18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybki wzlot

Dannyk • 2011-05-11, 11:40
Prawie jak helikopter


No...........er

2011-05-11, 17:09
I tak ma lepszy rozpęd niż Tu-154M.

link911

2011-05-11, 17:20
Ale Tu-154M lepiej lądował :D

kevinmarko

2011-05-11, 19:58
Na filmiku widać bardzo silny, czołowy wiatr. Do tego lotnisko jest położone w górach, temperatura niska co polepsza osiągi samolotu. Start jest skrócony, przy krytycznie minimalnej prędkości, samolot jest w stanie wystartować. A przy lądowaniu się niesie jak szmata, co też widać ^^ Super sprawa ;D

Adiksen

2011-05-11, 20:03
Takim to nie żal prezydentów i premierów wozić ;-)

hip9k

2011-05-11, 22:10
jednym słowem NICE SKILLS ;]

xgrzegx

2011-05-11, 22:29
hip9k napisał/a:

jednym słowem NICE SKILLS ;]



to są dwa słowa ciulu

Kodex

2011-05-11, 22:54
kevinmarko napisał/a:

Na filmiku widać bardzo silny, czołowy wiatr. Do tego lotnisko jest położone w górach, temperatura niska co polepsza osiągi samolotu. Start jest skrócony, przy krytycznie minimalnej prędkości, samolot jest w stanie wystartować. A przy lądowaniu się niesie jak szmata, co też widać ^^ Super sprawa ;D



k***a mędrzec z kosmosu. samolot typu STOL. Tzn. ma zdolność do szybkiego lądowania i startu niekoniecznie z utwardzonej powierzchni. start na tak małym odcinku zapewnia mu m.in. duży ciąg i skuteczne hamulce na kołach.

kevinmarko

2011-05-11, 23:09
Kodex napisał/a:



k***a mędrzec z kosmosu. samolot typu STOL. Tzn. ma zdolność do szybkiego lądowania i startu niekoniecznie z utwardzonej powierzchni. start na tak małym odcinku zapewnia mu m.in. duży ciąg i skuteczne hamulce na kołach.



Patrzcie go ;p po co mu mocne hamulce na kołach do startu? Każdy samolot, niezależnie od mocy na śmigle ma wystarczająco mocne hamulce, żeby nie odkołował na pełnym ciągu więc piszesz bezużyteczne informacje.
Skrócone lądowanie? Większej bzdury nie słyszałem. Chcesz to możesz lądować jak najkrócej kazdym samolotem, wystarczy szybciej przyziemić, po przyziemieniu oddać stery i stanąć na hamulcach.
Co do skróconego startu zgodzę się, może mieć zmodyfikowany silnik, są nawet specjalne edycje cessny. Ale oprócz tego ogromny wpływ mają warunki atmosferyczne czyli wiatr i temperatura, bardzo ważne czynniki

Nie napisałem w swoim poście niczego co byłoby niezgodne z zasadami aerodynamiki więc hamuj się ze słowami kolego i poucz się aerodynamiki ;)

se7en

2011-05-11, 23:11
że tak powiem, to jest piękne

Stefan_Sigal

2011-05-11, 23:23
kevinmarko napisał/a:

Na filmiku widać bardzo silny, czołowy wiatr. Do tego lotnisko jest położone w górach, temperatura niska co polepsza osiągi samolotu. Start jest skrócony, przy krytycznie minimalnej prędkości, samolot jest w stanie wystartować. A przy lądowaniu się niesie jak szmata, co też widać ^^ Super sprawa ;D




pie**olisz tak jak ci pseudo eksperci którzy po godzinie od roztrzaskania tupolewa mówili że to wina pilotów.

brzoza

2011-05-11, 23:29
przy takiej pizgawicy, to ja bym tam wystartowal trzymajac w rekach kawalek srajtasmy

kevinmarko

2011-05-12, 00:06
@izeltaz
Ekspertem nie jestem ale pojęcie o lotnictwie mam i to dosyć spore, na pewno większe niż Ty. Twój post nie wnosi ani nic mądrego, ani nic pożytecznego więc najlepiej zamilcz..
ok 80% wszystkich wypadków samolotowych to wina pilotów..

Grubber

2011-05-12, 00:38
@kevinmarko

Grałem w Flight Simulatora wiec wiem co to pilotaż dz**ko! ;)