18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stany Zjednoczone Europy...

artij1 • 2014-01-12, 20:34
Cytat:

W Europie powstanie "superpaństwo"? Komisarz Viviane Reding ma już plan

Ko­mi­sarz Vi­via­ne Re­ding za­pro­po­no­wa­ła prze­kształ­ce­nie Unii Eu­ro­pej­skiej w "Stany Zjed­no­czo­ne Eu­ro­py", fe­de­ral­ne su­per­pań­stwo, które mia­ło­by prze­jąć znacz­ną część kom­pe­ten­cji na­le­żą­cych obec­nie do kra­jów człon­kow­skich UE. Po­mysł ten spo­tkał się z falą kry­ty­ki w Wiel­kiej Bry­ta­nii, gdzie tam­tej­si eu­ro­scep­ty­cy okre­śli­li go mia­nem "cen­tra­li­stycz­ne­go fa­na­ty­zmu".
W odpowiedzi Reding zaatakowała Davida Camerona oskarżając go o szerzenie populistycznych mitów na temat polskich imigrantów i "niszczenie ludzkiej przyszłości".

Apel o utworzenie "Stanów Zjednoczonych Europy"

Viviane Reding, komisarz UE ds. sprawiedliwości, ogłosiła pomysł utworzenia "Stanów Zjednoczonych Europy", czyli "europejskiego superpaństwa", które przejęłoby większość kompetencji rządów państw członkowskich UE. Według planu komisarz, Komisja Europejska zostałaby rządem europejskiego państwa, a parlament składałby się z dwóch izb - izby niższej i Senatu (w którym zasiadali by tu przedstawiciele państw członkowskich).

Z kolei rola Rady Unii Europejskiej zostałaby zredukowana jedynie do roli organu konsultacyjnego. W nowej strukturze decyzje Komisji miałyby pierwszeństwo wobec decyzji rządów poszczególnych państw, a europosłowie pełniliby rolę nadrzędną wobec deputowanych zasiadających w parlamentach krajowych.



Związek socjalistyczny republik europejskich coraz bliżej.
(Zaj***ne z onetu)

rksrobert

2014-01-12, 20:41
A ja mam ogromną nadzieję, że Anglicy wyjdą z UE całkowicie i będzie to pierwsza śnieżna kulka w lawinie.

el...........wy

2014-01-12, 20:42
komisarz UE ds. sprawiedliwości... czy to jest jeszcze rzeczywistość czy już czasy o których pisał Orwell?

Smutas

2014-01-12, 21:07
Teraz narzekacie?, A kto wam, qrwa, kazał głosować za wstąpieniem Polski do UE?

artij1

2014-01-12, 21:11
@up Ja wtedy jeszcze nie mogłem prawa głosu i gowno, niestety, mogłem

BongMan

2014-01-12, 21:29
No i w ten sposób niemcy zrealizują plan, który zaczęli w 1939. Cała Europa będzie należeć do nich. Jednak tym razem na drodze pokojowej, bo debile sami pozwalają największemu wrogowi sobie rozkazywać. Cała nadzieja w Angolach, że wyjdą z tej ch*jni i pokażą innym, że da się.

las84500

2014-01-12, 22:31
Ostatnio oglądałem film "Ludzkie dzieci".
Pomijając wątek główny i skupiając się na ogóle uniwersum dostajemy możliwy scenariusz, w kierunku którego być może właśnie zmierza Wielka Brytania, a może i cała UE. Dla zainteresowanych wrzucam trailer.


el...........wy

2014-01-12, 23:06
@up ten film to troche gniot. Już lepiej obejrzeć V jak Vendetta, Equilibrium czy Elizjum, tematyka podobna i filmy zwyczajnie lepsze

las84500

2014-01-13, 20:46
@up - Dlatego chodzi mi o sam obraz uniwersum bo wątek ostatniego dziecka jest cienki, choć pod koniec robi wrażenie. Mamy UK, które w stosunku do napływających imigrantów zaczęło stosować sztuczki rodem z III rzeszy. A zaczęło bo zwyczajnie sobie z nimi nie radziło, co zaczyna mieć miejsce już dzisiaj. A biorąc pod uwagę zapędy UE do sfederalizowania wspólnoty to może to być realny obrazek za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat w Europie.