18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Studencka Choinka

zuczek33 • 2013-12-18, 19:44
Z czasów studenckich. Pozdrawiam współtwórców! Do świąt jeszcze trochę ale korzystając z okazji Wesołych Wszystkim!




Mniejsza ze zdjęcia, podświetlona na niebiesko:


myha

2013-12-19, 11:35
skandal89 napisał/a:



Czytać się nie da Twoich postów, obojętnie od kierunku? Naprawdę? chcesz wybudować dom i kto Ci zrobi projekt, kto wykona dom wg. niego kto Cię będzie leczył kiedy zachorujesz i kto Cię będzie bronił jak coś przesrasz w sądzie? Kto zrobi drogi po których się poruszasz i wybuduje budynki usługowe do których łazisz za swoimi sprawami, zrozum, że są zawody które WYMAGAJĄ skończenia studiów aby je wykonywać.



Masz racje obecnie jest tak że trzeba skończyć studia żeby zrobić projekt i wybudować dom(dokładnie to trzeba zrobić odpowiednie uprawnienia do których to studia są potrzebne).
Ale jest tak dlatego że państwo tak wymaga. Dom jednorodzinny można zbudować bez żadnych studiów i projektu i o ile nie zatrudni się do tego Mietka żula z pod sklepu to będzie on tak samo dobry jak dom z projektem z profesjonalnego biura projektowego do tego o wiele tańszy. Co do obrony w sądzie to tak samo konieczne jest skończenie prawa bo państwo tak wymaga żeby mieć ukończone prawo i porobione odpowiednie aplikacje. Co nie znaczy że ktoś bez studi nie mógł by tego robić(no w Polsce nie może bo zawód jest zamknięty).
Oczywiście w Polsce dochodzi też problem poj***nych przepisów prawnych, które utrudniają życie zarówno prawnikom jak i właśnie budowlańcom.

Przez te poj***ne zasady doszliśmy właśnie to paradoksu studia robi się dla papieru a nie po wiedzę. Poziom się obniżył bo bez papieru gówno można zrobić to wszyscy się pchają na studia, a to obniża ich poziom.

bongo155

2013-12-19, 11:49
No nic trzeba coś jebnąć na lepszy początek dnia. Wasze zdrowie.

Mojoo

2013-12-19, 12:18
a i jeszcze jedno, rodzice też w pewnym sensie inwestują, no bo ktos z tych kolesi po zawodówce będzie w stanie pomóc swoim starszym i zapewnić godziwe życie na starość, gdy nawet z sobą będą mieli problem.

ca...........th

2013-12-19, 12:31
@Dżony Jeśli chodzi o drogi w Polsce, to z tego co mi wiadomo, różnią się od tych w Niemczech, a pękają i rozwalają się właśnie przez kradzież surowców (podmiana na gorsze materiały) oraz przez to, że buduje się w systemie skandynawskim (mieszanka się trochę różni) i nie wytrzymują latem wysokich temperatur.

Dżony

2013-12-19, 12:35
cabadath, możliwe, że masz rację, ja jako, że jestem na budownictwie ogólnym to drogownictwa niewiele liznąłem.
To, że u nas praktycznie wszystko przewozi się TIR'ami, często przeładowanymi też nie pozostaje bez znaczenia.
W każdym bądź razie nie widzę w tym winy Polskich inżynierów.

kanapkasmalec

2013-12-19, 13:05
haha studenciaki, ja znam wszystkich po szkołach powyżej 22 lat,nie umie nawet worka wymienic w odkurzaczu nie mowiac o wyczyszczeniu filtru powietrza... pracuja za najnizsza i siedza u starych w domu, albo we 3 na stancji i graja w lola hahahaha

a ja widzę bo mongoły na budowie którzy mają papierek w ogóle nie mają pojęcia o pracy, szef go zatrudni siedzi w biurze a on ma pilnować technologii ch*j z tym że robol go wydyma a ten nawet nie będzie wiedział kiedy i jak, przez to tak się w Polsce buduje, na odpie**ol

Dżony

2013-12-19, 13:25
Ciekaw jestem jakby wglądała Polska gdyby uwolniono zawody i zamiast ludzi z papierkiem budowaniem dróg i domów, leczeniem, sądzeniem, projektowaniem, konstruowaniem maszyn czy obracaniem pieniędzmi zajeli się "znawcy tematu" którzy lepiej się na tym znają, szczególnie biorąc pod uwagę to, że ludzie chcą wszystko jak najtaniej.
Po co zatrudniać inżyniera, szwagier ma firmę budowlaną i zna lepiej bo niejeden dom wykańczał i ma doświadczenie a nie pobazgra sobie inżynier proste szkice, takie, że mój 6 letni syn ładniej rysuje i weźmie za to grube pieniądze.
Po co iść do lekarza? przecież to konowały, pójdę do znachora on ma wiedzę i nie jest na liście płac koncernów farmaceutycznych.
Po co brać adwokata? żona lepiej wie jak było.
Na uj mi architekt, sam wiem lepiej jak chce żeby wyglądał mój dom więc sobie go narysuje.
Jak ktoś skończył studia i nic z nich nie wyniósł to widocznie były to tak kiepskie studia, że i tak nie znajdzie po nich pracy.

kapral

2013-12-19, 13:26
Imie_jego_44 napisał/a:

Dlatego właśnie gardzę studentami, pasożyci na utrzymaniu rodziców którym tylko picie i kopulacja w głowie no ale czemu się dziwić skoro większość personelu uczelni wyższych to lewackie k***y które wpajają do ich małych główek takie wartości.
Normalny człowiek po zawodówce przed świętami zapie**ala jak głupi żeby zapewnić rodzinie godne święta a studenci najebują się za pieniądze rodziców i ryćkaja jak króliki z czym popadnie łapiąc różne syfy a później jeszcze się tym chwalą, to ma być przyszłość narodu :facepalm2:
Życie zweryfikuje wasze podejście do niego.
Chwała Wielkiej Polsce!!!



