalne xD

ddobry10

2012-12-04, 10:42
poczam napisał/a:





Wołoszański też o tym mówił.



Tam w pewnym momencie było widać jak armia USA wynosiła jakies tam obrazy i kosztowności. Natomiast w 2 części filmu Wołoczański był w jednym z bunkrów gdzie korytarz był zalany czarną wodą, nie wydaje mi się że po przybuciu hamerykanie tam swojej grubej dupy nie wciskneli napewno przeszukali miejsce co tam było co wynieśli to tylko oni wiedzą proszę się nie unosić ja tak tylko przypuszczam :) . PZDR

Go...........Fr

2012-12-04, 12:42

2HardBlazin

2012-12-04, 12:58
morał z tego taki, że wszyscy robiący zdjęcia mieli brudne obiektywy, i sensacje z tego robili

shatta

2012-12-04, 17:51
Nie od razu musi to być zjawisko ww. "Orba"
Skoro obiekt kulisty znajduję się zawsze nad głową, i tylko nad głową to to nie jest to.
Ciekawe, nie powiem. ;)

Tomek129

2012-12-04, 19:23
Powiem pokrótce. Łażeniem po bunkrach zajmuję się od sześciu/siedmiu lat i mam już sporą praktykę w robieniu zdjęć w takich miejscach. Pod ziemią panuje stała temperatura ok 8-10 stopni Celsjusza. Gdy oddychamy, z paszczęk idzie para która bardzo lubi psuć wszelakie zdjęcia robione aparatem z fleszem. To co widać na zdjęciach to właśnie para i orb, o którym już mówiliście.

DarthRasgal

2012-12-05, 09:41
Za klimat tomaszowskich okolic zawsze piwo. Polecam tomaszowskie bunkry każdemu.