18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stary kolejarz

~_Yarko_ • 2024-04-30, 18:18

Przeżył, ale stracił obie nogi.
Kraj Krasnodarski.

onucek

2024-04-30, 18:21
żal gościa. może bedzie miał większą emeryturę... albo i nie bo to kacapia

janmod

2024-04-30, 18:30
Dosc mial pracy i emerytury mu sie zachcialo :D

Budrys2000

2024-04-30, 18:42
Dobra renta do końca życia

;-)

majeńka

2024-04-30, 19:01
Zgodnie z ichniejszą logiką w czołgu jeździć może.

Był np. niejaki Aleksiej Mariesjew; zestrzelili go, z poranionymi nogami udało mu się wrócić do swoich ale miał już tak paskudne zakażenie że obie nogi trzeba było uciąć — i zamiast renty wojskowej jak w normalnych krajach, powiedzieli mu że pewnie dezerter, i może albo kontynuować jako pilot, albo iść na śmietnik żebrać.

Ukasz995

2024-04-30, 19:05
Budrys2000 napisał/a:

Dobra renta do końca życia



Dobra renta w Rosji? Włącz mózg

OldMann

2024-04-30, 19:32
przez własną głupote stracił nogi

1 błąd: wysiadł za wcześnie (nie wiem co on sobie myślał)
2 błąd: kurczowo trzymał sie do końca i go zassało pod ciuchcię, gdyby sie puscił od razu to by sie po prostu przewrócił (być moze skończyłoby sie ciężkim potłuczeniem albo utratą zycia od uderzenia pustym baniakiem o beton ale nogi miałby całe)

SkoPio1

2024-04-30, 20:14
onucek napisał/a:

może bedzie miał większą emeryturę.



Wyborny żart, milordzie.



majeńka napisał/a:

powiedzieli mu że pewnie dezerter,



Nie, nie powiedzieli.

baronturbina

2024-04-30, 20:15
Budrys2000 napisał/a:

Dobra renta do końca życia


ch*j nie renta chyba nie masz bladego pojęcia co piszesz. Wypadek przy pracy z winy pracownika, przy okazji rażąco złamał przepisy bezpieczeństwa. Kolej sama w sobie nie ma litości jeśli o przepisy chodzi. A tym bardziej u sowietów.

Zbysław

2024-04-30, 20:22
Aż dziwne ze ma obie nogi jeszcze

majeńka

2024-04-30, 20:48
napisałam:
Cytat:

Był np. niejaki Aleksiej Mariesjew; zestrzelili go, z poranionymi nogami udało mu się wrócić do swoich ale miał już tak paskudne zakażenie że obie nogi trzeba było uciąć — i zamiast renty wojskowej jak w normalnych krajach, powiedzieli mu że pewnie dezerter, i może albo kontynuować jako pilot, albo iść na śmietnik żebrać.

SkoPio1 napisał/a:

Nie, nie powiedzieli.

A masz może jakieś sensowne informacje? Kiedyś o tym czytałam, ale teraz coś nie mogę znaleźć czego innego niż propaganda jaki to on gieroj i samyj odważnyj.

Tego że bez nóg latał dobrze i szwabów zestrzeliwywał nie neguję; sowieci zawsze dodawali zestrzeleń wszystkim których propaganda stawiała na świeczniku więc dokonania Mariesjewa mogą być zawyżone ale tu informacji nie mam — więc pewnie przynajmniej coś tam zdziałał.

Neguję zaś to że po tym jak ledwo przeżył, zgłosił się na ochotnika ponownie. Podobnie jak obecnie, mało kto dobrowolnie chciał wystawiać się na strzały. Oczywiście na poparcie mam tylko artykuł który kiedyś tam czytałam, ale bez jakichś dodatkowych informacji wierzę raczej w ów artykuł a nie oficjalną hagiografię.

paragon0

2024-04-30, 20:54
To się bidulek zaplątał ;/

rodziu81

2024-04-30, 21:48
SkoPio1 napisał/a:

Wyborny żart, milordzie.
Nie, nie powiedzieli.



Chyba jakas kurtką marynarką zaczepił się którą miał pod kamizelką odblaskową. Nie trzymał się

Budrys2000

2024-04-30, 21:51
baronturbina napisał/a:

ch*j nie renta chyba nie masz bladego pojęcia co piszesz. Wypadek przy pracy z winy pracownika, przy okazji rażąco złamał przepisy bezpieczeństwa. Kolej sama w sobie nie ma litości jeśli o przepisy chodzi. A tym bardziej u sowietów.



Jebie mnie, co piszę. Nie unoś się

;-)

Ukasz995 napisał/a:

Dobra renta w Rosji? Włącz mózg



Łukasz, zar*chaj coś w końcu.

;-)