18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

hellbwoi

2020-04-28, 21:54
To nie jest karta platnicza tylko karta zbliżeniowa, na kracie masz limit litrow na osobę, może jakbyś wrzucił link do oryginału/opisu byłoby jaśniej dla czego wprowadzili im takie rozwiązanie... a tak to wiesz co ci i gdzie.

picolo

2020-04-28, 23:00
Jprd zwykła fotokomórka, fotorezystor etc. Leci jak trzymasz tam łapę,żeby się k***a nie lało w ziemię jak nie potrzeba. Ale mogę się mylić, przecież to rosja.

werther

2020-04-28, 23:21
hellbwoi napisał/a:

To nie jest karta platnicza tylko karta zbliżeniowa, na kracie masz limit litrow na osobę, może jakbyś wrzucił link do oryginału/opisu byłoby jaśniej dla czego wprowadzili im takie rozwiązanie... a tak to wiesz co ci i gdzie.



https://spb-burenie.ru/stati/elektronnye-vodorazbornye-kolonki-poyavyatsya-na-ulicax-vologdy-i-irkutska/https://spb-burenie.ru/stati/elektronnye-vodorazbornye-kolonki-poyavyatsya-na-ulicax-vologdy-i-irkutska/

Limit na osobę 900 litrów na miesiąc. Chodziło o to, żeby ludzie nie myli samochodów wodą z tych pomp.

picolo napisał/a:

Jprd zwykła fotokomórka, fotorezystor etc. Leci jak trzymasz tam łapę,żeby się k***a nie lało w ziemię jak nie potrzeba. Ale mogę się mylić, przecież to rosja.



Masz rację. Nie znasz się.

stefanwtiorturiowanyprzez

2020-04-29, 00:38
To jest karta zaczipowana,żeby korzystali tylko ci co mogą,tak jak otwierasz sobie drzwi żeby wejść do firmy

bercisko

2020-04-29, 02:02
Słuchaj mnie Braci Sadolska!
Już niedługo podobne dystrybutory będą na ulicach Polski. Idzie susza. Wszyscy to widzą. Od upadku komuny w 1989 żaden rząd nie zrobił nic by zatrzymać i gromadzić wodę w Polsce. Bo to "tylko woda" jej nie zabraknie he, he. I się k***a teraz zdziwicie wszyscy.
Nad Bałtyk też nie pojedziecie bo lada moment beczułki z powojennym syfem zacznął przeciekać.
Kojarzycie film "Big Short"? Ten o krachu w 2008. Christian Bale grał tam geniusza- dziwaka. Który przewidział ten kryzys. Wszyscy mieli go za wariata.
Wiecie co zrobił po 2008 kiedy okazało się, że miał rację. Odszedł z bankowości. Teraz pieniądze swoich klientów ładuje w.....spółki handlujące wodą!

parolpl

2020-04-29, 08:57
@bercisko
Masz zapłon kamaza.

Rynek obrotu wody już funkcjonował przed 2000, więc to żadna genialna zagrywka.

coincrush

2020-04-29, 10:37
Co tu przewidywać?
Polska w 1997 (w roku powodzi) skupiła się na budowaniu grobli i kilku małych zbiornikach retencyjnych. Były one nastawione bardziej na zalewanie przy kolejnej powodzi, niż na gromadzenie wody. Kiedy ignorowanie zmian klimatycznych było na wysokim poziomie każdy pukał się w czoło, jak mówiono za granicą, że klimat ulega zmianie i czeka nas wielka niespodzianka. Teraz wychodzą błędy - i tego rządu i wcześniejszego. Praktycznie każda władza w Polsce temat klimatu traktowała jako piąte koło u wozu.
Klimat się zmienił i to drastycznie - wielu z sadoli pewnie pamięta taki mróz, że smarki zamarzały na sopel. Teraz hardem jest zbudowanie dzieciom bałwana. Będzie gorzej i czas się na to przygotować. Dlatego jestem za oszczędzaniem wody, ale nie w drastycznym wydaniu a"la Greta, bo ta pewnie myje się w oczyszczonym moczu.

Miecz

2020-04-29, 11:07
Nie rozumiem po co to? Przecież globalne ocieplenie i zmiana klimatu to wymysł lewaków.

SkoPio

2020-04-29, 11:28
Czyli sensacja polega na tym, że...? No właśnie - na czym? NIe jest przecież dziwne ani istnienie języka rosyjskiego, ani studni, wody, ludzi, baniaków czy limitów. Mamy XXi wiek, a na Sadola wrzucają film, że studnia działa.
Szok.
I niedowierzanie, że to z poczekalni wyszło...

Pinio

2020-04-29, 11:39
A to nie jest czasem spirytus? Rosja w końcu.

coincrush

2020-04-29, 13:44
SkoPio napisał/a:

Czyli sensacja polega na tym, że...?



Czasami sukces czegoś polega na tym, że po zakupie zastanawiasz się po ch*j ci to było potrzebne

DużyKutas

2020-04-29, 14:13
W Rosji to maja już gaz w hydrantach.

Go...........Fr

2020-04-29, 16:53
W Afryce mają podobnie, tylko tam zamiast takiej karty to mają AK-47.

gu...........er

2020-04-29, 16:58
Dawno mamy liczniki energii elektrycznej prepaid albo na kartę. Też mi nowość .