18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Świat w miniaturze

Halman • 2013-09-07, 13:40
Gdy­by można było zmniej­szyć lud­ność całego świata do wios­ki o 100 mie­szkańcach,
zacho­wując pro­por­cje wszys­tkich ludzi mie­szkających na Ziemi, wios­ka składałaby się z:

57 Az­jatów, 21 Euro­pej­czyków, 14 Ame­rykanów (Północ­na, Środ­ko­wa i Połud­niowa), 6 Af­ry­kanów.

Byłyby tu: 52 ko­biety i 48 mężczyzn, 30 białych i 70 nie-białych, 30 chrześci­jan i 70 nie-chrześci­jan, 89 he­tero­sek­sual­nych i 11 homoseksualnych.

6 osób po­siadałoby 59% całego bo­gac­twa i wszys­cy oni pochodzi­liby z USA. 80 mie­szkałoby w ubo­gich do­mach, 70 byłoby anal­fa­beta­mi, 50 cier­piałoby niedożywienie, 1 umierałby właśnie, 1 właśnie by się rodził. 1 po­siadałby kom­pu­ter, 1(tak, tyl­ko je­den) po­siadałby dyp­lom uniwersytecki.[/color]

Po za tym pewne wnioski o których nie myślimy na co dzień:

[color=yellow]Jeśli obudziłeś się dziś ra­no w dob­rym zdro­wiu, masz więcej szczęścia niż mi­lion ludzi, którzy nie uj­rzą już przyszłego tygodnia.

Jeżeli nig­dy nie zaz­nałeś niebez­pie­czeństwa woj­ny, sa­mot­ności więźnia, męki tor­tur, nie byłeś blis­ki śmier­ci głodo­wej, to masz le­piej niż 500 mi­lionów ludzi.

Jeżeli możesz pójść do kościoła bez lęku, że ktoś Cię po­bije lub za­bije, masz więcej szczęścia niż 3 mi­liar­dy ludzi.

Jeżeli masz pełną lodówkę, ub­ra­nie na grzbiecie, dach nad głową oraz miej­sce do spa­nia, jes­teś bo­gat­szy od 75% mie­szkańców Ziemi.

Jeżeli masz ak­tual­nie pieniądze w ban­ku, do te­go w por­tfe­lu i trochę drob­nych w por­tmo­net­ce, na­leżysz do 8 up­rzy­wile­jowa­nych spośród 100 ludzi na tym Świecie.

Jeżeli Twoi rodzi­ce jeszcze żyją i są ciągle małżeństwem, jes­teś osobą ab­so­lut­nie wyjątkową.

Jeżeli to czytasz jesteś szczęśliwcem po­nieważ nie sta­nowisz części tych dwóch mi­liardów ludzi, którzy nie pot­ra­fią czytać.

argen

2013-09-08, 21:26
ten tekst jest starszy niż internety...

Szczwany_Lisek

2013-09-08, 21:27
Nie chcę się zbytnio czepiać, nie wiem ile jest homoseksualistów na świecie i rozumiem, że ciężko ułamki procentów oddać w postaci 100 osób... No ale w jednym miejscu jest napisane, że 70% ludzi to analfabeci, a w drugim że 2 miliardy nie potrafi czytać. Z tego co wiem, na ziemi żyje obecnie ponad 7 miliardów ludzi, więc coś tu z matematyką nie styka...

Bezem

2013-09-08, 21:27
No i co najważniejsze, przede wszystkim jestem biały.

is...........ay

2013-09-08, 21:41
@chickeneatingcat: Jest jeszcze Australia i Antarktyda. :roll:

Atreyu

2013-09-08, 21:46
11% pedałów?




90% homo to nie "pedały" latające po paradach. To lesby, wielki odsetek bi o którym się nie mówi i normalni homo [normalni pod tym względem że się nie obnoszą].




11% pedałów nie ma - ale 11% nie hetero? Kto wie...

