18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stalownik - opuszczony szpital

Mr.Drwalu • 2012-08-05, 13:02


Znajdujący się na zboczu Łysej Góry Specjalistyczny Szpital Miejski "Stalownik", powstał w latach 60. XX wieku w Bielsku-Białej.
Obiekt składał się z 5 oddziałów o łącznej liczbie 320 łóżek szpitalnych, które były pomieszczone w 3-osobowych pokojach.
Szpital ten należał do najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce.
Zamknięty w 2001 r., kiedy wszystkie oddziały przeniesiono do powstałego w 1997 r. Szpitala Wojewódzkiego, został wystawiony na sprzedaż.
Długo nie znajdował kupca, aż w końcu w 2006 r. nabył go prywatny inwestor, który rozpoczął wyburzanie obiektu (ich zakończenie planowa do połowy 2007).
Roboty zostały jednak wstrzymane przez nadzór budowlany, bo prace rozbiórkowe były prowadzone bez pozwolenia.

Ostatnie widzę, że jest zainteresowanie na portalu takimi różnymi "zabytkami". ;)

BongMan

2012-08-05, 14:25
W Sosnowcu jest opuszczony komisariat. Niestety pozamykany. Jeśli jednak ktoś byłby na tyle nierozważny by świadomie łamać prawo i włamywać się do budynku, który niegdyś należał do stróżów prawa, to... mógłby narobić sporo ciekawych zdjęć lub nakręcić ciekawy materiał filmowy :)

makabrax

2012-08-05, 15:50
@BongMan
Wejście do każdego z tych budynków jest nielegalne. Zazwyczaj wisi tabliczka "zakaz wstępu blablabla" czasami (jak np w szpitalu w Zabrzu) jest ochrona, albo mają czujki gdzie po chwili przyjeżdza grupa interwencyjna...
Teoretycznie zgodnie z polskim prawem będąc właścicielem budynku/terenu, jest w twoim obowiązku uniemożliwić osobom postronnym wejście na "teren budowy/rozbiórki" i dodatkowo gdy komuś na tym terenie się coś stanie jesteś jako właściciel za to odpowiedzialny.
Oczywiście ty wchodząc na taki teren dopuszczasz się wykroczenia z art. 193 kk, do tego mogą ci chcieć dodać jeszcze z art. 288 kk (ewentualnie art. 124 kk)... tak że, wchodzisz, robisz zdjęcia i wychodzisz tak żeby cię nikt nie widział ;)

edit: oczywiście żeby się nikt nie przypie**olił do tego co napisałem, zazwyczaj dostaje się kopa w dupę od ochrony i na tym się kończy (ci bardziej rozgarnięci każą formatować karty pamięci, ale od czego są unformaty itp programy ;) )

bleblebetor

2012-08-06, 08:33
Może założyć osobny dział: h*jnia i tam umieszczać takie rzeczy jak opuszczone i przeciwatomowe gówna.

ojojoj

2012-08-06, 13:44
a moze jest w sieci strona zajmujaca sie takimi opuszczonymi miejscami (dobra, powiem wam, jest taka strona , nawet kilka, moze nawet wiecej) i moze tam trzeba umieszczac takie materialy bo jak na razie tylko 9 piwek.

Prometheus_Coprophagus

2012-08-06, 14:08
@huligan1, dlaczego w połowie czytania twojej wypowiedzi już byłem pewien, że w obrębie całego portalu nie znajdę żadnego tematu twojego autorstwa? Najwięcej tu krytyki ze strony tych, którzy sami nic nie robią.
@ojojoj, spokojnie, to dopiero poczekalnia.

Kaczorek18

2012-08-08, 00:48
po ciemku bym nie wszedł, ni ch*ja

timmy77

2012-08-08, 00:48
www.opuszczone.pl i wszystko jasne, bo kurde szczerze mówiąc wracając z pracy średnio mi się chce czytać o historii tych miejsc, jak dla mnie powinny być tu materiały o gwałconych kotkach, lekki humor, czy jakieś inne pierdoły w stylu debilnym a nie historia. O tym to mogę sobie poczytać w pracy jak mi się będzie nudzić, co często też robię...

Natel

2012-08-08, 01:16
To robi już się nudne. Co dzień na głównej lądują jakieś bunkry, szpitale, domy itp. Do porzygania!

kamilnorbert

2012-08-08, 02:06
Ciekawe co czas robi z cywilizacją po krótkim czasie bez gospodarza.Tak na marginesie w polsce nawet nie wolno zwalić czegoś bo nielegalne h*j jak bu to jakiś zabytek buł

Qbiini

2012-08-08, 05:10
w stalowniku czasami z chłopakami na asg latamy :D genialne po prostu

Alpi3

2012-08-08, 07:19
może ktoś podać tytuły tych kawałków :D

bleblebetor

2012-08-08, 09:54
Prometeus Coprophagus napisał/a:

@huligan1, dlaczego w połowie czytania twojej wypowiedzi już byłem pewien, że w obrębie całego portalu nie znajdę żadnego tematu twojego autorstwa? Najwięcej tu krytyki ze strony tych, którzy sami nic nie robią.
@ojojoj, spokojnie, to dopiero poczekalnia.


A co, książki kucharskie mam może skanować i umieszczać na portalu. Ten portal nie jest od tego. To jest jak sama nazwa mówi :thisissadistic:

Mr.Drwalu

2012-08-08, 10:08
@up
Tobie to sie juz w ogole popierdilo. Sadistic to nie tylko krew i flaki. Ja jebie :facepalm3:

Osasuna52

2012-08-08, 10:09
Widzę że moje rejony :]