18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sztylet vikingArt

lexusx • 2016-08-17, 05:32
Sztylet od vikingArt.
Jest tam konkurs szczegóły na końcu. Jak dla mnie troszkę za szybko widać gotowy projekt bez tych wszystkich faz przejściowych.

1024

2016-08-17, 10:22
Fake. Receptura wytwarzania stali damasceńskiej zaginęła daaaaaawno temu. Więc taka z tego stal damasceńska jak z gówna czekolada.

pinkie222

2016-08-17, 22:09
Jak znajdziesz ślepego człowieka pozbawionego węchu i smaku i zamrozisz gówno to da radę zrobić z niego czekoladę.

Xa...........ii

2016-08-18, 00:45
@1024 sam jesteś fake i w dodatku niedorozwinięty. Chyba oczywiste, że nie użył oryginalnej średniowiecznej stali damasceńskiej, tylko ówczesnego tworzywa damasceńsko-podobnego, które jest bardzo podobne, lecz jeśli chodzi o trwałość, to w dalszym ciągu ustępuje oryginałowi. To jest nóż, uciąć coś, pokroić, choć głównie będzie służyć ku dekoracji.

Nie spinaj tak dupy.

Dżizas_kurde

2016-08-18, 18:39
Cytat:


Chyba oczywiste, że nie użył oryginalnej średniowiecznej stali damasceńskiej, tylko ówczesnego tworzywa damasceńsko-podobnego


Znasz znaczenie słowa "ówczesnego" ?

acassis

2016-08-18, 21:36
Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe że w średniowieczu potrafili wytwarzać tak trwały stop, a przy obecnej technologii nie jest to możliwe? Czytałem o niej dość sporo, jednak nigdzie nie było to wyjaśnione...

ho...........zo

2016-08-18, 21:42
acassis napisał/a:

Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe że w średniowieczu potrafili wytwarzać tak trwały stop, a przy obecnej technologii nie jest to możliwe? Czytałem o niej dość sporo, jednak nigdzie nie było to wyjaśnione...


Stal damasceńska była upominkiem od pielgrzymów z innej planety, którzy chcieli pomóc rozwinąć się rasie ludzkiej. Teraz już do nas nie przylatują, bo nie chcą się zarazić jakimś lewactwem, feminizmem lub innym sp***oleniem umysłowym.

HalfGod

2016-08-18, 22:41
Widzę pasjonaci zaczęli się wymądrzać. Za ludzi z prawdziwą pasją, zawsze beczka piwa i zabieram się do rysowania.

De...........37

2016-08-18, 22:48
Cytat:

Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe że w średniowieczu potrafili wytwarzać tak trwały stop, a przy obecnej technologii nie jest to możliwe? Czytałem o niej dość sporo, jednak nigdzie nie było to wyjaśnione...



Wyjaśniam. Skówki (bo "damast" to skówka a nie stop ale to już detal) średniowieczne zwane obecnie "damastami" (tymi oryginalnymi) wcale nie mają żadnych magicznych właściwości i ssają pałę dzisiejszym dobrym stalom. Obrosły legendą i tyle.

Oryginalny przepis się nie zachował i co z tego, inną metodą (być może) współcześnie też się robi taką stal (albo lepszą). Tylko po co? I tak pozostaje to tylko ciekawostką bo taka stal nie jest żadnym wyjebolitem i jak chcesz porządny nóż to i tak bierzesz S30V czy podobne albo Elmaxa ew po taniości D2.

Oczywiście takie produkty mają walory estetyczne, artystyczne i takie tam. Dla tych walorów warto je kupić jak ktoś chce. Dla użytkowych walorów- to wywalanie kasy.

Dr0mg

2016-08-19, 00:04
damasceńska.. akurat Richard Furrer odtworzył cały proces wytapiania stali na "ulfberhty" był zgodny z oryginałami z 9/11 wieku, wikingowie przywieźli tą stal i recepturę technologiczną z bliskiego wschodu (Damaszek i okolice stąd nazwa) i można ją nazwać "stalą tyglową" (metalurdzy z SABBA nie mogli się nadziwić jak wytworzył stal tak zajebistej jakości w kuchni, gdzie w firmie która robi stal na 1/4 samochodów na świecie mają problem z taką jakością) miecze z okresu 10 wiek i młodsze są tak doj***ne że po badaniach na mikroskopach atomowych wyszło że składają się z nanorurek.. (idealne sześciany atomów węgla) technologia zapomniana, tak samo jak materiał na szable husarskie
i up nie bez powodu obrosło legendą, z tego co mi mówił stary tokarz to im starszy przedmiot wykopiesz tym z lepszej stali był robiony.. zrobiłem babkę z przecinaka z przed 1wojny pocięło mi młotek przy przecinaniu pręta a dzisiejsze to gównostal próbujesz naciąć przecinakiem to ten się k***a topi.. niby stal chromowa i super

kesu

2016-08-19, 01:29
ktos nutke zna??

kaiel

2016-08-19, 02:54
damasceńska gruszka do lewatywy ...dupę urywa

Danlook

2016-08-19, 04:50
Hahahaha zobaczcie sobie najlepsze noże szefostwa kuchni :) Jeden nóż kosztuje około 8 tyś. !!!!

De...........37

2016-08-19, 07:30
Cytat:

akurat Richard Furrer odtworzył cały proces wytapiania stali na "ulfberhty" był zgodny z oryginałami z 9/11 wieku, wikingowie przywieźli tą stal i recepturę technologiczną z bliskiego wschodu (Damaszek i okolice stąd nazwa) i można ją nazwać "stalą tyglową" (metalurdzy z SABBA nie mogli się nadziwić jak wytworzył stal tak zajebistej jakości w kuchni, gdzie w firmie która robi stal na 1/4 samochodów na świecie mają problem z taką jakością) miecze z okresu 10 wiek i młodsze są tak doj***ne że po badaniach na mikroskopach atomowych wyszło że składają się z nanorurek.. (idealne sześciany atomów węgla)




Hahahah ale pie**olenie :-D . O takich "legendach" właśnie mówiłem. Nanorurki, sześciany... Chłopcze, mniej VeryDisco.

ypierdalaj

2016-08-19, 08:12
Wiadomo, ze nie każdy miecz był wyj***ny w kosmos jak katana Hatori Hanzo, ale w każdej legendzie jest ziarnko prawdy. Moze akurat jest pare mieczy ze średniowiecza, które maja jakieś tam nanorurki z węgla. Nie ma to jak rękodzieło, żadna maszyna nie dorówna człowiekowi.

A wyjątek potwierdza regułę.