18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sprawny inaczej

Zomm3r • 2017-07-03, 21:47
Nie ma ludzi niepełnosprawnych, wszyscy jesteśmy sprawni, po prostu niektórzy inaczej

miken1200

2017-07-05, 10:16
Czepiacie się tej windy zamiast sprawdzić w słowniku, matoły. Winda to urządzenie z zawieszoną na linach platformą. Jeśli tu nie ma liny, a jest np. szyna, to nie jest to winda według definicji ze słownika języka polskiego PWN.

Krak

2017-07-05, 11:01
Velture napisał/a:


nie potrafię wytłumaczyć logicznie czemu doj***li "urządzenie do pionowego przemieszczania" zamiast zwyczajnie "winda".



Bo winda to w myśl przepisów inny rodzaj urządzenia i podlega innym regulacjom, które są bardziej rygorystyczne. Dodatkowo w zamówieniu mogło być napisane, ze chcą "urządzenie do pionowego przemieszczania" to mają :)
Podobnie jest ze spadochronami zapasowymi, które w paralotniarstwie nazywają się SIP (spadochron innego przeznaczenia) po to, żeby nie obejmowały je przepisy dotyczące spadochronów zapasowych.

Timo118

2017-07-05, 12:52
Velture napisał/a:


Swoją drogą to chyba ktoś pod stołem brał siano od ilości liter bo inaczej nie potrafię wytłumaczyć logicznie czemu doj***li "urządzenie do pionowego przemieszczania" zamiast zwyczajnie "winda".



W polskim Prawie nie ma czegoś takiego jak winda z tego co pamiętam, jest dźwig towarowo-osobowy który podlega kontroli UDT, corocznemu przeglądowi i wlepce oraz odpowiednim regulacjom prawnym.

petru23

2017-07-09, 00:48
też znam urządzenie do pionowego przemieszczania osób niepełnosprawnych.


Zomm3r

2017-07-17, 20:01
ironik napisał/a:

A może to tylko taki znak-śmieszek, a Wy zaraz się oburzacie..


Nie żaden śmieszek, sam cykałem fotę, znak na drzwiach windy w strażnicy:P