18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Stephen Hawking Bojkotuje izrael

stefan szufla • 2013-05-08, 13:45
Artykuł bezczelnie zerżnięty z Onetu :-)

Kod:
 Wybitny brytyjski uczony, astrofizyk Stephen Hawking wycofał się z konferencji zorganizowanej przez Izrael, dołączając do bojkotu tego kraju przez akademików na znak protestu przeciwko okupacji ziem palestyńskich - poinformował Uniwersytet Cambridge.
Stephen Hawking, fot. AFP

Przykuty do wózka 71-letni Hawking, który zdobył międzynarodowy rozgłos swoją pracą nad czarnymi dziurami w czasoprzestrzeni, miał przemawiać w czerwcu na prestiżowym spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Nazwisko Hawkinsa jednak cicho spadło z listy uczestników w tym tygodniu, dając powód do radości zwolennikom propalestyńskich ugrupowań, dążących do izolowania Izraela na scenie międzynarodowej za okupowanie ziem palestyńskich.

"Jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego" - podał na swojej stronie internetowej Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny.

Uniwersytet Cambridge, na którym pracuje Hawking, potwierdził, że profesor zaaprobował to oświadczenie. Sam Hawking we własnym imieniu żadnego oświadczenia nie wydał.

Jak podaje agencja AP, organizatorzy konferencji uznali decyzję Hawkinga za "nieusprawiedliwiona i złą".

W ostatnich latach liczne osobistości ze świata sztuki i rozrywki, m.in. brytyjski piosenkarz Elvis Costello i rockowy zespół Pixies, odmawiały występowania w Izraelu w ramach poparcia dla Palestyńczyków.

Bezpośrednie rozmowy izraelsko-palestyńskie załamały się w 2010 roku w związku z nieustającą rozbudową żydowskich osiedli na terytoriach zajętych w rezultacie wojny z 1967 roku. Na ziemiach tych Palestyńczycy chcą utworzyć własne państwo.


Brawa Dla Stephena za odwagę 8-)

doob888

2013-05-08, 19:46
żydzi urządzają holokaust - witamy w XXI wieku :D

ZłoconyPenisZagłady

2013-05-08, 20:36
Taki cwany bo wie że nie popełnią mu samobójstwa jak to ma czasem miejsce ze zbyt medialnymi

freaky

2013-05-08, 20:48
Stephen Hawking- Od momentu wykrycia u niego ALS, lekarze dawali dwa lata życia. Na przekór rokowaniom, genialny fizyk przeżył kolejne 50 lat i szkoda, że przerwie korzystną passę jakąś "niefortunną inicjatywą".

piroman88

2013-05-08, 20:51
no i własnie skonczyła sie era beki z hawkinga xD

Ptoon

2013-05-08, 20:54
Rozumiem, że dla dużej liczby sadoli w geopolityce obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Z takim podejściem trzeba by zlikwidować USA, dużą część globu podzielić pomiędzy Hiszpanów i Portugalczyków, a większość bliskiego wschodu oddać Iranowi.

!Timon

2013-05-08, 21:01
Mądry Europejczyk w konflikcie Izrael-Palestyna zawsze wspiera tego co aktualnie przegrywa.

XtravaganZa

2013-05-08, 21:15
A ch*j w dupę Hawkingowi, za kolaborowanie z wrogiem. Komentarze tutejszych "antysemitów" mnie śmieszą, pewno większość z Was na oczy nie widziała Żyda, ale pseudo lans się liczy. k***a, co za żałosne ludziska. Żydzi swojej religii i zwyczajów nie narzucają na Świecie, jak te j***ne muslimy. Nie rozsadzają katoli i innych ludzi za ińszą wiarę, nie chcą narzucić Halachy jak te ścierwa szariatu. Nie żerują na socjalu, nie napie**olą 10 bachorów, żeby siedzieć na zasiłkach i na dodatek się nie pieprzą z poprawnością polityczną względem brudasów, jak tamci do nich fikają, to od razu się z nimi rozprawiają. W Europie, to nam na głowę niebawem będą mogli nasrać, wstrętne ciapate syfy.

Am Yisrael chai i ch*j!

Polemon

2013-05-08, 21:17
Zanim doczytałem to juz zapomniałem o czym było!

szereg0wy

2013-05-08, 21:24
Lekarz zabronił Hawkingowi podróżować, a nie jakieś pierdu-śmierdu o bojkocie.

lubiepoziomki

2013-05-08, 21:27
Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny ?

mazin

2013-05-08, 21:36
@3xup Żydzi nie narzucają innym swojej religii, bo całą resztę świata uważają za bydło.
@15up A Hawking nie jest uznawany za jednego z najwybitniejszych fizyków? Ciekawe, że od 1979 do 2009 był szefem katedry Lucasa w Oxfordzie, którą wcześniej piastował Newton. Tak, dali ją inwalidzie, unieruchomionemu na wózku - z pewnością dlatego, że zaimponował im .... sprawnością fizyczną.

stalowyszczur

2013-05-08, 21:44
Cytat:

Żydzi swojej religii i zwyczajów nie narzucają na Świecie, jak te j***ne muslimy.



Religii nie narzucaja, bo reszta swiata jest dla nich swiniami. Ludzmi nizszymi, i tak tez reszte traktuja. Poza tym przykladaja reke do tego by ciapaci sie napie**alali. I nie mow ze nie, bo nie mam dzis cierpliwosci do takiego pie**olenia.

BDrummer

2013-05-08, 22:32
Xiem masz tak małą wiedzę na ten temat że powinieneś przymknąć japę i się nie odzywać. Poczytaj kto rozpoczął wojnę na bliskim wschodzie, podkładanie bomb, i inne zabawy wyjęte z "Al-Kaidy" i wtedy włącz się do rozmowy.

medick2

2013-05-09, 03:06
To ja już nie wiem, kogo Wy tam chcecie. Żydków czy turbanowców?

demander

2013-05-09, 13:49
Ja tam popieram Izrael. Niech tępią Islamskie zapędy. Może jak przetrzebią ich szeregi to się nie będą rozłazić po świecie. Żydzi przynajmniej nie zabronią mi pić piwa, jeść świniaków i nie r*chają małych dziewczynek.