18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szpanerska szyba

Michael_Myers • 2014-11-30, 15:10
No takie szyby to bym chciał mieć 8-)

ale nie mam auta więc i tak bym nic z nimi nie zrobił :roll:

hogg

2014-11-30, 19:39
Michael_Myers napisał/a:

No takie szyby to bym chciał mieć 8-)



No, i jeszcze płytę CD na lusterku i fioletowy neon w podwoziu.

Pysio0

2014-11-30, 19:50
Po ch*j przyciemniać od środka?

nanab

2014-11-30, 19:55
zwykły LCD wstawili zamiast szyby

miedzianek

2014-11-30, 19:57
gdzie to mozna kupic? Bo allegroszek nic nie pokazuje,a dobra sprawa na lato

tranzystor

2014-11-30, 21:59
Lysack napisał/a:

Chciałbym coś takiego :)

Głównie ze względu na to, że można się gdzieś zatrzymać na parkingu i robić w aucie co się chce :doggy: Oprócz oczywistego, na przykład w aucie można liczyć kasę




Śmieją się z ciebie, jak walisz konia w aucie na parkingu, albo liczysz kieszonkowe od starych?

vuxqaz

2014-11-30, 22:59
a więc jako że nie jestem ekspertem ale trochę poszperałem to się wypowiem ;P

https://www.youtube.com/watch?v=SVf73gidx4g tutaj jest to pokazane w nieco innej wersji ale kwestia zatrzymania procesu ściemniania w odpowiednim momencie ;P

Budowa szkła elektrochromatycznego wygląda następująco. Powłoka magazynująca jony (elektroda bierna), materiał zapewniający przepływ jonów (elektrolit) i materiał elektrochromatyczny (elektroda aktywna) umieszczone są pomiędzy dwiema zewnętrznymi taflami szklenia lub przeziernego tworzywa sztucznego z transparentnymi przewodnikami. Reakcja chemiczna zachodzi wraz z przepływem jonów na skutek przyłożonego napięcia. Odpływ jonów z powłoki elektochromatycznej (aktywnej) do powłoki magazynującej jony powoduje ściemnienie tej pierwszej. Poprzez odwrócenie kierunku pola elektrycznego, następuje powrót jonów do powłoki aktywnej, dzięki czemu staje się ona ponownie przejrzysta. Jako że powłoki zostają przez jakiś czas naładowane, przyłożenie napięcia jest wymagane jedynie podczas procesu przepływu jonów


Popularnym materiałem wykorzystywanym do tworzenia powłok elektrochromatycznych jest trójtlenek wolframu (WO3). Cech*je go relatywnie duża rozpiętość parametrów przepuszczalności światła. Szklenie w fazie zaciemnienia uzyskuje ciemno-niebieską barwę. Wykorzystanie innych materiałów umożliwia uzyskiwanie innych kolorów szklenia w fazie ściemnienia, np. brązu (NiO), czerni (IrO2) lub zmiennych barw, jak czerwony-niebieski (CoOx) lub żółty-zielony (Rh2O3).


chcecie więcej to polecam wikipedie: Elektrochromatyzm

The.prophecy

2014-12-01, 00:00
Dobra sprawa, ale powinno działać jedynie jak kluczyka nie ma w stacyjce. Wychodzisz z auta i nie widać np. jakie radio masz w środku.

kothletino

2014-12-01, 00:06
k***a jestem burakiem, chce to mieć gdzie to robią i ile to kosztuje?

Lysack

2014-12-01, 07:23
tranzystor napisał/a:




Śmieją się z ciebie, jak walisz konia w aucie na parkingu, albo liczysz kieszonkowe od starych?



Nie, twoja matka mi narzeka, że będziesz płakał jak ją zobaczysz w aucie na parkingu z "nowym wujkiem".

Krak

2014-12-01, 08:33
:)

qwachu

2014-12-01, 11:59
To jest fajniejsze:

tranzystor

2014-12-01, 22:42
Lysack napisał/a:



Nie, twoja matka mi narzeka, że będziesz płakał jak ją zobaczysz w aucie na parkingu z "nowym wujkiem".




Jakbyś jeszcze nie wiedział, to życie nie pisze scenariuszy do Podrywaczy, więc się nie kompromituj sprawiczały debilu.