no widzisz, ty tam sobie zapie**alasz ciężko żeby mieć na święta, ja sobie zrobiłem mgr, teraz pracuje do 5 godzin dziennie i na czysto wychodze trochę ponad 4 kafle.

tak, na studiach chlałem za hajs starych, r*chałem dupy na pęczki, teraz mam narzeczoną i mieszkanie własnościowe.

pozdrawiam, człowiek sukcesu

Imie_jego_44

2013-12-19, 13:39
Wk***ia mnie to bo ja na was pracuje, państwo okrada mnie z większości pensji po to by wyście mogli studiować, skoro reszta społeczeństwa tak się dla was poświęca to k***a doceńcie to i weźcie się do nauki a nie balowanie i r*chanie a później "specjaliści" h*ja umią!
wk***ia mnie, że tacy h*ja umiący studenci blokują mi możliwość rozwoju bo ja chociaż na budowlance się znam lepiej niż te przemondrzałe studenciki budownictwa powyżej muszę w moim wieku skuwać ściany, ładować piach i wywozić gruz bo nie mam k***a wykształcenia a oni mają ten nic nie warty papierek.
Jakby ktoś pracował tak jak wy studiujecie to zaraz by wyleciał na bruk z taką opiniom ze pracy już by w zawodzie na pewno nie znalazł.
Najdobitniej o "wiedzy" technicznej świadczy to jak te inżynier znają się na motoryzacji, ja zwykły robotnik mam BMW koledzy też BMW albo Audi a mój kierownik inżynier z uprawnieniami Peugeotem :facepalm2: zarabia parę razy więcej i stać go na dobre BMW a kupił k***a francuski wyrób samochodopodobny gdzie każdy mechanik wie, że tym się więcej jeździ na lawecie niż drodze, zapytam retorycznie - jak to świadczy o jego wiedzy technicznej? no właśnie to świadczy, że nie ma o tym pojęcia a ma k***a papierek i te egzaminy państwowe więc tyle to jest warte te całe papierki.

bnowak1990

2013-12-19, 13:41
masterwow napisał/a:

Obrazek
Cześć jestem technikiem serwisu turbin wiatrowych zarabiam 10tyś brutto, pozdrawiam studentów :D



A powiedz nam ile godzin miesięcznie przepracowujesz (z dojazdami do obiektów, delegacjami, itp.) żeby tyle zarobić? :D


Mogę zarabiać nawet i 4000 zł czy 6000 zł miesięcznie (w mojej firmie główny konstruktor zarabia 9500zł netto tak btw), ale przychodzę do pracy o 7:55, o 16:05 odbijam kartę i wychodzę.

Zarammoth

2013-12-19, 13:48
@Imie_jego_44: Nawet pisać poprawnie nie umiesz, więc nie wymagaj, że ktoś woli kogoś wykształconego od takiego tępego robola.
Najpierw piszesz, że pracodawca woli zatrudnić kogoś po zawodówce niż po studiach (na pewno na stanowisko lekarza czy prawnika :D ), a potem żalisz się, że jednak woli absolwenta uczelni wyższej niż ciebie.
I płaczesz, że dla pracodawcy ważniejsze jest wykształcenie, a ty po zawodówce. Bronił ci ktoś studiować? Nie mieszałbyś w betoniarce i wywoził gruzu. Mogłeś skończyć studia, wyrzekając się picia i r*chania, dając przykład, lepiej się ucząc i prześcignąć innych studentów-balowiczów na rynku pracy. A teraz został ci tylko płacz i zazdrość. Peace.

wrobel242424

2013-12-19, 13:56
@Imie_jego_44
pie**olisz jak potłuczony

Catacombe

2013-12-19, 14:16
k***a, pie**olą studeciaki, a gdyby przynajmniej co drugi po studiach miał robote taką jaką chciał to nie miał by kto zapie**alać na budowie. Gówno wam dadzą studia jak nie macie głowy na karku.

atha

2013-12-19, 14:21
Prawda jest taka, że w tym kraju uczelnie zeszły na psy. Większość studiuje bo tak wypada albo to modne nie wiem, ale poziom szczególnie prywatnych uczelni jest na poziomie gówna ze sraczką. Ktoś tutaj napisał, że kto będzie budował drogi, domy kto będzie projektował. Niestety taki jest system, że osoba z papierami musi "nadzorować" budowy zatwierdzać papiery itp. ale prawda jest taka, że te osoby zaraz po studiach mają wiedzę budowlaną opartą na klockach lego którymi bawili się w dzieciństwie. Przychodząc do pracy dopiero uczą się fachu od swoich podwładnych, jeszcze żeby byli to ludzie inteligentni ale czasem przychodzą takie pustaki, że nieraz trudno powstrzymać się od śmiechu kiedy się z nimi rozmawia. Wiem to bo pracuje w budowlance nie przy łopacie ale mam do czynienia z wieloma młodymi po studiach, chociaż sam jestem młody to czasem zastanawiam się skąd ci ludzie się wzięli, że nie wiedzą czasem banalnych, logicznych rzeczy. Tak na marginesie to samemu studiuję zaocznie ale raczej nie uważam się za studenta bo robię to tylko dla papieru, niestety takie są realia.

Imie_jego_44

2013-12-19, 14:26
Sytuacja z życia wzięta, moja kuzynka skończyła zarządzanie i inżynierię produkcji w oddziale Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu i jak myślicie gdzie niby teraz zarządza?
W sklepie w galerii i to nawet nie jako kierownik sklepu, tyle wam te studia dają.