18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dr0mg

2013-08-20, 12:20
j***ć, takiego koxa bym dał na corridę :D żeby tam tych ciapatych per glacias rozmaślał o ściany bo sam osobiście wole wieprzowinę i drób

dnr

2013-08-20, 12:39
Dlugi_87 znasz ty angielski w ogóle i obejrzałeś ten film? Mówią, że to tylko dzięki selekcji najbardziej napakowanych osobników przez ponad 100 lat. To, że patrzą na tą spermę pod mikroskopem to jeszcze nie modyfikacja genetyczna. Oczywiście odpowiedzialny za to jest jakiś gen, jak za wszystko, ale oni go nie zmieniają, a jedynie szukają jego efektów wśród krów.

Te...........an

2013-08-20, 12:44
Szkoda, ze gen odpowiedzialny za samodzielne myslenie u duzej czesci was nie funkcjonuje, inzynieria genetyczna, poszukiwacze teorii spiskowych, k***a jego mac.

Henboh

2013-08-20, 13:32
Nie inżynieria genetyczna, ani dobór naturalny. Raczej dobór genetyczny. Odpowiednia krowa (zbadana genetycznie) jest zapładniana odpowiednią spermą (też przebadaną). Choć wiki definiuje taki sztuczny dobór jako odmianę doboru naturalnego.

Podobnie powstały wszystkie rasy psów. Psy są sztucznym gatunkiem wykreowanym przez człowieka z wilków. Poprzez dobór "hodowlany" mamy tak bernardyny, jak i yorki, a z dalszego doboru naturalnego całą masę kundli (nie rasowców).

Po prostu dzięki nauce można dokładniej wyselekcjonować odpowiednie osobniki i uzyskać wyniki szybciej niż selekcjonować osobniki tylko po wyglądzie. W przypadku tej krowy, wyselekcjonowano osobniki z "uszkodzonym" genem, który normalnie ograniczał rozwój mięśni. Gdyby nie badania genetyczne:
1. Nikt by nie wiedział, że występuje gen ograniczający rozwój mięśni
2. Hodowcy dobierając osobniki masywniejsze, pewnie nigdy by takich efektów nie uzyskali, bo mieszaliby osobniki z defektem i bez, ponieważ pkt 1.

Genetyka zajmuje się badaniem działania poszczególnych genów. A inżynieria genetyczna manipulacją bezpośrednio na genach, często mieszając materiał genetyczny różnych gatunków.

WITEKSON

2013-08-20, 14:12
Teraz niech zrobią takie kozy dla ciapaków

KMD

2013-08-20, 16:31
Za genetykę zawsze piwo!

Szkoda tylko, że moi rodzice mi nic nie wszczepili na mięśnie, jak byłem plemniczkiem ;(

zonk

2013-08-20, 16:43
Tak srają że TVN manipuluje, a tutaj łykają te bzdury jak młode pelikany. Byczki na pewno były poddane modyfikacji genetycznej a ludzie będą wpie**alać i się truć.

Brokol

2013-08-20, 16:44
Normalnie prawie jak



:D

Venka

2013-08-20, 16:46
Cytat:

Szkoda tylko, że moi rodzice mi nic nie wszczepili na mięśnie, jak byłem plemniczkiem ;(




JH...........DS

2013-08-20, 16:59
hardkorowy koksu byłby dumny z takiego byka :D

domat1

2013-08-20, 17:08
Inżynieria genetyczna? - poczytaj co to jest. Tu nie ma żadnej ingerencji w materiał genetyczny.
To o czym mówią to dobór genetyczny (selekcja genetyczna).
W ten sposób powstały zwierzęta domowe i hodowlane, tak samo przystosowano rośliny hodowlane.

blacksider

2013-08-20, 17:08
To jest przecież po prostu przedstawiciel RASY BŁĘKITNEJ BELGIJSKIEJ (Witblauw ras van Belgie). Nie wiem o co się tak spinacie i czym podniecacie, zwykła praca hodowlana, żadna inżynieria genetyczna czy inne modyfikacje. Średnia masa ciała buhajów 1240 kg, a krów 700 kg.

Taumantis

2013-08-20, 17:09
NieWiemZeWiem napisał/a:

"inzynieria genetyczna"? jesli Ci chodzi o to ze ktos kombinowal przy jego DNA pod mikroskopem itp...to musze Ci pocisnac...sam jestes z takiego przerobionego DNA.

Jest to wieloletni etap selekcjonowania najlepszej krowy z grupy loczanej z inna najlepsza krowa i tak po kilku latach najlepsze DNA sie laczylo az powstala super krowa. Dzieki temu jedna krowa jest jak dwie naraz.

Powtarzam selekcja naturalna k***a jego mac!



własnie! :) chciałem pojechać niewykształcone bydło ale widzę zrobiłeś to za mnie:) piwo 4u