H88tman

2013-09-08, 22:03
Jeśli urodziłeś się Biały to wiedz, że jesteś lepszy niż 70 procent ludzkości

bloodwar

2013-09-08, 22:19
Coś tu całkiem nie styka, 6 osób z tych 100 ma 59% światowego bogactwa a tylko jedna osoba z tych 100 ma komputer? To jak ta pozostała piątka bogaczy żyje i prowadzi biznes bez kompa, łączą się z internetem za pomocą poczty? I co z klasą średnią - oni całkiem nie mają komputerów? Ja zarabiam minimalną krajową a komputer mam, czyżbym należał do tych 1% najbogatszych na świecie? Na świecie do tej pory wyprodukowano ponad 10 miliardów pc-tów - gdzie one się podziały skoro tylko 1% ludności na świecie ma komputer, czyżby ci bogacze wykupywali co kilkanaście dni przez kilkanaście lat po jednym komputerze a stare wyrzucali? Statystyka wzięta z dupy więc mozna olać całą resztę

ellsworth

2013-09-08, 22:55
HAL9000/2 napisał/a:


57 Az­jatów, 21 Euro­pej­czyków, 14 Ame­rykanów (Północ­na, Środ­ko­wa i Połud­niowa), 6 Af­ry­kanów.

6 osób po­siadałoby 59% całego bo­gac­twa i wszys­cy oni pochodzi­liby z USA.


Szkoda tylko, ze te liczby są z dupy wzięte! 14 ludzi to amerykanie, a mieszkańcu USA stanową niecałe 1/3 mieszkańców obu ameryk tj. 4 ludzi więc jakim cudem tych 6 ludzi majacych większość bogactwa świata pochodzi z USA?!? Nie dość, że każdy w tym kraju od noworodka po kloszarda musiałby być miliarderem, to jeszcze i tak brakowałoby połowy do potrzebnej liczby ludzi! :idzwch*j: z taką statystyką!

ksz-ksz

2013-09-08, 23:13
W tej statystyce prawdopodobnie nic się nie zgadza. Na pewno nie zgadza się liczba ludności na kontynentach i poziom analfabetyzmu (najwyższy na świecie jest w Afryce i wynosi ok 50%). Wiec można sobie tym tekstem dupę podetrzeć.

Pr...........zy

2013-09-09, 12:29
BongMan napisał/a:

Wniosek:
"Masz ch*jowo? Nie martw się, inni mają gorzej".
Źle k***a! Z dupy wyjęte podejście sugerujące człowiekowi, że ma się cieszyć z ch*jowej egzystencji, bo jakiś tam Murzyn w Afryce nie ma wody, a w Syrii jakieś dziecko bomba rozj***ła. A co mnie to k***a obchodzi, że ktoś gdzieś tam ma gorzej? Liczę się JA. Powinno być:
"Masz ch*jowo? Inni mają o wiele lepiej. Rób wszystko, żeby też mieć lepiej."



Głąb... :badyl:

Trimeresurus

2013-09-09, 21:29
I jak tam, ogarniacie już ile warta jest jakakolwiek statystyka? Czy jeszcze kilka przykładów trzeba podać?


Viking87

2013-09-10, 14:00
Ostatni punkt to pieprzenie. Nie każda strefa klimatyczna powoduje ze każdy musimieć kupę szmat do ubrania się- kurtki spodnie kalesraki, buty jedne grugie trzecie etc. Lodówka też nie wszędize jest niezbędna, a w wielu krajach ludzie często ich nie mają bo nie jedzą w domu. Więc spogladanie na całosć poprzez czyto matematyczny rachunek to bzdet. Skoro ja mam loówkę to nie znaczy że jestem bogatszy od eskimosa - jemu nie jest ona potrzebna. Wiec podkreślę - pie**olenie.
I zgadzam sie z większością wali mnie czy kozojebcy maja gorzej, czy aryka głoduje- gdyby się brudas j***ne wzięły do roboty mogły by żć na wysokim poziomie, ale skoro chatk z gówna wystarcza to poch*j się litowąc nad udupami.
I tak samo nie obchodzi mnie ze bezdomny ma gorzej ode mnie a czemu - bo w mojej j***ne sytucjiwcale nie jet mi za wesoło.